Yaratıcılığınız ve Yeteneklerinizi Keşfedeceğiniz Samimi, Modern ve Sıcacık Bir Teknoloji Merkezi: Başakşehir Living Lab

3 dakikada okuyabilirsiniz


Teknoloji ve inovasyon konularına merakınız ve ilginiz mi söz konusu. Yaratıcı fikir ve projeleriniz için istediğiniz birazcık destek mi? O halde bunları bulabileceğiniz samimi, modern ve sıcacık bir ortam olan bir merkezi anlatalım. Başakşehir Living Lab kendisini, bilişim teknolojileri ve tasarım konulu ürün ve hizmetlerin, gerçek yaşam ortamında ve gerçek kullanıcılarla test edilebileceği ve geliştirilebileceği bir ortam olarak tanımlıyor.

1. Deneyim, Araştırma ve İnovasyon Ortamı 

Başakşehir Living Lab toplumun, yeni ürün ve hizmetlerin gerçek katma değerlerini görmesini sağlayan bir deneyim, araştırma ve inovasyon ortamı.

2. İnovasyon ve Girişimciliğin Yeni Adresi 

Bu merkezdeki hizmetler sayesinde, Türkiye’de inovasyon ve girişimciliğin yeni adresi; bilişim, teknoloji, tasarım, kuluçka merkezi  ve kullanıcı deneyimi ve çok daha fazlası bir arada sunuluyor.

3. Gold Seviyede LEED Yeşil Bina Sertifikası 

Başakşehir Living Lab kapsamındaki Başakşehir İnovasyon ve Teknoloji Merkezi binası 1 Gb hız kapasiteli fiber optik internet altyapısına sahip olup, Gold seviyede LEED Yeşil bina sertifikasına da sahip.

4. Başakşehir Living Lab’de Ayrıcalıklı Bir Ortam

 

Bilişim teknolojileri ve tasarım konusunda projeleri olan girişimciler projelerinin onaylanması halinde Başakşehir İnovasyon ve Teknoloji Merkezi’de kendilerine ayrılan alanlarda çalışabilir ve proje süreci boyunca Başakşehir Living Lab’deki ayrıcalıklı imkânların tamamından ücretsiz olarak faydalanabilirler.

Bu merkezde neler buluyorsunuz?

5. Başakşehir Living Lab Kullanıcı Deneyim Merkezi 

Bu merkez, yeni teknolojik, ürün ve hizmetlerin kullanıcılar veya iş ortakları ile uygulamalı olarak paylaşıldığı ve geri bildirim alındığı bir ortam. Girişimciler ile iş ortakları tarafından kullanılabiliyor. Kullanıcı Deneyim Merkezi’nde Showroom alanı dışında seminer salonu ve 3 boyutlu yazıcıların bulunduğu tasarım deneyim alanı da bulunuyor.

6. Başakşehir Lıvıng Lab Incubator – Kuluçka Merkezi 

Diğer yandan bu merkez, yaratıcı fikir sahibi bireylerin veya küçük işletmelerin geliştirme yapmalarına imkân sağlayacak, gerekli her türlü donanım, yazılım ve ekipmanın bulunduğu bir ofis ve atölye ortamı. 75 kişilik açık ofis şeklinde tasarlanmış çalışma alanı dışında elektronik laboratuvarı, tasarım fabrikası, konferans salonu, çalıştay ve toplantı odaları yer alıyor.

7. Sosyal Alan ve İmkanlar 

Sosyal alan binanın çatı katında yeşil bir alan olup, çalışanların yeme, içme ve sosyal organizasyonlar amaçlı kullanılıyor. Bu merkezde hem kendinizden hem bu merkezden bulacağınız çok şey var.

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
0
Komik
Muhteşem Muhteşem
6
Muhteşem
Acıklı Acıklı
0
Acıklı
Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Korkunç Korkunç
1
Korkunç
Şoke Şoke
2
Şoke
inci memed

Alışverişi pazardan yapan, çayını hazla yudumlayan, dosta ve dostane muhabbete bayılan, hayvanları doğanın gerçek sahipleri olarak gören, efkarlandığında ağlayan, sevdiğinde yüreğini koyan, biraz kibar ama bir o kadar da sert olan, mimariyi, şiiri ve müziği merkeze koyan, mücadele ve azmi yaşamın kaderi gören senden, benden ve biraz da halktan bir kişilik..