Tok Tutan Yiyecekler: Kilo Vermek İsteyenler İçin Uzun Süre Tok Tutan 7 Besin

3 dakikada okuyabilirsiniz


Tok Tutan Yiyecekler
Tok Tutan Yiyecekler

Tok Tutan Yiyecekler: Kilo Vermek İsteyenler İçin Uzun Süre Tok Tutan 7 Besin

Tok Tutan Yiyecekler: Kilo vermeye çalışıyorsunuz, diyet yapmaya çalışıyorsunuz ama açlığınız diyete engel oluyorsa bu liste tam size göre. Uzun süre tok tutan yiyecekler sayesinde başarılı bir diyet uygulayabilirsiniz. İştah kesen yiyecekler içindeki protein, yağ ve lif miktarları ile belirleniyor. Bu sebeple bazı yiyecekler uzun süre tok kalmak için için birebir. İşte karşınızda Tok Tutan Besinler :

1. Badem

Tok Tutan Yiyecekler

Tok Tutan Besinler listemizin en başında badem geliyor. Badem, E vitamini ve magnezyum konusunda çok zengin bir besin olması nedeniyle uzun süre tok hissetmenizi sağlıyor. Yağ oranı yüksek olan bademi tüketme miktarı da çok önemli. Ara öğünlerde 10-15 adet badem tüketmeniz yeterli olacaktır. 

2. Yumurta

Tok Tutan Yiyecekler

Yumurta çoğumuzun sürekli olarak tükettiği ve tok tutması ile meşhur bir besindir. Anne sütünden sonra en kaliteli proteğin kaynaklarından biri olduğu söylenebilir. A vitamini, demir, fosfor, magnezyum ve E vitamini içeren yumurta, uzun süre tok kalmanızı sağlayacaktır. Missouri Üniversitesi’nde yapılan araştırmalara göre kahvaltıda yediğiniz yumurta, gün içinde daha az kalori tüketmenize neden olur. 

3. Yulaf Ezmesi

Tok Tutan Yiyecekler

Yulaf unu, lif ve protein açısından çok zengindir. Diğer tahıllara göre yüksek oranda çözülür posa içermesi nedeniyle mide-bağırsak fonksiyonlarını düzenleme fonksiyonu vardır. Yulaf ezmesini isteğinize göre sütle, yoğurtla veya kuru meyveler ekleyerek tüketebilirsiniz.

“Kilo Verme Yöntemleri: Sağlıklı Bir Şekilde Kilo Vermeniz İçin 8 Tavsiye” Adlı İçeriği Okumak İçin TIKLAYIN…

4. Nohut

Tok Tutan Yiyecekler

Tok Tutan Yiyecekler dendiğinde akla gelen en önemli yiyeceklerden biri nohuttur. Nohutun su çekme özelliği midenizde daha fazla yer kaplamasına ve tokluk hissetmenize neden olacaktır. Kalori ve yağ seviyesi, sağlıksız gıdalara duyduğunuz isteği de azaltacaktır. 

5. Mercimek

Özellikle kırmızı mercimek, içinde bulunan yüksek lif sayesinde gün boyu tok kalmanızı sağlar. Kan şekerini düzenleyerek açlık krizlerini önleyen mercimek, bağışıklık sisteminizi güçlendirmeye de yardımcı olur. Ayrıca vücutta biriken toksinlerin atılmasını da kolaylaştırır. Obezite Dergisi’nde yayınlanan bir rapora göre mercimek içeren bir öğünden sonra insanların %31’i tokluk hissediyor.

6. Beyaz Lahana

Tok Tutan Yiyecekler

Beyaz lahana, hem lif açısından zengin olması hem de kalorisi düşük bir besin olmasıyla Tok Tutan Besinler arasında ilk sıralarda geliyor. Antioksidan etkisiyle de vücuttaki toksinleri atmanıza yardımcı oluyor. Kilolarından kurtulmak isteyenlere tavsiyemiz bolca lahana tüketmeleri. 

“Nasıl Kilo Verilir ? Kilo Vermenize Engel Olan 5 Kritik Hata” Adlı İçeriği Okumak İçin TIKLAYIN…

7. Avokado

Tok Tutan Yiyecekler

Avakado içerisinde bulunan yağ, potasyum ve E vitamini sayesinde diğer yiyeceklere oranla daha çabuk doymanızı ve uzun süre tok hissetmenizi sağlıyor. Bir avakado, yaklaşık 12-13 gram lif içeriyor, bu da günlük ihtiyacımızın büyük bölümünü karşılamaya yetiyor fakat unutmayın, avakado yağ oranı yüksek bir besin. Tok Tutan Yiyecekler arasında olsa da avakadonun böyle bir özelliği de var. 

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
0
Komik
Muhteşem Muhteşem
2
Muhteşem
Acıklı Acıklı
0
Acıklı
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Şoke Şoke
0
Şoke