Yabancılara Göre Türklerin 8 Özelliği

3 dakikada okuyabilirsiniz


Yabancılar bizi hep merak eder, pek çok kültürel özelliğimize anlam veremezler. Ama aynı zamanda bizim kültürümüzde olup kendi kültürlerinde olmayan pek çok özelliğimize de hayrandırlar. İşte yabancıların Türk deyince aklına gelen şeyler.

1. Ortak Nokta Memleket


İki Türk Tanıştığı zaman öncelikle aileden, arkadaşlarından, memleketlilerinden veya iş yerinden ortak tanıdıkları var mı bunu merak ederler. Birini tespit ettikleri anda arkadaşlıkları devam eder. Bu kişiler arasında bir güven bağı kurar.

2. Geçen Bir Serum Verdiler Hiçbir Şeyim Kalmadı

Türkler hastalık hastasıdır. Açık pencereler ve hava değişimi sizi hasta yapabilir. Çıplak ayakla yürümek sizi kısır yapar. Mutsuzluk, kedi kılı ve stres sizi kanser yapar. Diyalogların büyük bir bölümünü sağlık problemlerini kaplar ayrıca bu problemler sizi birçok sorumluluğunuzdan kurtarabilir. Türk hastanelerindeki acil yardım odalarında kişileri iyi eden sihirli serumlar bulunmaktadır. Ne olduğunu tam olarak bilmesem de kötü hissettiğinizde popodan yapılan bir iğne ya da birkaç damla serum sizi tamamen tedavi edebilir.

3. Kudurdu Bu Çocuk

Türkler çocuklarını hiçbir kültürde olmayan bir şekilde şımartırlar. Çocuklar (özellikle erkek) etrafta durmaksızın çılgınca koştururlar. Hatta zaman zaman çocuklarının ne kadar yaramaz oldukları konusunda övünürler. ‘Geçen gün Mehmet’in ne yaptığına inanamazsın’ diye konuşurlar. Ancak Türklerin silah kültürleri yoktur. Büyüdüklerinde seri katil, baltalı saldırgan olmazlar. Aslında birçoğu iyi bir yetişkine evrilirler.

4. Bir tabak daha getirin

Ekonomik durumları ne olursa olsun misafirperverlik birinci önceliktir. Tanrı misafiri kavramı vardır. Yemeklerini sizinle paylaşır size evlerini açarlar.

5. Olsun Kanka Herkes Hata Yapar

Türkler yakın arkadaşlıkları çok ciddiye alırlar. Oldukça korkunç bir şey yapmış olabilirsiniz. Af dilemekte ısrar ederseniz arkadaşlığınız tamir edilebilir ve devam eder. Aynı şey aile için de geçerli. Kavga edip hemen barışırlar.

6. Camiye Arkanı Ver

Türkler çok kötü yol tarifi yaparlar. Sokak isimleri çoğunlukla yoktur. Kuzey, güney, doğu, batı gibi kavramları duyunca şaşırırlar.

7. Torunlar Lütfen Numaratörden Numara Alsın

Türkler oldukça otoriterdirler. İş yerinde, okulda, ailede sorgulanmayan bir hiyerarşi bulunur. Bayramlarda el öpmek için kuyruğa girmeniz gerekebilir. Bu yabancılara biraz acımasız gelebilir ama onlar için oldukça normaldir.

8.Lütfen Başımda Dikil

Garsonlar, satış temsilcileri ve komşularınız etrafınızda pervane olurlar. Bu onlara göre bir iltifattır.

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
5
Komik
Muhteşem Muhteşem
15
Muhteşem
Acıklı Acıklı
3
Acıklı
Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Şoke Şoke
2
Şoke
Poke Dede