TV Ekranlarını Yuva Bilmiş 19 DC ve Marvel Kahramanı

5 dakikada okuyabilirsiniz


Çizgi roman kahramanları artık beyaz perdede veya televizyon ekranlarında yerini alırken çizgi roman kültürünün de küllerinden doğduğu aşikar. Biz de geekler ve geek olma yolunda ilerleyenler için televizyon ekranlarından çizgi roman dünyasına giriş rehberinizi hazırladık. Maskelerinizi takın, savaş çoktan başladı…

1. SMALLVILLE

DC’nin CW’deki serüveni Smallville ile başladı. Superman’in hikayesinin anlatıldığı dizide Green Arrow ile de tanışmış olmuştuk.

2. ARROW

CW, DC evrenini ekrana taşımaya da izleyicilerinin yabancısı olmadığı green arrow ile devam etti. Böylelikle macera Metropolis’ten Starling City’e ya da son sezonlardaki ismiyle Star City’e geçmiş oldu.

3. THE FLASH

Sonra bir gün star laboratuvarında işler ters gitti ve bir patlama yaşandı. Central City’nin artık normal suçluluları değil “meta”ları vardı şükür ki adli tabip uzmanları da artık yaşayan en hızlı insandı. Böylelikle flash da CW’nin DC yapıtları arasında yerini aldı.

 

c

4. LEGENDS OF TOMORROW

Legends of Tomorrow ise Flash ve Arrow’dan tanıdığımız kahramanlar ve bazı anti kahramanları birleştiren nokta oldu. Gelecek kaybetmişti. Onu değiştirebilecekler ise şehirlerin kahramanları değil yarının efsaneleri olabilirdi. Kaptan Hunter mürettabatını topladı ve yolculuk başladı…

5. SUPERGIRL

DC’nin ekranlara taşıdığı bir diğer süper kahramanı ise Super Girl oldu. Serüvenine CBS’te başlayan kahramanımız ikinci sezonda kendini DC’nin kürkçü dükkanı, CW’de buldu. Üçüncü dünyada da olsa National City’nin süper kızı da artık okçumuz, hızcımız ve efsanelerimiz ile aynı evrenin parçasıydı. Bu transfer sayesinde yolları kesişen kahramanlarımızı “Heroes VS Aliens” bölümlerinde yan yana dövüşürken izleme şansı yakaladık.

6. GOTHAM

DC evreninin vazgeçilmez kahramanı Batman’in şehri Gotham’a ise eski karanlık dönemlerinde konuk oluyoruz. Bruce Wayne sadece Bruce Wayne olacak kadar belaya bulaşabilirken Gotham’ın  farklı bir kahramanı vardır: Komiser James Gordon. Gotham, DC’nin FOX’a emanet ettiği şehir olarak diğer DC yapımlarından ayrılıyor.

7. COSTANTINE

Peleriniyle değil de trençkotu ile bağrımıza bastığımız şeytan çıkarıcımız Costantine’in ise ekranlardaki serüveni kısa sürdü. Maalesef bu noktada kendisi ekranı yuva yapamayan DC kahramanları listesine daha uygun.

8. DAREDEVIL

Marvel dünyasında şehrin en iyi avokadolarından… pardon, avukatlarından Matthew Murdock, mahkemelerde sürdürdüğü adalet savaşçılığının yetmediği noktada Gotham’dan hallice olan şehri Hells Kitchen’ın “aziz matthewliğini” bırakıp şeytanı olmaya başlar. Dikkatli bakın Hells Kitchen’da daima gölgelerde saklanmış adaletsizliğe kulak veren biri vardır.

9. JESSICA JONES

Hells Kitchen’ın bir diğer süper kahramanı ise depresif ruhlu kızımız Jessica Jones. Matthew’in aksine Jessica’nın gölgelerde dolaşıp adaleti sağlamak gibi bir niyeti olmasa da belayı çekmek gibi mükemmel bir özelliği var. Anlayacağanız hells Kitchen sokaklarından macera eksik olmuyor.

10. LUKE CAGE

Jessica Jones dizisinden tanıdığımız bir diğer süper arkadaş da Luke Cage.  Bir yerlerinden ışın çıkarmayan, pelerin tayt yaşamayan ama zarar görmeyen iri yarı bedeni ile kavgaların vazgeçilmez ismi haline gelen Luke Cage, mahallemizin ağır abisi olabilme potansiyelinde bir süper kahraman olarak Hells Kitchen sokaklarında ve tabiki Netflix’te yerini aldı.

11. IRON FIST

Netflix’in en yeni marvel kahramanı ise Iron Fist.

12. DEFENDERS

Hells Kitchen şehrinin manidar isminin hakkını vermeye niyetli olduğu kesin. Şehrin birbirinden ilginç dört kahramanı Defenders olarak tek çatı altında toplandı. Dizinin ilk posteri ve fragmanı da geçtiğimiz günlerde yayınlandı.

13. PUNISHER

Defenders’da yerini alamamış olsa da Daredevil’da yakından tanıma şansı yakalayıp hiç düşünmeden bağrımıza bastığımız radikal süper kahramanımız Punisher da 2018’de Netflix ekranlarında kendi dizisine kavuşacak. Bekle bizi Hells Kitchen, Punisher karanlıkları yaka yaka aydınlatmaya geliyor.

14. LEGION

Marvel’in en huysuz, en kafa karıştıran, en her bölümden sonra “bu neydi şimdi” dedirten  dizisi ise FX yapımı olan Legion. Kimin oğlu ama değil mi? Evet, bilmeyenler için cevabını da verelim o zaman. Dizide bahsi geçmeyen bir çizgi roman spoilerı olarak: profesör X’in oğlu.

15. AGENTS OF S.H.I.E.L.D

Marvel’in süper kahramanlarını geçince yollar ABC’e çıkıyor çünkü burada işleri SHIELD ajanları devralıyor.

16. INHUMANS

Ajanlardan bahsetmişken gözümüzü yollarda bırakan Inhumans’a da bir selam çakalım.

Süper kahraman değillerse de onlar da çizgi roman sonuçta diyerek bağrına basabilecek geek kardeşlerimiz için Vaiz, İzombie ve Lucifer’ı da buraya konduralım.

17. IZOMBIE

18. LUCIFER

19. VAİZ

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
1
Komik
Muhteşem Muhteşem
1
Muhteşem
Acıklı Acıklı
0
Acıklı
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Şoke Şoke
2
Şoke
Ozge Tan