Tatlı Bir Bebeğe Sahip Olmanın Sizden Götüreceği 11 Şeyle Şimdiden Tanışın

3 dakikada okuyabilirsiniz


1. Uykusuz Gecelere Merhaba Deyin

Bebek sahibi olan çiftlerin yaşamında değişen ilk şey uyku düzenidir ve çiftlerin doyasıya uyku u yudukları günleri mumla aradığı tartışılmaz bir gerçektir.

2. Kaka Kokusunu Saygıyla Selamlarsınız

Bebek sahibi olmadan önce, “ben yapamam, altını temizleyemem” derken, ebeveyn olduktan sonra popo koklayıp “kaka mı yapmış benim yavrum, ay ben seni yerim” sözleri eşliğinde kaka temizleyip, bebek bezi değiştirirsiniz. Her zaman böyle olmaz tabii, ara ara kasvete bürünür ve kızarak yaparsınız bu işi.

 3. Koşarak Eve Gitmek İstersiniz

Ebeveyn olunan ilk aylarda kadın evde, erkek iştedir. İlerleyen aylarda bu durum değişebilir ancak değişmeyecek tek şey, bir parçanızın yanınızda olmayışı, zamanın çocuğunuzdan ayrı daha yavaş aktığı ve bir an önce ona kavuşma arzusudur.

4. Romantik Akşamları Unutun

Aranızda, her dakika bakmak ve ilgilenmek zorunda olduğunuz yeni bir aile ferdi vardır artık. Bu da çift olarak beraber geçireceğiniz romantik anların artık anılarda kalacağı anlamına geliyor.

5. Evinizde Birçok Değişiklik Yapmak Zorunda Kalırsınız

Büyümeye sadece bebeğiniz olmaz. Yaramazlıkları da onunla beraber büyür. Elektrik prizlerinden tutun da çekmecelere, kapılara kadar çocuk kilitleri koymak, masa kenarlarına kafasını çarpmasın diye önlem almak gibi büyük değişiklikler yapmak zorunda kalabilirsiniz.

6. Seslere Daha Duyarlı Hale Gelirsiniz

Mutfağa su içmeye gittiğinizde bile bir kulağınızı bebeğinizin yanında bırakırsınız ve en kısık ağlama sesinin çok uzaktan bile duyar hale gelirsiniz.

7. Her Geçen Gün Artan Oyuncak Kalabalığı veya Yeni Kabusunuz

Bebeğinizin oyuncakları onun ilk arkadaşlarıdır ve ona oyuncak almak sizin için bir mutluluktur. Zamanla sayısı artan oyuncaklar kabusunuz haline gelir ve onları toplamaktan yorulursunuz.

8. Daha Temkinli Para Harcarsınız

Bebek sahibi olmak yeni harcamalara yelken açmak anlamına gelir. Mamasıydı, beziydi derken ister istemez kendi harcamalarınızı daha ölçülü ve dikkatli yapmak zorunda kalırsınız. Bu sorumluluk, sanılanın aksine sizde mutluluk yaratır.

9. Bebeğinizin Kusmuklarına Alışırsınız

Karnını bir güzel doyurduktan sonra uyutmak veya gazını çıkarmak için kucağınıza aldığınızda üstünüze kusması olasıdır. Bu durumun sıkça yaşanması halinde giymek için temiz bir şeyler bulmak zorlaşır.

10. Kısık Sesle Konuşmaya Mecbur Kalırsınız

Bebek uykudan uyanmasın diye daha kısık sesle konuşursunuz. Bu öyle bir hal alır ki artık evde kısık sesle konuşmak alışkanlık haline gelir. Kimi zaman ise bir eziyet.

11. Hijyene Daha Fazla Önem Verirsiniz

Bebeğin sağlığı için daha steril bir ortam oluşturmaya çalışırsınız. Örneğin; daha sık temizlik yapmaya çalışırsınız, hasta misafir kabul etmezsiniz…

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
3
Komik
Muhteşem Muhteşem
3
Muhteşem
Acıklı Acıklı
2
Acıklı
Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Korkunç Korkunç
3
Korkunç
Şoke Şoke
2
Şoke
Can Birkan