Yurtdışına Çıkarken Mutlaka İndirmeniz Gereken 10 Uygulama

3 dakikada okuyabilirsiniz


Bu yaz Avrupa’ya kesin gideceğim abii diyenlerden misiniz? Eğer yurtdışına gitmeyi düşünüyorsanız gitmeden önce indirmeniz gereken 10 uygulamayı öğrenmelisiniz.

1. Rome2rio

Nereye, nasıl, hangi fiyatla ve ne kadar sürede gideceğiniz konusunda size yardımcı olan bir uygulamadır. Size birden çok seçenek sunar ve ulaşım araçlarının saatleri, nereden binmeniz gerektiği konusunda yardımcı olur. Eğer isterseniz uygulama sizi direkt seçtiğiniz yol için bilet almaya yönlendirir. Aynı zamanda uygulama içerisinde hotel ve araba kiralama kısımları da yer alıyor.

2. Konuş ve Çevir

Dünyanın herhangi bir köşesinde etkin bir biçimde iletişim kurmanıza olanak sağlayan ses ve metin çeviri uygulamasıdır.

3. Enlight

Çektiğiniz fotoğrafları düzenlemek için kullanabileceğiniz ara yüzünde birçok özellik barındıran bir fotoğraf uygulamasıdır.

4. Foursquare

Foursquare sayesinde nerede yemek yiyeceğinize, nereleri gezmeniz gerektiğine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Ayrıca haritada gösterilen konum sayesinde gideceğiniz yeri oldukça rahat bulabilirsiniz. Unutmayın ki ne kadar araştırıp gitseniz bile o an ne yapmanız gerektiği konusunda aklınızda soru işaretleri olacak.

5. Google Maps

Elinizde açtıkça devasa boyutlara gelen harita yerine online haritadan gideceğiniz yeri bulabilirsiniz. Ayrıca yurtdışında gitmek istediğiniz konumu yazdığınızda hangi taşıtları kullanmanız gerektiği konusunda da size yardımcı oluyor.

6. Flixbus

Eğer Avrupa ülkesine gidecekseniz bu otobüsleri sık sık göreceksiniz. Şehirler ve ülkeler arası seyahat yapabileceğiniz bu otobüsün uygulaması sayesinde bilet alabilir ve telefonunuzdan okutarak otobüse binebilirsiniz. Otobüslerin çoğu zaman tren fiyatlarından daha ucuz olduğunu da hatırlatmak isteriz.

7. Sesli Sözlük

Bilinen sözlük uygulamalarının aksine çevrimdışıyken de kullanabildiğiniz bu sözlük internetsiz kaldığınız zamanlarda imdadınıza yetişen bir yardım eli olacak.

8. Couchsurfing

Bu uygulama sayesinde konaklamanızı ücretsiz yapabilirsiniz. Sistem şu şekilde yürür, evini misafirlere açmak isteyen insana istekte bulunursunuz ve o da sizi kabul ederse evinde kalırsınız. Eğer arzu ederseniz siz de evinizi misafirlere açabilirsiniz, genellikle kabul edilme durumları sitedeki referansınıza göre şekillenmektedir.

9. TripAdvisor

Uygulama da seçtiğiniz şehirde, kalacak yer, yapılacak şeyler, yemek yenebilecek yerler ve harita yer alıyor. Uygulamanın en güzel yanı ise haritayı önceden indirip daha sonrasında çevrimdışı kullanabilme imkanı sunmasıdır. Yurt dışında en büyük sıkıntınızın internet bulmak olduğunu düşünürsek uygulama bu açıdan size büyük bir kolaylık sunuyor.

10. Tureng

Her yurt dışına çıkan İngilizce çok iyi bilmek zorunda değil, bu yüzden İngilizce-Türkçe çeviri yapan bu sözlük uygulamasına ihtiyacınız olabilir.

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
22
Komik
Muhteşem Muhteşem
65
Muhteşem
Acıklı Acıklı
1
Acıklı
Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Korkunç Korkunç
1
Korkunç
Şoke Şoke
1
Şoke