Tarz Sahibi Olmak İçin Mutlaka Almanız Gereken 6 Parça

3 dakikada okuyabilirsiniz


Tarz sahibi olmak için tabii ki her modaya uymanız, vitrin mankeni gibi olmanız gerekmiyor. Sezonda beğendiğiniz birkaç parçayla çok farklı kombinler yapabilir her zaman tarz görünebilirsiniz. Peki bu ”birkaç parça” nasıl olmalı?  Her sezonda farklı parçalar çıkmakla birlikte bazı şeyler sezonlarca moda kalıyor. Siz de akıllı tercihler yaparak bazı hit parçalarla hep iyi görünebilirsiniz. İşte size mutlaka almanız gereken 6 parça…

1. Jeans-Kotlar

tarz sahibi olmak

Mom, boyfriend, girlfriend, skinny…  Kot her zaman revaçta yalnızca şekli değişiyor. Aslında değişiyor da denemez çünkü belirli periyotlarda kendini tekrarlıyor. Örneğin 80’lerde annelerimizin giydiği bu kotlar şimdi mom jean olarak piyasada ve oldukça tarz görünüşler sağlıyor. Siz de bu jeanlerden birini veya birkaçını dolabınıza mutlaka ekleyin.

“Geçen Senenin Modasına Yön Veren ve Etkisi Süren 8 Moda Trendi” Adlı İçeriğimizi Okumak İçin TIKLAYIN…

2. Oversize Kabanlar

tarz sahibi olmak

Kabanlar doğru kullanıldığında pek çok kombini kurtarabilir. Bazen öylesine giyip çıktığınız bi’ kot bi’ kazak üzerine giyeceğiniz kaban sizi tarz sahibi yapabilir. Bunun için nasıl bir kaban seçeceğiniz oldukça önemli. Geçen sezon daha çok kuşaklı kabanlar modayken bu sezon biraz daha oversize kabanlar cool ve özensiz bir görünüm sağlamak için kullanılıyor. Bu oversize kabanlar birkaç sezon daha hit kalacak gibi görünüyor, bunun için kesinlikle böyle bir kaban edinmelisiniz.

3. Oversize Kazaklar

tarz sahibi olmak

Kotlar, kabanlar bollaştı kazaklar da durmaz tabi. Yine 80’li yıllarda annelerimizin eteklerin, kotların üzerine giydiği  örgü kazaklar bu senenin trendi. Bu sene ile sınırlı kalacağa da benzemiyor. Yani tarz sahibi olmak için mutlaka sahip olmanız gereken parçalardan biri. Annenizin hatta babanızın eski kazaklarını bir yoklayın derim.

4. Küçük Çapraz Çantalar

tarz sahibi olmak

Bu sevimli çantalar her birkaç senede bir tekrar moda oluyor. Büyük çantalara göre içinde cüzdanınızı, anahtarınızı bulmak çok daha kolay. Deri, süet hatta peluş; zincir askılı veya deri kulplu istediğiniz özelliklerde bir küçük çantaya kesinlikle sahip olmalısınız.

5. Botlar

tarz sahibi olmak

Bu sene bot senesi oldu desek yeridir. Pek çok farklı model çıktı hepsine sahip olmak pek mümkün görünmüyor. Çiçekli/floral desenler her parçada olduğu gibi burada da karşımıza çıkıyor, kotlarla oldukça tarz görünüyor. İncili, taşlı modelleri de rahat sade kombinlerinizle farklı şekillerde kullanabilirsiniz. Renklerde kırmızı, kumaşlarda kadife ve streç kumaşlar, bazen rugan, desenlerde çiçek, ekstra olarak inci ve taşlı modeller, kemer ve halka detayları öne çıkan parçalar arasında.  Bizden size tavsiye tarz sahibi olmak için yok gibi gözüken bir adet çorap/streç bot ve rengi veya detaylarıyla dikkat çeken farklı bir bot edinmeniz yönünde.

“Moda Blogger’ı Denince Akla Gelen: Anıl Tiryaki” Adlı İçeriği Okumak İçin TIKLAYIN…

6. Kot Ceketler

tarz sahibi olmak

Daha çok kışlık önerilerin yanında bir de baharlık tavsiyemiz olsun. Kot ceketler her sezon karşımıza mutlaka çıkıyor. Geçtiğimiz sezon nakış çılgınlığı kot ceketlere de yansıdı tabii ki. Nakışın yanı sıra yağlı boya bile kullanılıyor yapılan desenlerde. Çok güzel gözükseler de her kombinle ve her sezonda hoşunuza gitmeyebilir. Bundan dolayı size tavsiyemiz bir düz bir değişik tarzda kot ceket edinmeniz ya da düz kot ceketinize armalar dikip/broşlar takıp daha sonra  istediğinizde çıkarabilmeniz.

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
1
Komik
Muhteşem Muhteşem
7
Muhteşem
Acıklı Acıklı
0
Acıklı
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Korkunç Korkunç
1
Korkunç
Şoke Şoke
1
Şoke