Türk Kahvesinin Faydaları Nelerdir? Türk Kahvesinin Bilmediğiniz 5 Faydası

3 dakikada okuyabilirsiniz


Türk Kahvesinin Faydaları
Türk Kahvesinin Faydaları

Türk Kahvesinin Faydaları Nelerdir? Türk Kahvesinin Bilmediğiniz 5 Faydası

Türk Kahvesinin Faydaları Nelerdir? “Bir fincan kahve olsam, kırk yıl hatırım vardır” der bir şarkıda. Dostlukta, aşkta muhabbet açar; telvelerinden umutlarımızı, hayallerimizi besler. O kırk yıl hatırıyla, güzel muhabbetleriyle ruhumuzu beslemekle kalmayıp, vücudumuza da fayda sağlamayı ihmal etmemiş. Kahvenin faydaları sandığımızdan çok daha fazla. O halde bu kez kahve falı meselesine değil de Türk kahvesinin yararları nelermiş, gelin buna bakalım: İşte 5 başlıkta Türk Kahvesinin Faydaları :

1.Yorgunluğu Azaltıyor

Türk Kahvesinin Faydaları

İçeriğinde bulunan kafein sinir sistemini uyararak vücudu daha dinç tutuyor. Ders yoğunluğu, iş stresi, ev hanımlarının günlük rutinlerinin sonu yorgunlukla bitiyor. Ee bunun sonunda da bir yorgunluk kahvesi… “Bir fincan kahve ne kadar yorgunluk alabilir ki” demeyin, alıyor. Türk Kahvesinin Yararları tahmin edeceğimizden çok daha fazla. Türk kahvesi içmek algınızın, zihninizin daha sistemli çalışmasını sağlıyor. Yani sınavlara çalışmanın tam zamanı! 

2.Depresyona İyi Geliyor

Türk Kahvesinin Faydaları

Başta pek inandırıcı gelmese de bu konuda yapılan araştırmalar bunu doğruluyor. Günde 4 kahve içen bir insanın içmeyene oranla %10 daha mutlu olduğu görülüyor. Aşk acılarının, kıskançlıkların sebep olduğu bu depresyon durumunu kalorilerle geçirmeye çalışmayıp da bir kahve içsek düzelecek sanki? 

“Türk Kahvesinin Yanında Neden Su İçilir?” Adlı İçeriği Okumak İçin TIKLAYIN…

3.Kilo Vermeye Yardımcı

Türk Kahvesinin Yararları arasından bir diğer önemli maddeye geldik. Özellikle kadınların başlıca sorunu kilolar.. Peki nasıl verilecek bu kilolar? Sonunu düşünmeden yediğimiz tüm yiyeceklerin, stres durumlarındaki tatlı krizlerinin ve daha birçok yemek yeme bahanesinin bize yağ olarak dönmesi kaçınılmaz bir son. Kahve tüketimi de tam olarak burada devreye giriyor. Spordan önce tüketilen kahve yağ yakmada önemli bir rol oynuyor. Ayrıca metabolizmayı hızlandırdığı da söyleniyor küçük bir oranda olsa da. Tabii kilo verdiriyor diye de aşırıya kaçılmamalı. Çünkü fazla tüketiminde içerdiği şekerden dolayı kalori olarak geri dönebiliyor.

4.Hastalıkları Önlüyor

Türk Kahvesinin Faydaları

Sosyal hayatımızda önemli bir rol oynayan kahve; içinde bulunan antioksidanlar sayesinde vücuttaki kanser riskine karşı da bizi koruyor. Günde 1-2 fincan içilen Türk kahvesinin yaşlanmayı geciktirme, bunama ve alzehimer’ı önleme gibi faydaları da bulunuyor. Gençlik iksirini bulmuşçasına tüketildiğinde ise bu olumlu etkiyi göstermiyor. Siz yine de çok abartmayın, böyle de çok güzelsiniz. 

“Hangi Kahveyi İçeceğine Karar Veremeyenler İçin Temel Kahve Rehberi” Adlı İçeriği Okumak İçin TIKLAYIN…

5.Cilde Dost

Türk Kahvesinin Faydaları

Makyajlı yüzle uyuduğumuz gecenin sabahı yüzde çıkan kızarıklar, stresli durumlarda kendini hemen belli eden sivilceler, rüzgarda kuruyan ciltlerimiz ve daha birçok sorun. Türk Kahvesinin Yararları bu sorunda da kendini gösteriyor. Sorunumuzun çözümü de kahve telvesi. İç güzelliğinizi açığa çıkaran telveler, cildinizi de açığa çıkarıyor. Cilt lekelerinin oluşumunu önlemekle beraber daha parlak ve arınmış bir cilde sahip olmamızı sağlıyor. Yapmanız gereken tek şey cilt tipinize uygun kahve maskenizi bulmanız ve her hafta bir kahvenizi maskeye ayırmanız. 

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
1
Komik
Muhteşem Muhteşem
3
Muhteşem
Acıklı Acıklı
1
Acıklı
Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Korkunç Korkunç
2
Korkunç
Şoke Şoke
1
Şoke