Kahve Zincirlerinden Sıkılanlara İstanbul’un Üçüncü Dalga Kahve Mekanları

2 dakikada okuyabilirsiniz


Nescafe, Starbucks ve türevleri derken kahve artık hayatımızın büyük bir parçası. Hepimiz bir noktada eminim sevdiklerimizle bir kahve içmişizdir. Bir çoğumuzun artık sevdiği bir kahve türü, sürekli olarak gittiği kahvecileri var. Kahve deneyimini bir üst seviyeye taşımak isteyenler ve İstanbul’un kafein bağımlıları, bu yazı size! İşte kahve zincirlerinden sıkılanlara İstanbul’un Üçüncü dalga kahve mekanları

1. Karabatak

Üçüncü dalga kahve

Güzel demlenmiş bir kahve için en iyi adreslerden biri olan Karabatak, üstü asma yapraklarıyla kaplı bir sokakta dekorasyon detaylarıyla sizi keyiflendirecek zarif bir kahveci. Lokasyon olarak Karaköy’de bulunuyor.

2. FiLBooks

Üçüncü dalga kahve filbooks

Aynı zamanda bir diğer Karaköy kahvecisi olan FiLBooks, kitap kurtları için bir cennet. Üçüncü dalga bir kahveci olmasının yanı sıra muhteşem kütüphanesiyle de ziyaretçilerinin favorisi haline gelmiş. Tatlılarının da çok lezzetli olduğunu duyduk!

“Avrupa’ya Giderseniz Mutlaka Görmeniz Gereken 7 Muazzam Kahve Dükkanı” İçeriğini Okumak İçin TIKLAYIN

3. Spada Coffee

Nişantaşı ara sokakların sakinliğinde neredeyse kaybolacak olan Spada Coffe, kahvelerinin yanı sıra spesiyalleri olan Ice Rooibos soğuk çayı ile kalabalıktan bir nebze uzaklaşmak isteyenler için ideal bir nokta.

4. Pim

Karaköy’ün biraz daha aşağı taraflarında kalan Pim, kahvesinden önce ya da sonra leziz bir yemek yemek isteyenler için daha iyi bir seçenek.

5. Cup of Love

Beşiktaş’ın göbeğinde dünya tatlısı bir yer Cup of Love. Elbette ki kahveleri muazzam ama bizce asıl olay şehrin en iyi frappelerinin burada oluşu! Beşiktaş’a yolunuz düşerse uğramadan dönmeyin!

6. MOC

Teşvikiye Camii’nden sola dönüp kendinizi aşağı doğru bıraktığınızda kendinizi MOC’da bulacaksınız. Küçük ama samimi bi’ durak! Kahvelerinin yanında leziz tatlılarını ve bir diğer alternatif olan soğuk içeceklerini denemeden geçmeyin!

“Türk Kahvesinin Yanında Neden Su İçilir?” İçeriğini Okumak İçin TIKLAYIN

7. Walter’s Coffee

Breaking Bad hayranı olup Walter’s Coffee’yi bilmeyen yoktur sanırım. Diğer kahvecilerimizden farklı olarak burası dünyaca ünlü dizi Breaking Bad konseptli bir yer. İlginç sunumları, yaratıcı dekorasyonu ve en önemlisi leziz kahveleriyle  Walter’s Coffee, Kadıköy’de sizi bekliyor!

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
0
Komik
Muhteşem Muhteşem
10
Muhteşem
Acıklı Acıklı
0
Acıklı
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Şoke Şoke
0
Şoke