Uzak Mesafe İlişkisi Nasıl Yürütülür? İlişkiniz İçin 10 Önemli Tavsiye

4 dakikada okuyabilirsiniz


Uzak Mesafe İlişkisi Nasıl Yürütülür?
Uzak Mesafe İlişkisi Nasıl Yürütülür?
Uzak Mesafe İlişkisi Nasıl Yürütülür? İlişkiniz İçin 10 Önemli Tavsiye

Uzak Mesafe İlişkisi Nasıl Yürütülür? İlişkiniz İçin 10 Önemli Tavsiye: “Mesafeler aşka engel midir?” Değildir elbette. Ancak kabul etmek gerekir ki uzak mesafe ilişkisini yürütmek çok zor. “Uzak mesafe ilişkisi yürür mü“, “Uzak mesafe ilişkisi nasıl yürütülür“, “Uzak mesafe ilişkisi için tavsiyeler nelerdir” gibi sorular sıklıkla kafanızı meşgul edebilir. Mesafeler yüzünden küçük sorunlar büyük kavgalara dönüşebilir; sevdiğin kişiyi görememek, dokunamamak, birlikte vakit geçirememek de cabası. Ancak partnerinizi seviyor ve güveniyorsanız aranızdaki mesafeye rağmen ilişkinizi sağlıklı tutabilirsiniz. Nasıl mı? İşte sağlıklı bir uzak mesafe ilişkisi için yapmanız gerekenler:

  1. Uzak Mesafe İlişkisi Nasıl Yürütülür? Dürüst Olun

uzak mesafe ilişkisi nasıl yürütülür

Uzak mesafe ilişkisine başlarken ilk yapmanız gereken şey, bazı sorunların yanıtlarını bulmak. Bu sürecin bitmesini bekleyecek kadar sabırlı mısınız? Farklı yerlerde bulunma durumunuz ne kadar süre devam edecek? Birbirinize ne kadar güveniyorsunuz?

2. Uzak Mesafe İlişkisi Nasıl Yürütülür? İletişim Dengesine Dikkat Edin

uzak mesafe ilişkisi nasıl yürütülür

Hem özlem duygusunu sağlıklı kontrol edebilmek hem de güven problemi yaşamamak için her gün iletişim kurmanız çok önemli. Ancak bu her an, her saniye konuşmak anlamına gelmiyor. Sevgilinizin attığı her adımı kontrol etmek, sahiplenici tavır takınmak kısa sürede bunalmanıza neden olacaktır. Bu sebeple iletişim dengesine dikkat etmelisiniz.

  3. Uzak Mesafe İlişkisi Nasıl Yürütülür? Alınganlık Yapmayın

uzak mesafe ilişkisi nasıl yürütülür

Partneriniz gün içerisinde sizi arayamadı, buluşma planınız iptal oldu. Bu gibi durumlarda yapacağınız alınganlıklar uzak mesafe ilişkisi için çok yıpratıcı olacaktır. Anlayışlı davranın.

4. Uzak Mesafe İlişkisi Nasıl Yürütülür? Yaşam Programından Haberdar Olun

uzak mesafe ilişkisi nasıl yürütülür

Partnerinizin ne zaman, nerede olduğunu öğrenmek için sık sık mesaj atmak yerine belirli planlarını önceden bilmekte yarar var. İş, hobi, spor gibi düzenli aktivitelerinin tarih ve saatlerini önceden bilin.

“İlk Buluşmada Hoşlanma Belirtileri: Dikkat Etmeniz Gereken 10 İşaret” Adlı İçeriği Okumak İçin TIKLAYIN…

5. Uzak Mesafe İlişkisi Nasıl Yürütülür? Birbirinizi Ziyaret Etmek İçin Fırsat Yaratın

uzak mesafe ilişkisi nasıl yürütülür

Uzak mesafe ilişkisinde en önemli unsurlardan biri de ziyarette bulunmaktır. Birbirinizi sıkça ziyaret etmeye, fırsat buldukça buluşmaya çalışın. Bu buluşmalar normal ilişkilerdeki buluşmalardan çok daha özel olacaktır.

6. Uzak Mesafe İlişkisi Nasıl Yürütülür? Birbirinizi Kızdıracak Durumlardan Kaçının

uzak mesafe ilişkisi nasıl yürütülür

Partnerinizin rahatsız olacağı aktivitelerden uzak durmaya veya bunları önceden haber vermeye dikkat edin. Örneğin gece geç saatte arkadaşlarınızla dışarı çıktınız, planınızı partnerinize önceden söyleyin. Endişe yaratacak davranışlardan kaçının.

  7. Uzak Mesafe İlişkisi Nasıl Yürütülür? Ortak Aktiviteler Yapın

uzak mesafe ilişkisi nasıl yürütülür

Sık sık görüntülü görüşme yapın, online oyunlar oynayın. Birbirinize kitaplar, TV programları, müzikler vs. önerin. Hakkında konuşacağınız daha fazla konu edinin.  Ayrı yaşıyor olsanız bile, ortak deneyimler yaratmak birbirinize daha sıkı bağlanmanıza sebep olacaktır.

“Uzun Süreli İlişkiyi Canlı Tutmak İçin Dikkat Etmeniz Gereken 5 Tavsiye” Adlı İçeriği Okumak İçin TIKLAYIN…

8. Uzak Mesafe İlişkisi Nasıl Yürütülür? Sosyal Medyayı Etkin Kullanın

uzak mesafe ilişkisi nasıl yürütülür

Sosyal medya artık hayatımızın çok önemli parçalarından biri, sosyal medyayı aktif olarak kullanmalısınız. Fotoğraf paylaşın, altında birlikte şakalaşın. Birlikteliğinizi hem çevrenize hem de birbirinize gösterin.

  9. Uzak Mesafe İlişkisi Nasıl Yürütülür? Kullanışlı Bir Mesajlaşma Uygulaması Seçin

uzak mesafe ilişkisi nasıl yürütülür

İkiniz için de pratik olabilecek bir mesajlaşma uygulaması seçin. Özellikle arkadaşlarınız ve ailenizin fazla kullanmadığı, yalnızca birbirinizle konuşmak için kullanacağınız bir uygulama iletişim kurmanızı kolaylaştıracaktır.

  10. Uzak Mesafe İlişkisi Nasıl Yürütülür? Pozitif Olun

uzak mesafe ilişkisi nasıl yürütülür

Uzak mesafe ilişkisi yaşayanların en büyük problemlerinden biri yalnızlık hissidir. Kimi zaman kendinizi yalnız ve mutsuz hissedebilirsiniz ancak güzel günler sizi bekliyor. Sabrınızı yüksek tutun ve pozitif olun.

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
0
Komik
Muhteşem Muhteşem
3
Muhteşem
Acıklı Acıklı
0
Acıklı
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Korkunç Korkunç
1
Korkunç
Şoke Şoke
0
Şoke