Zu San Li Noktası Nedir? 4 Maddede Uzun Ömür Noktası

3 dakikada okuyabilirsiniz


Zu San Li Noktası
Zu San Li Noktası

Zu San Li Noktası Nedir? 4 Maddede Uzun Ömür Noktası

Zu San Li Noktası Nedir? Yüzyıllar boyunca insanlar çeşitli hastalıklara şifa bulmak ve ağrılarından kurtulmak için bedenlerindeki bazı bölgelere baskı uygulayıp salgı bezlerinin ve organlarının uyarılmasıyla birçok teknik geliştirdiler. Bu tekniklerden biri de Zu San Li noktası. Sadece bacağınıza uygulayacağınız bu baskı yöntemiyle hastalıklarınızdan kurtulabilir ve ömrünüzü uzatabilirsiniz. Tabii ki modern tıbbın kurallarına uygun ve tamamlayıcı olmak koşuluyla. Peki Zu San Li noktası nerede? Zu San Li masajı nasıl yapılır? Uzun Ömür Noktası masajı neye yarar? Hepsini içeriğimizde yanıtladık:  

1. Zu San Li Yöntemiyle Manpei 243 Yıl, Taku 242 Yıl Yaşamış

Edo döneminden kalma Japon halk hikâyesinde, çiftçi Manpei’ye, uzun bir yaşam sürdürmek için herhangi bir sırrı olup olmadığı sorulmuş. Çiftçi Manpei’ye de atalarının yaptığı gibi, her gün Zu San Li noktasını uyarmaktan başka bir sırrı olmadığını söylemiş. Zu San Li yöntemiyle Manpei’nin 243 yıl, karısı Taku’nun 242 ve oğulları Mankichi’nin 196 yıl yaşadığı kaydedilmiştir. Son kayıtlara göre de Doktor Shimetaro Hara’nın da Zu San Li yöntemiyle 100 yılın üzerinde yaşadığı bilgisinin günümüze kadar geldiği biliniyor.

Zu San Li Noktası

“Yoga Başlangıç Bilgileri: Yogaya Başlamak İçin 4 Önemli Sebep” Adlı İçeriği Okumak İçin TIKLAYIN…

2. Zu San Li Noktası Vücudumuzun Neresinde?

Bu noktanın vücudumuzdaki yerini pratik olarak bulmak için şunlar yapılmalı: Önce aynı taraftaki elimizin (örneğin sağ elimizin) avuç içine, aynı tarafta (örneğimize göre sağ bacağımızda) bulunan diz kapağı kemiğini yerleştirelim. Sonra parmaklarımızı aşağı doğru uzatalım. Önce işaret parmağımızın ucu ile kaval kemiğinin sert kabarıklığını hissedelim. Sonra orta parmağımızın ucu ile de bu sert kabarıklığın dış yanındaki yumuşak yeri hissedelim. Bu yumuşak yer, Uzun Ömür Noktası dediğimiz noktadır. Aynı zamanda bu yer (nokta), bacağımızda bulunan iki uzun kemiğin (kaval ve kamış kemiklerinin) üst bölümleri arasında kalan yumuşak alanda yer alır.

Zu San Li Noktası

3. Günlük Olarak Zu San Li Masajı Yapınca Ne Olur?

Zu San Li noktasına masaj yapılarak, insan sağlığının ana koruyucusu olarak hareket eden ve en güçlü salgı bezleri olan böbrek üstü bezlerinin aktivitesi arttırılır. Günlük olarak uzun ömür masajı yapıldığında, vücuttaki böbrek üstü bezleri normalize edilebilir. Bu durumda; kan basıncı, glikoz ve insülin seviyeleri normalleşir. Vücuttaki enflamatuar (iltihabi) süreçler baskılanır. Bağışıklık sistemi düzenlenir. Kişi güven kazanır. Stres ve gerginliğin üstesinden gelebilir. Ayrıca sindirim sistemi hastalıkları ve inme (felç) tedavi edilebilir. Sonuç olarak, geleneksel bilgiye göre vücudun iç dengesi sağlanır ve ömür uzar. Ancak bu durumu kanıta dayalı tıp temelinde söylemek için, henüz yeterli kanıt bulunmamaktadır.

“Organ Bağışı Nedir? Kanope’den Organ Bağışına Dair 5 Bilgi” Adlı İçeriği Okumak İçin TIKLAYIN…

4. Zu San Li Masaj Süresi Yaklaşık 10 Dakika Olmalı

Masajın her gün sabahları öğle yemeğinden önce yapılması önemli. Ve oturur pozisyonda; her bir bacaktaki Uzun Ömür Noktası kısmına ayrı ayrı, bir parmak aracılığıyla saat yönünde dairesel bir hareket ile dokuz kez masaj yapılması gerekiyor. Masajın toplam süresi, yaklaşık 10 dakika kadar olmalıdır. Masaja başlamadan önce kişinin kendisini rahat hissetmesi, nefesini sakin tutup hisleri üzerine yoğunlaşması gerekiyor. Ayrıca uykusuzluğa neden olabileceği için Zu San Li masajının yatmadan önce yapılmaması gerektiği de önemli bir bilgi.

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
0
Komik
Muhteşem Muhteşem
3
Muhteşem
Acıklı Acıklı
0
Acıklı
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Şoke Şoke
0
Şoke