Thor Ragnarok İnceleme: Biraz Fazla mı Komik?

3 dakikada okuyabilirsiniz


Birçok ülkede olduğu gibi ülkemizde de Thor Ragnarok sinemalara girdi. Taika Waititi nin yönetmenliğinde olan bu yapım kesinlikle izlenmeye değer. İncelemeye başlamadan önce siz değerli okurlarımızı uyarayım, incelememiz bol miktarda spoiler (sürpriz bozan) içermekte.

Thor Ragnarok

Ragnarok denilen olay İskandinav Mitolojisinin en ciddi meselesi olmakla beraber, Asgard’ın yok olup yeniden hayat bulmasını,  Odin’ in ölüp Thor’ un ebedi kral olmasını konu alan bir hikayedir. Yönetmenimiz bu ciddi hikayeyi alıp haddinden fazla mizah serpmiş. Sevdik mi? Evet. Ama bu kadar da olmasaydı iyiydi. Yönetmeni de bu noktada tebrik etmek gerekiyor. Açıkçası bu denli ciddi bir konuyu mizahı bol bir çizgi roman filmi haline getirip seyirci önüne sermek cesaret gerektirir.

Thor Ragnarok

Filme gelecek olursak, ayakları yere basan bir senaryosu olmakla beraber izleyiciye vermesi gerektiği hikayeyi yer yer sulu bile olsa vermeyi başaran bir yapım. Efektleri kesinlikle usta işi ve gözlerimizin pasını siliyor. Oyunculuklar kesinlikle oturaklı. Yönetmen özellikle bu filmde Chris Hemsworth’un (Thor) komik yönleri olduğunu bizlere göstermiş. Yönetmenimiz filmde radikal kararlar almış. Thor’un ilk iki filmde olan ekibi hemen ilk sahnelerde saf dışı ediliyor. Ayrıca ilk iki filmde Jane rolünü oynayan Natalie Portman bu filmde yok. Emin olun o kadar da büyük bir eksiklik değil.

Thor Ragnarok filminde az bir sahnesi olmasına rağmen one man show yapan Dr. Strange kesinlikle nefis bir detay, Loki ile kapışmaları kısa sürmeyecek. Bunun fitilini de film esnasında ateşlediler.Thor Ragnarok

Bruce Banner abimizi unutmamak lazım. İzlediğimiz en eğlenceli Hulk tiplemesi ile karşımızdaydı. Kendisi Age of Ultron filminden beri insana dönüşmemiş ve tam 2 yıldır Sakaar Gezegeni’nde Hulk formunda bu durumu da gayet eğlenceli bir şekilde filmde görüyoruz. Özellikle arenadaki dövüş sahnesi film Bluray’a çıktıktan sonra evimizde sarıp sarıp tekrar izleyeceğimiz çok keyifli sahnelerden birisi.

Thor Ragnarok

Cate Blanchett’a apayrı bir parantez açmak gerek. Çünkü Hela karakterini öyle bir oynamış ki Marvel evrenindeki en azılı kötüler listesinde üst sıralarda yerini aldı bizim için. Özellikle Odin’in ilk çocuğu olması aynı zamanda Thor ve Loki’nin ablası olduğunu öğrenmemiz tam şoke edici bir sahneydi. Tabii Thor’un çekici Mjolnir’i parçalamasına dek. Yanlış duymadınız Çekiç parçalandı ve Thor onun yasını film boyunca tutuyor. Şimdi çekiç gitti Thor’un da gücü bitti demeyin. Tıpkı Odin’in dediği gibi “Sen Çekiçlerin tanrısı değilsin, Şimşek tanrısısın.” Eksi yönlerden çok uzatmadan bahsedecek olursak, film senaryo anlamında biraz tembel. Olayların içine irdelenmiyor ve derinlik yok. Ragnarok hikayesi daha ciddi ve derin anlatılmalıydı. Bu durum çizgi roman hayranlarını hayli kızdıracak.

Thor Ragnarok

“Ben bu filme eğlenmek için giderim” diyenlerdenseniz vakit kaybetmeyin. Sizi her anlamda tatmin edecektir. Bu arada filmden hemen çıkmayın, yazılardan sonra iki after credit sahnesi var. Biz genel olarak Thor’u sevdik, siz de izlediyseniz yorumlarınızı belirtin . İyi seyirler ve bol filmli günler dileğiyle.

Mehmet Bozkurt

“Herkesin İzlemesi Gereken 15 Feminist Film” adlı içeriğimize ulaşmak için TIKLAYINIZ…

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
2
Komik
Muhteşem Muhteşem
8
Muhteşem
Acıklı Acıklı
0
Acıklı
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Korkunç Korkunç
2
Korkunç
Şoke Şoke
2
Şoke