Yaza Fit Girmenin 5 Altın Kuralı

2 dakikada okuyabilirsiniz


Yaz ha geldi geldi ha gelecek derken kapımıza dayandı! Şort, ip askılı, tshirt daha da vahimi bikini ve mayo sezonu açıldı! Bütün kış oturduk, yedik ve içtik açılıp saçılacak olmanın stresi her yanımızı sardı. İş, güç, koşturmaca ee tabii spora vakit de bulamadık! Peki ne yapmak lazım? En azından bir iki kilo versek fena olmaz diye yakınmalarınızı duyar gibiyim. O zaman kağıt kalemi hazırlayın ve önerilerimizi not edin! Her şeyden önemlisi bunu diyet olarak değil de beslenme düzeni olarak hayatımıza sokmak. Evet çok zor olduğunu da biliyorum ama bol bol tekrar etmek gerek, alışkanlıklar böyle kazanılıyor.

1. Lifli Gıdalar

Lif içeriği yüksek, yağ oranı düşük yiyeceklerle güne başlarsanız bu sizi uzun süre tok tutacaktır. Yanına ekleyeceğiniz meyvelerle de kan şekerinizin dengede kalmasını sağlayabilirsiniz!

2. Bol Su İçin

Diyet kısmınında ötesinde vücudunuzun suya çok ihtiyacı var! Cildinizin yenilenmesi, iç organlarınızın çalışması bile buna bağlı. Yağ yakımının en önemli parçası da su! Yeterince su içmediğiniz takdirde vücudunuz yağ depolamaya devam edecek.

3. Temiz Protein

Bir yandan kilo verirken verdiğiniz kiloları kas kütlenizden kaybetmemeniz için bolca protein tüketmek şart. Tavuk ve etin yağsız olan göğüs kısmını tükettiğiniz sürece kilo almaktan da korkmayın! Tüketeceğiniz proteinin de ızgara olması küçük ama çok önemli bir detay.

4. Egzersiz

Oturduğunuz yerden kalkmanın zor geldiğini biliyorum! Ama her gün yarım saatinizi evde yapacağınız egzersizlere ya da kısa bir yürüyüşe ayırmak çok zor değil. Elimizin altında yüzlerce uygulama ile kendinizin eğitmeni olabilirsiniz! Kilo vermenin önündeki en büyük engelin hareketsizlik olduğunu unutmayın

5. Ara Öğünler

Amman diyeyim yanınızdan, çantanızdan kuru yemişi eksik etmeyin! Gün içinde, ara öğünlerde kebaba, iskendere saldırmak yerine atın ağzınıza iki üç fındık ve ceviz. Kan şekerinizi dengeleyip açlık hissinizi bastırın.

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
4
Komik
Muhteşem Muhteşem
10
Muhteşem
Acıklı Acıklı
2
Acıklı
Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Korkunç Korkunç
2
Korkunç
Şoke Şoke
1
Şoke
Uygar Utku