Dünyanın Artık İnsanoğlunu Kaldıramadığının 10 İnanılmaz Kanıtı

3 dakikada okuyabilirsiniz


Sevmediğiniz birine beddua ederseniz Allah seni metrobüsle ıslah etsin herhâlde ilk sıralarda olur. Özellikle İstanbul’da yaşayanlar metrobüsde, sokakta, hatta AVM’de bile aşırı kalabalık içinde yaşamak zorunda. İşin kötü yanı artık sadece İstanbul gibi mega kentler değil tüm dünya giderek kalabalıklaşıyor. Bu aşırı kalabalıklığın yarattığı sorun sadece sıkış tıkış yaşamak değil, dünyamız, kaynaklarımız yavaş yavaş elimizden kayıyor ve dünya yaşanamayacak bir hal alıyor.

Çin’deki Havuzda Serinlemeye Giren İnsanlar

Çin’de insanların havuzda durmaya gitmesi ya da yüzmeye çabalaması yakın zamanda bir suya girsek yeter diyeceğimiz günlerin habercisi mi?

Endonezya, Java’da Çöplerin Arasında Sörf Yapmak, Paha Biçilemez

Çöplerin arasında sörf yapmak kulağa nasıl geliyor? Eğer bu deneyimi yaşamak istiyorsanız dünyanın en kalabalık adası olan Java’ya gitmeniz gerekiyor.

Mexico City

Mexico City’deki Mimarı Anlayış Zeytinburnu’nu Anımsatmıyor mu?

National Willamette Ormanı, Oregon

Başlıkta orman mı yazılmış? Pardon National Willamette Ormanı değil National Willamette Kütükleri olacaktı. Çünkü buradaki ağaçların %99’u artık yok.

Pekin, Çin

Pekin’e sis inince bir ayrı tatlı olmuyor mu?

Sarı Nehir (Huang Nehri) Moğolistan

Moğolistan Komşusu Çin’e nazire yaparcasına hava kirliliğinde ben de varım diyor.

Ken River Petrol Sahası, Kaliforniya, Amerika

Ya bu Amerikalılar petrollerini hani kullanmıyordu? Kaliforniya’daki Ken River Petrol Sahası 1899 yılından beri kullanılıyor. Petrol kuyuları artık Çamlıca tepesindeki antenleri geçecek bir kıvama bürünmüş. Amerikalılara bir tavsiye verelim biz Çamlıca’da tek bir anten yapıyoruz, yapın bir kuyu çekin tüm petrolü.
Accra, Gana

Yav 7’si çıktı bu artık çöp ya da of bu bilgisayarda oyun oynarken çok kasıyor yenisini almalıyım dediğin o an işte o an bu görsel aklınıza gelsin. Bizim elektronik artıklarımızın yoluculuğu Gana gibi üçüncü dünya ülkelerinde son buluyor.

Maldivler

Maldivler ve pek çok başka ülke küresel ısınmadan dolayı elli yıl sonra sular altına gömülecek. Aman elli yıla kim öle kim kala di mi? Hem Maldivler’de mi yaşıyoruz.

Kutup Ayısı=(

Tüm bu etkilerin sonucunda bu dehşet fotoğrafla yüz yüze kaldık. Buzulların erimesi nedeniyle doğal yaşam alanı tahrip olmuş artık bir ayıyı bile andırmayan, insanların yaptıklarının bedelini ödeyen zavallı bir canlı.

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
0
Komik
Muhteşem Muhteşem
1
Muhteşem
Acıklı Acıklı
0
Acıklı
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Korkunç Korkunç
3
Korkunç
Şoke Şoke
2
Şoke
Berk Dede