Aşk Acısı Çekenler Toplanın: Eski Sevgiliyi Geri Kazanmak İçin 4 Yol

3 dakikada okuyabilirsiniz


Sevgilinizi kaybettiniz ve onu geri almak istiyorsunuz. Basit bir semantik oyun, ayrıldıktan sonra eski sevgiliyi geri kazanmak için anahtar rol oynayacaktır. Her şey sizin tavrınız ve duruma yaklaşma şeklinize bağlıdır. Kısacası eski sevgiliyi kazanmak ters psikoloji ile mümkün olacaktır.

Peki eski sevgiliyi geri kazanmak için ne yapılmalı ?

Onu kaybettiğinizi düşünerek zaman kaybetmeyin. Bu fikri tamamen tersine çevirin ve başka bir şekilde düşünün – aslında o seni kaybetti ve seni geri kazanması gerekiyor.

Evinizde oturup, kendinizi dünyaya kapatarak, ağlayarak, çıldırarak; onun bir anda fikrini değiştireceğini ve  size geri dönebileceğini söylemiyorum. İlişkinizi korumak için çok çaba harcayacak belki de başarısız olacaksınız ama yine de bir şansınız var. Zihninizi değiştirerek onunla yeniden birlikte olabilirsiniz.

Bunu başarabilmek için önce onu bırakmalısınız. Bu kolay değil, ama bunu yapmalısınız. Bu, şu anda ilişkinin bitmiş olabileceği ve onunla bir araya gelemeyeceğinizi kabul etmeniz gerektiği anlamına gelir. Kabul etmelisiniz ki, böyle olursa, her şey daha iyi olacak.

1. Eski Sevgiliyi Geri Kazanmak İçin: Zihninizi Temizleyin

Eski Sevgiliyi Geri Kazanmak

Yapılacak bir sonraki şey, zihnini temizlemek ve çalkantılı duygularının yerleşmesine izin vermek için biraz zaman ayırmaktır. Bu süre boyunca sevgilinizle iletişimi en aza indirmek veya tamamen kesmek en iyisidir. Onunla çok fazla temas halinde olmanız sizi sakinleştirmekten alıkoyacaktır. Çünkü onu her gördüğünüzde veya onunla her konuştuğunuzda, öfkelenmeniz ve duygularınızı açığa çıkarmanız muhtemeldir. Yani, yaklaşık bir aylık bir süre için onu aramayın… Ona Whatsapp veya benzeri programlardan yazmayın. Bu otuz günlük sessizlik dönemi kendinize armağanınızdır. Size, ayrılmanızla ilgili ne kadar zavallı ve öfkeli olduğunuz düşüncesi dışında başka bir şeye odaklanma şansı verir.

“Kadınlarla Nasıl Konuşulur? Onları Kendinize Aşık Edebileceğiniz 3 Yöntem” Adlı İçeriği Okumak İçin TIKLAYIN…

2. Eski Sevgiliyi Geri Kazanmak İçin: Ciddi Düşünmeye Başlayın

Eski Sevgiliyi Geri Kazanmak

Bu sessiz zamanda, biraz ciddi düşünmeniz gerekiyor. İlk olarak, sevgilinizi gerçekten geri isteyip istemediğinizi anlamanız için kafa yormalısınız. İlk başta, ne yapmanız gerekiyorsa yapın. Sevgilinizi geri istediğiniz için mutsuz görünebilirsiniz. Bu duygusal ve zihinsel ayrılma dönemi boyunca, onu geri isteyip istemediğinizi düşünmenin diğer bir yolu ise sadece beş dakika bile olsa, günde bir kez sessizce meditasyon yapmaktır. Ayrıca bir liste hazırlayabilirsiniz. Sevgiliniz hakkında olumlu ve olumsuz şeyler listesi. Bu tür bir listeyi günde bir kez yaparsanız, bir ya da iki hafta sonunda, sevgilinizin ilk etapta olmasını isteyip istemediğiniz konusunda daha net bir fikre sahip olacaksın.

3. Eski Sevgiliyi Geri Kazanmak İçin: Tekrar Hayattan Keyif Alın

Eski Sevgiliyi Geri Kazanmak

Fakat daha da önemlisi yeni şeyler öğrenmeye, iyi deneyimlere sahip olmaya ve hayattan zevk almaya odaklanmanız. Bir süre sevgilinizi unutun ve yeni etkinliklere katılın. Bir dil öğrenin ya da bir müzik aletini nasıl çalacağınızı, nasıl dans edebileceğinizi ve Fransız, İtalyan ya da Çin yemeklerini nasıl pişireceğinizi öğrenin. Bazı ilginç kitapları, kendi başınıza veya daha da iyisi, bir okuma grubu ile okuyun. Bir spor salonuna kaydolun ve oraya vardığınızda sadece kendi işinize odaklanın. Sosyal etkileşim sizin için en büyük anahtardır. Diğer insanlarla tanışmak ve onlarla vakit geçirmek zorundasınız. Bir dil sınıfında veya okuma grubunda, diğer insanlarla tanışmalı ve etkileşimde bulunmalısınız. Mutlu olmaya, eğlenmeye sevgilinizden uzakken bile devam etmelisiniz. Bu etkileşimler hayattan zevk almanızı sağlayacaktır.

4. Eski Sevgiliyi Geri Kazanmak İçin: Mağdur Kafasından Çıkın

Eski Sevgiliyi Geri Kazanmak

Bir süre sonra, dışarı çıkıp yeni insanlarla tanışıp hayatın tadını çıkarırken, çok daha ilginç ve çekici bir insan olduğunuzu göreceksiniz. Ağlamak zorunda kalmayacaksınız. Kendinizi bu şekilde yeniden ele almak, sadece hayatınızı değiştirebileceğinizi ve sevgilinizle birlikte olsun ya da olmasın mutluluğu bulabileceğinizi öğrenmenizle kalmaz aynı zamanda size onu geri almanın en iyi şansını verir. İkiniz tekrar buluşmaya ve tekrar iletişim kurmaya başladığınızda, sizin kendinizi dünyadan soyutladığınızı ve ağladığınızı görmeyecektir. Bunun yerine, canlı, sosyal, entelektüel görüneceksiniz. Onu çekmek ve geri almak için anahtar budur. Siz kendinize odaklanın. Geri dönmese bile, kendinize odaklandığınız için yeni ve ilginç bir insanla tanışmanız da olasıdır. Bu da eski sevgiliyi pişman etme için kullanılabilir.

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
0
Komik
Muhteşem Muhteşem
1
Muhteşem
Acıklı Acıklı
4
Acıklı
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Şoke Şoke
3
Şoke
Goktug Efil

Aldanmak yaptığımız her işte şaşmaz yazgısı hepimizin, her sabah parlak işler tasarlar gün boyunca budalalık ederim.