Yarış Varsa Onlar da Var Almanların Yeni Tek-Vitesli Harikası e-tron

1 dakikada okuyabilirsiniz


Günümüz teknolojisinin gelişmesi ile üretilen elektrikli otomobillerin yanı sıra Alman marka Audi, günümüz teknolojisini son derece iyi kullanarak e-tron FE04’ü üretti.

Alanında oldukça iddialı ve bu iddialarını dile getiren Alman yetkililer katılacakları yarışta hedeflerine kitlenerek, şampiyon olmak istiyorlar. Sizin için araştırdığımız bu aracı, gelin beraber inceleyelim.

Audi’nin gelecekte üreteceği otomobillerde kullanacağı yeni teknolojileri test etmek ve geliştirmek üzere Formula E’ye katılacağını belirten AUDI AG Teknik Gelişim Yönetim Kurulu Üyesi Peter Mertens, “Bu müsabakada boy gösteren ilk Alman üreticisi olduğunu ve Audi e-tron ile 2018 yılında ileriye taşıyacağımız e-mobilite alanındaki ürün adımlarımızın bir sonraki adımı” ifadesini kullandı.

Motor ve şanzıman kombinasyonu ise Audi e-tron FE04’ün temellerini oluşturuyor. Mühendisler, motor-jeneratör ünitesi tasarlarken, yüksek verimlilik hedeflerinden saptığı için Team Audi Sport ABT Schaeffler, motorun üreteceği gücü aktarmak için tek vitesli ve yüksek verimliliğe sahip bir şanzıman kullanacaklar.

Sizce Elektrikli Araçları Ülkemizde Kullanmak Mantıklı mı? başlıklı yazımızı da okuyabilirsiniz.

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
0
Komik
Muhteşem Muhteşem
1
Muhteşem
Acıklı Acıklı
0
Acıklı
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Şoke Şoke
1
Şoke