Youtuber Olmak İsteyenler Koşun, İŞKUR- Youtube İş Birliğinde Yeni Gelişmeler Var

2 dakikada okuyabilirsiniz


Annesinin karnından youtuber olarak doğan zamane gençlerini çok yakından ilgilendiren bir gelişme var. Üstelik aynı şey “Çocuğum oku da memur ol” diyen ya da “Aman yavrum mutlaka sigortalı bir işin olsun” cümlesini çok seven büyüklerimizin de dikkatini çekecek.

İŞKUR, Google’la yaptığı son protokolle “Dijital Girişimci Yetiştirme” ve “Nasıl Youtuber Olunur?” eğitimi verme kararı aldı. Siz de “Artık Youtube kanalı olmayana kız bile vermiyorlar” diye düşünüyorsanız, İŞKUR’un bu eğitimlerini inceleyebilirsiniz.

Youtuber yetiştirmeye dair derslerin verileceği kurslar; Bursa, Kayseri, Van, Gaziantep, Samsun ve Antalya olmak üzere 6 ilde gerçekleşecek. Proje henüz oluşum aşamasında olsa da büyük yankı uyandırmış durumda.

Konuyla ilgili olarak İŞKUR İl Müdür Yardımcısı Süleyman Çelik, “Dijital girişimcilik şu anda kendi başına bir istihdam alanı yaratmasa da gerçekleştirilecek alt yapı çalışmalarıyla farklı bir konuma gelebilir” diyor. Çelik’ e göre önemli olan, sahaya çıkıp yeni ve orijinal şeyler üretebilmek.

“İçerik üretmek, video çekmek gibi girişimlerin istenen düzeyde bir istihdam sağlaması için bunu gerçekleştirecek insanların da teşvik edilmesi lazım” ifadesini kullanan Çelik, veri üretebilmek için düzenli ve sistemli çalışmalar yapacak meslek elemanlarına ihtiyaç olduğunu söylüyor. Bir istihdam kurumu olarak da bunun için eğitimler düzenleyeceklerini belirten Çelik, ileri seviyede bir bilgisayar dili eğitiminin yanı sıra farklı versiyonda bir yabancı dil eğitiminin de verilmesi gerektiğinin önemine değiniyor.

Anlaşılan o ki; proje henüz beyin fırtınası aşamasında. Fakat ilerleyen süreçte İŞKUR’dan eğitim görmüş yeni Ruhi Çenetler ya da Danla Bilicler de karşımıza neden çıkmasın.

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
4
Komik
Muhteşem Muhteşem
10
Muhteşem
Acıklı Acıklı
0
Acıklı
Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Şoke Şoke
15
Şoke