Üzerine Fazlaca Düşünmemeniz Gereken 10 Galaktik Teorinin Kısa Açıklaması

5 dakikada okuyabilirsiniz


“Araştırırken bizim beynimiz yandı başkalarınınki yanmasın” diyerek ilgi çekici ama derinleştikçe içinden çıkılmaz hal alan 10 galaktik komplo teorisini kısaca derlemeye çalıştık. Buyrun başlayalım.

1. Satürn Halkalarının Uzaylıların Kamuya Açık Sanat Galerisi Olması

Satürn’ün kendine hayran bırakan güzelliğini borçlu olduğu halkalarını sorgulamadan bir doğal oluşum olarak kabul edenlerdenseniz tekrar düşünün deriz. Çünkü bazılarına göre bu halka, uzaylı dostlarımızın sanatsal çalışmalarından sadece biri.

2. Dünya’nın Karantina Altında Olması

Morrisey’in “World is the lonelist planet of all” diye şarkılar yazmasını haklı çıkartacak şekilde bir terk edilmişlik içinde yaşıyor olmamız, varoluşun başladığı ilk gezegen ya da yaşamın devam ettiği son gezegen olabileceğimizi düşündürdüğü gibi bazılarına göre ise Dünya bir tür karantina altında tutuluyor ve bizimle kasti olarak iletişim kurulmuyor. Bu durumda bize de Carl Sagan’dan alıntı yapıp “muhteşem bir karanlığın içinde kayboluyoruz ve dışarıda kurtarma ekibi gönderebilecek kimse yok” demek düşüyor.

3. Dünya’nın Canlı Bir Varlık Olması

Dünya’nın başlı başına canlı bir varlık olduğunu öne sürenler var. Buna kanıt olarak da küresel ısınmanın yükseldiği dönemlerde yaşanan volkan patlamaları gibi durumlar ile Dünya’nın kendini dengeliyor olması örnek veriliyor.

4. 2012’de Aslında Hayatın Bittiği 

Maya takvimine göre hayat 21 Aralık 2012’de sona erecekti. Ancak öyle olmadı ya da oldu mu? Cern laboratuvarının parçacık deneyini başka gün kalmamış gibi tam olarak o gün gerçekleştirmiş olması akıllara dünyanın sonunun aslında geldiğini ama bizim bir tür “beta” sürümü ile yola devam ettiğimiz düşüncesini getirdi. Şu an bu yazıyı okuyabiliyor musunuz? Evet. Yani çok da şey yapmayın bence 🙂

5. Bir Simülasyonunun İçinde Yaşıyor Olabiliriz

Evrendeki maddeleri inceleyen bilim insanlarının bilgisayar kodlamasını andıran bol sıfırlı ve birli bir formül dizilimi ile karşılaşmış olması tüm yaşantımızın bir simülasyon olma ihtimalini bir kez daha kocaman kocaman bir soru işareti olarak aklımızın köşesine taktı.

6. Solar Warden Filosu’nun Kestirelemeyen Niyeti

90’lı yıllarda Gary McKinnon, NASA’yı hackler. “Solar Worden Projesi” adını taşıyan gizli bir dosyaya ulaşır. Bu dosyadaki bilgilere göre Amerika’nın uzayda askeri filoları vardır. Kimilerine göre Dünya’nın koruyuculuğunu yapmak için oluşturulmuş uzay filosu olan Solar Warden, bazılarına göre ise koloni arayışındaki bir grup askerden fazlası değildir. Bunlar iddia tabii ama ABD’nin Gary McKinnon’ın peşinden çok koştuğu bilinen bir gerçek.

7. Dünya’nın 13 Bin Yıllık Kara Şövalyesi

Kara Şövalye, Dünya’nın yörüngesinde döndüğü tespit edilen siyah renkli uydudur. İlk defa 1960 ‘ta ABD donanmasının radarına takılan koyu bir cisim tespit edilir ancak bu cisim Sovyet  ya da  ABD aracı değildir. İlk başta, tanımlanamayan cismin 20 Kasım 1959 tarihinde fırlatılan ve kaybolan Discoverer VIII kapsülü olabileceği iddia edilir. Bazıları ise bulunan bu uydunun 1899 yılında Nicola Tesla’nın sinyaller aldığını öne sürdüğü uydu olduğunu düşünür. İlk kez 1998 yılında Endeavor STS-88 adlı uzay mekiği tarafından fotoğraflanır. Bu  fotoğraflar, NASA sitesinde yayınlandıysa da kısa süre sonra kaldırıldı.

