Tasarım Dünyasını Alt Üst Eden Çılgın Türk: Erbakan Malkoç

3 dakikada okuyabilirsiniz


Dönüştürdüğü araçlarla dünyanın gündemine oturan, adını Çılgın Türk olarak dünyaya duyuran Ardahan’dan dünyaya uzanan bir hikayenin sahibi Erbakan Malkoç. Kendi markasının piyasasını oluşturup en gözde fuarlarda nice etiketleri tahtından eden bu ismi yakından tanıma fırsatı bulduk.

Kral Abdullah ya da Putin Hiç Sizin Peşinizden Koştu mu?

Orta Doğu,Rusya ve bir çok ülkeye dönüşüm yaptığını belirten Malkoç her tasarım benim çocuğum diyor. Düşünsenize Kral Abdullah size ulaşıp bir otobüs tasarlamanızı istiyor. Ya da Putin’in eşine bir otomobil dizaynı yapmanız talebi geliyor. Yani Araçları dönüştürüp koca bir hayal dünyasını içine sığdırmayı başaran Malkoç talep götürmüyor talep ediliyor. Durun durun sakin olun. Her şey Erbakan Bey’in kontrolü altında.

Klavyeden Vatanı Kurtarmaktan Emekli Olma Zamanı Gelmedi mi?

Gittiği her yerde vurguladığı bir söz var Erbakan Malkoç’un; Vatanı olmayan dünyaya sığamaz. Vatana sahip çıkmak lafla olmaz. Yani diyor ki klavyeyi savaşçılığından emekli olma vaktiniz geldi de geçiyor.

Üniversite gençliğine sesleniyorum o kadar mezun nerede?

Bunlar hep soru işareti arkadaşlar. Binlerce mezun veriyoruz fakat ülke katma değerini neden yükseltemiyoruz diye bir soru yöneltti Erbakan Bey bizlere. Biraz düşününce aracın içine duş kondurabilecek vizyonda ki birinin bu soruya takılması çok normal.

Demek tekerlekli saray çok efsane.

Düşünsenize içinde ne dedikodu yapılır. 

Mercedes’in sadece özel tasarım yayınlayan instagram hesabında ki şahane tasarımda hemen aşağıda.

Bu gördükleriniz sadece, altını çizerek belirtelim sadece bir kaç dönüşümün örneği. Araçlar bu hale gelmeden evvel komple sökülüyor ve içi boşaltılıyor. İçerisin de hangi nesne nereye konulacak milimi milimine Erbakan Malkoç karar veriyor. İçerisinde bulunan bardakların tasarımını dahi kendisi yapıyor. İşte bizde mezun olmayı bekliyoruz sonra da atanamıyoruz.

Gençlere Gidin Bir Kapısını Çalın Deriz

Her zaman gençlerle diyaloğunu sürdüreceğini belirten Malkoç, işim varsa gençler sonra görüşelim diyebiliyorum onlar beni iyi anlar ben onları. Kalp kırmayız diyor. Sahiden de öyle. Bizleri kırmadı ve röportaj için yoğun temposunda zaman ayırdı. Hem iyi bir abi hem iyi bir örnek hem de iyi bir marka. Başarılarınızın gururumuz olduğunu ekler teşekkürlerimizi sunarız. 🙂

 

Arabaların tarihsel serüvenini aşağıdaki videoda anlatmaya çalıştık.

 

 

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
1
Komik
Muhteşem Muhteşem
26
Muhteşem
Acıklı Acıklı
2
Acıklı
Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Şoke Şoke
4
Şoke