Zamanında Ortalığı Yakmış Ama Üretimi Durdurulacak 4 Otomobil

1 dakikada okuyabilirsiniz


Hepimizin filmlerde gördüğümüz ve keşke benimde olsun dediğimiz spor, modifiyeli arabaları araştırdık ve bir kısmının üretiminin durdurulacağını öğrendik. Bakalım daha hangi otomobil şirketleri hangi modellerinin üretimini durduracak…

1. Mitsubishi Lancer Evo

Yakıt tüketimi ve karbon salınımı konusunda tartışmalara neden olan Mitsubishi Lancer Evo 2018 yılı itibariyle üretilmeyecek.

2. Dodge Viper

1992 yılından beri üretilen ve birçok diziye konu olan Dodge Viper markanın sembol modellerinden biri. Buna rağmen tasarımcısı geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından otomobil üretiminin sona geldiğini açıkladı. Dodge Viper da 2018 yılı itibariyle üretimi sonlanacak otomobiller arasında.

3. Alfa Romeo 4C

Alfa Romeo’nun en sevilen otomobillerinden biri olan 4C şirketin aldığı karar doğrultusunda artık üretilmeyecek. Alfa Romeo’nun neden böyle bir karar aldığı bilinmese de otomobilin hayranları bu habere çok üzülmüş durumda.

4. Honda CR-Z

Honda’nın bu çok sevilen ve konuşulan otomobili de 2018 itibariyle tarihe karışacak modeller arasında. Honda’nın CRX modelinden ilham alınarak tasarlanan otomobil artık üretilmeyecek.

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
0
Komik
Muhteşem Muhteşem
1
Muhteşem
Acıklı Acıklı
6
Acıklı
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Şoke Şoke
1
Şoke