1973’te Kara Şövalye Uydusunun Epsilon Boötis adlı bir yıldızdan Dünya üzerine mesaj gönderdiğini öne süren İskoç araştırmacı Duncan Lunan, uydunun yaklaşık 13 bin yıldır bu faaliyeti gerçekleştirdiğini de ileri sürdü.

Bu teoriyi “beyin yakma” seviyesine atlatan isim ise uyduyu uzaya Mayalıların gönderdiğini iddia eden Erich Von Daniken oldu.

8. Antartika’nın Buzullara Gömülmüş Atlantis Olması

Atlantis halkı üzerine birçok efsane ve Antartika hakkında pek çok komplo teorisi mevcut. Ancak ikisini birleştiren bir nokta var ki o da Piri Reis’in haritası. Antartika’nın bulunmasından yüz yıllar önce çizilmiş ve Piri Reis’in haritadaki notuna göre İskenderiye kütüphanesindeki pek çok kaynak kullanılarak çizilmiş olan bu harita 1900’lerin başında  keşfedildiğini sandığımız Antartika’nın aslında uzun süredir bilindiğini ortaya çıkarıyor. Bu da akla bilinenden eski medeniyetler olduğu düşüncesini getirirken akla gelen ilk seçenekte kayıp şehir Atlantis’in halkı oluyor.

Hepsi bununla sınırlı değil. Haritada Antartika, buzul kütlesi olarak değil dağlık, yeşillik bir yer olarak yer alıyor. Bazı komplo teorisyenleri de konuyu bir basamak yukarı taşıyıp Antartika’nın buzullara gömülmüş Atlantis olduğunu iddia etmekten geri kalmıyorlar.

9. Planlanmış Tarihi Gerçekleştiriyor Olmamız

Dünya’nın başına gelen kötü olaylar önceden resmedilmiş olsaydı siz de bin yıllık bir planın parçası olduğumuz teorisine inanmaya başlamaz mıydınız?

1994 yılında “İllumunati” adıyla piyasa oyun kartları sürülür. Dünya’yı yönetmek amacı üzerinden oynanan oyunun kart serisinde dünya açlığı, terör saldırıları, doğal felaketler ve beyin kontrolü gibi konular vardır. İşlerin ilginçleştiği nokta ise 11 Eylül saldırısı ile başlıyor. Serinin “Terörist Nuke” kartında ikiz kuleleri andıran bir yapıyı yanarken görüyoruz. 11 eylül saldırısını akıllara getiren bir diğer kart da “Pentagon”. 2001’de gerçekleşen olayın ‘94’te basılan oyun kartında yer almasından bahsediyoruz. Bunun kulağa normal geldiği söylenemez. Tuhaflıklar bununla da sınırlı değil. Fukuşima’daki nükleer sızıntıyı akıllara getiren bir kart ve bunun dışında Saddam Hüseyin, sübluminal ve NASA kartları da seride mevcut. Bize de şimdi gelecekteki olayların öncesinde basılmış bir kart oyununda yer alıyor olmasının ne çeşit bir tesadüf olabileceğini düşünmek ve beyin kontolü, üçüncü dünya savaşı, uzaylı istilası gibi kartların bu teoriyi çürütmesini ummak kalıyor.

10. Amerika’nın Düzenleyeceği Çakma Uzaylı İstilası

Komplo teorileri ile yatıp uzaylılar ile kalkan kitleni bir uzaylı istilası deneyimi yaşayacağımıza kesin gözüyle bakıyor. Bu durum doğal olarak gerçekleşmese de Amerikan Hükumeti’nin Dünya’yı birleştirecek bir nokta oluşturmak için böyle bir kurgu yaratacağı konusunda hemfikirler. Öte yandan bahsettiğimiz Illumunati oyun kartlarında da uzaylı istilası kartını görüyoruz. Kartlardaki olaylardan gerçekleşenler olduğunu da zaten söylemiştik. Biz bu konuyla ilgili tavsiyemizi başlıkta verdik 😉

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
0
Komik
Muhteşem Muhteşem
10
Muhteşem
Acıklı Acıklı
0
Acıklı
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Şoke Şoke
10
Şoke
Ozge Tan