Youtube’un Dünya’nın 9 Farklı Yerinde Halka Açtığı Stüdyo: Youtube Space

4 dakikada okuyabilirsiniz


Video paylaşımı deyince aklımıza gelen ilk platform olan Youtube, halka açık stüdyosu Youtube Space ile dünyanın 9 farklı yerinde içerik üreticilerine büyük olanaklar sunuyor. Stüdyolar, montaj üniteleri, efekt setler gibi alanların yer aldığı tesislerde, yüksek kalitede içerikler üretebilmek için her türlü teknik ekipman mevcut. Youtube Space’lerdeki marketlerde yayıncılar, içeriklerini pazarlayabildikleri gibi ticari anlaşmalar da gerçekleştirebiliyor. Youtuberların Youtube Space’lerden yararlanabilmeleri için ise belli bir abone sayısına sahip olmaları gerekiyor. İşte dünyanın 9 farklı bölgesinde bulunan Youtube Space’ler:

1. Los Angeles 

Los Angeles’ta bulunan Youtube LA Stüdyosu en önemli Youtube stüdyosu olarak gösteriliyor. İçerik üreticilerinin yeni video içerikleri oluşturması için tasarlanan stüdyoda, Youtube yaratıcı topluluğu ile ortak çalışma yapma olanağı sunuluyor. Tesiste kullanıma hazır prodüksiyon stüdyolarının yanı sıra en son üretim teknolojisiyle hazırlanmış ekipmanlarla eğitimler gerçekleştiriliyor. VR içerik oluşturucuları 3 aylık bir öğrenim için başvuru yaparak önde gelen VR eğitmenlerinden danışmanlık alma fırsatı buluyor.

2. Londra 

Youtube Londra Stüdyosu, Avrupalı içerik oluşturucularının öğrenecekleri, paylaşacakları ve yeni içerikler oluşturacakları ilk Youtube yapım tesisi olarak tasarlanmış. Yaratıcı fikirlerin hayata geçirilmesi için daha geniş bir stüdyo vaat eden Youtube Londra Stüdyosu’nda, her ay yeni konuların ele alındığı atölyeler gerçekleştiriliyor. Bu atölyelerde yaratıcı strateji, kitle geliştirme ve prodüksiyonla ilgili eğitimler veriliyor. Youtube Londra Stüdyosu’nda yer alan bir diğer etkileşim alanı da Space Cafe. İçerik oluşturucuları Space Cafe’de tanışıp ortak çalışmalar yapabilme olanağı buluyor.

3. New York 

Youtube Space’in New York Stüdyosu Manhattan’ın Chelsea bölgesinde bulunuyor. İçerik oluşturucuları ve reklamverenler bu tesiste atölyelere ve etkinliklere katılabiliyor. Katılımcılar kara kutu stüdyolar ve kalıcı setlerin yanı sıra özel tasarımlı ve temalı setlerde de çekim yapabiliyor. Stüdyo görünümleri ise mevsimlere ve belirli programlara göre değiştirilebiliyor.

4. Berlin 

Berlin’de bulunan Youtube Space Stüdyosu, MET Film Okulu ile iş ortaklığı yaparak Avrupa’nın merkezindeki en büyük içerik oluşturucu topluluklarından birinin yaratıcılığını ortaya çıkarıyor. Berlin’de bulunan tesiste en son üretim teknolojisiyle bilgi aktarımı gerçekleştirilirken, sektörün uzmanları ve üreticilerinden kişiye özel eğitim fırsatı sunuluyor. İçerik oluşturucuları profesyonellerle tanışıp yeni videolar çekmek için rezervasyon yaptırabiliyor.

5. Paris 

Youtube Space’in Paris stüdyosu en yeni Youtube stüdyosu olarak içerik üreticilerinin tutkulu fikirlerini hayata geçirebilmeleri için özel olanaklar sunuyor. Tesiste son teknoloji ürünü ses istasyonları, post prodüksiyon ve ekipmanlar dahil olmak üzere her türlü üretim kaynağı bulunuyor.

6. Tokyo 

Youtube Tokyo Stüdyosu Roppongi Hills’de bulunuyor. Asyalı Youtube içerik oluşturucuları için tasarlanan tesiste, atölyelere katılım ve diğer kanallarla ortak çalışma yapma şansı sunuluyor. Tokyo’ya 29 kat yukarıdan bakan yapım stüdyosunda, yarım günden üç aya kadar süren prodüksiyonlar gerçekleştirilebiliyor.

7. Sao Paulo 

Sao Paulo’da bulunan Youtube Space stüdyosu Brezilya’nın yeteneklerini ortaya çıkarmak amacıyla kurulmuş. Brezilya’nın gelecek neslini teşvik etmek amacıyla tasarlanan stüdyo için Youtube, Instituto Criar ile iş ortaklığı yapıyor. İçerik oluşturuculara sağlanan ücretsiz atölyelerle kanalların büyütülmesi ve yeni teknikler geliştirilmesi hedefleniyor.

8. Bombay 

Whistling Woods International’ın iş ortaklığı ile kurulan Youtube Space Bombay Stüdyosu bir sinema şehri olan Mumbai’nin tepelerinde yer alıyor. Stüdyo’da Hindistan’ın gelişmekte olan içerik oluşturucu topluluğuna kaynak sağlanmaya çalışılıyor.

9. Toronto 

Youtube Toronto Stüdyosu ünlü film ve tasarım okulu George Brown College’da bulunuyor. Tesiste Kanadalı içerik oluşturucuları için ücretsiz atölye ve programlama hizmeti sunulmasının yanı sıra yeni kanalların oluşturulmasına yardımcı olacak araçlar da sağlanıyor.

 

İnsanlar çeşitlidir diyebilirsiniz. Aşağıdaki videomuzda oldukça farklı bir iddia söz konusu.

 

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
0
Komik
Muhteşem Muhteşem
15
Muhteşem
Acıklı Acıklı
0
Acıklı
Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Korkunç Korkunç
1
Korkunç
Şoke Şoke
9
Şoke