Türk Televizyonlarının En Yakışıklı 9 Muhabiri

4 dakikada okuyabilirsiniz


Muhabir olmak, haber peşinde koşmak zor zanaat. Ekran önünde olmak ise hem yorucu hem de ekran yüzü olmak için görsellik gerektiriyor. İşte ülkemizde oradan oraya haber peşinde koşturup bir de haberlerini sunmak zorunda olan yakışıklı habercilerimiz.

9. Nizamettin Kaplan

Onu çoğu zaman verdiği üzücü haberlerden hatırlıyoruz. Hafif aksanı ve bölgeye hakimiyetiyle durumu ondan daha iyi anlatacak başka bir muhabir olamazdı zaten. Tam bir Diyarbakır aşığı. Sosyal medyada Diyarbakır’ın tarihi ve doğal güzelliklerini aktarma konusunda da tam bir elçi olarak çalışıyor. Sunumunu yaparken sırt çantasını nedense hiç çıkarmıyor. İçinde çok kıymetli şeyler var herhalde.

8. Berat Çamyar

En zorlu haberlere o koşuyor. İstanbul Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu Mezunu. Oldukça da vefakar. Üniversitesinde zaman zaman konferanslara katılıp öğrencilerle deneyimlerini paylaşıyor.

7. Aytaç Kurnaz

25 yıllık haber muhabirliği deneyimiyle bu meslekte çeyrek asrı deviren muhtemelen tek kişi. 90’lı yıllarda alışık olmadığımız gencecik muhabirimizi görünce hatırlayacaksınız. Karizmasından ise yıllar hiçbir şey götürmedi. Uzun saçlarında ise hiç vazgeçmiyor.

6. Onur Tuğrul

NTV spor muhabiri. Spor muhabiri olmasından kaynaklı rahat ve akıcı bir sunumu var. NTV stüdyolarında yaptıkları survivor yarışması ise Youtube’da izlenebilir.

5. İbrahim Konar

Show TV’nin çalışkan muhabiri. Onu da her an her yerde her konuyla ilgili yaptığı röportajlarla ve sunumlarla ekran karşısında görmek mümkün. O da canını hiçe sayıp haber peşinde koşanlardan. Selda Bağcan ile Sebahat Akkiraz’ı karıştırması ise her profesyonelin başına gelebilen komik bir anı olarak sayılabilir.

https://www.youtube.com/watch?v=-oyb_3Y3b6c

4. Orkun Ün

İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım mezunu Bakırköylü Kanal D muhabiri. Mavi gözleriyle ve yakışıklılığıyla genç kızların habere odaklanmasını zorlaştırıyor.

3. Yağız Şenkal

NTV’nin tecrübeli muhabiri. Dünya’nın çeşitli yerlerinden haber verirken onu görmek mümkün. İstanbul Üniversitesi’nde geçtiğimiz yıllarda görüntülü haber dersleri de verdi. 2 çocuk babası Şenkal, geçtiğimiz yıl Can Dündar’ı hedef alan saldırganının kurşunuyla hafif yaralanmıştı.

2. Mustafa Şen

Kocaeli Üniversitesi Gazetecilik Mezunu olan Şen, 2011 yılından beri Show Haber’de çalışıyor. Seslendirme ve reklam Jingle’ı da yapan Şen’in sesine aşağıda görüldüğü gibi kızlar hayran.

1. Burak Özcan

NTV’nin kara kaşlı kara gözlü muhabiri. Bir gün Trabzon’da ertesi gün Kilis’te, sonraki gün İzmir’den sesleniyor. Ne zaman uyuyor ne zaman yolda kimse bilmiyor. Güzellik beni’ne sahip muhabirimizin hayranları ise oldukça fazla.

Bonus: Olgay Orçun Korkut

https://www.youtube.com/watch?v=hN80fv3s6JY

Gıdısından bal damlayan, İstiklal Caddesi’ndeki videosu dünyaca ünlü bir fenomene dönüşen muhabirimiz şu an aktif bir kanalda çalışmıyor. Bu sebeple saçlar sakallar uzamış ve karizmasına karizma katmış.

NOT: Numaralandırma en yakışıklı sıralaması değildir. Keza görüldüğü gibi tüm muhabirlerimiz birbirinden yakışıklı 🙂

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
3
Komik
Muhteşem Muhteşem
13
Muhteşem
Acıklı Acıklı
0
Acıklı
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Korkunç Korkunç
3
Korkunç
Şoke Şoke
3
Şoke
Poke Dede