Survivor’a Katılmak İçin Iğdır’dan İstanbul’a Yürüyen Adam: Cumali Akgül

3 dakikada okuyabilirsiniz


Ekranların en popüler yarışmalarından birisi olan Survivor’dan bugüne kadar onlarca farklı yarışmacı gelip geçti. Bir yarışmacı adayı ise Survivor’a katılabilmek için oldukça farklı bir yönteme başvurdu.  Sesini duyurmak ve yarışmaya katılmak için Iğdır’dan İstanbul’a yürümeye karar veren bu isim Cumali Akgül.  Akgül, “Bu programı herkes sevebilir ama ben bu programın aşığıyım” dediği Survivor hakkında netrojen.com’a çok özel açıklamalarda bulundu.

Cumali Akgül

Iğdır’da yaşayan 32 yaşındaki Akgül, inşaat ustası olarak çalışıyor. Amatör olarak da dağcılık sporuyla ilgilendiğini söyleyen Akgül, “Daha önce kimsenin denemediği bir şeyi denemek istedim” diyor.

Cumali Akgül, Iğdır’dan İstanbul’a yürüme fikri üzerine bir sene boyunca düşünmüş, yolları araştırmış ve kararını vermiş. “Survivor benim içimdeki ‘ben’i ortaya çıkarıyor” şeklinde konuşan Akgül, programın kendisini yansıttığını belirtiyor ve Acun Ilıcalı’yı dürüstlüğü ile ikna edeceğini söylüyor.

Akgül, Iğdır’dan İstanbul’a kadar yürümeyi hedeflediği yaklaşık bin 500 kilometrelik bu yolda birçok zorlukla da karşılaşmış. “En büyük zorluğu ayak altlarımın patlaması sebebiyle yaşadım” diyen Cumali Akgül, insanlardan da farklı tepkiler almış. “Başlangıçta dalga geçen insanlar da oldu ama daha sonra bana hak verip dua ettiler” ifadelerini kullanan Akgül, insanların kendisine “Bu kadar emeğini kimse görmezden gelemez” diyerek destek olduğunu belirtiyor.

Geçmiş dönemlerde yapılan Survivor’lar hakkında değerlendirmelerde bulunan Akgül’ün en beğendiği yarışmacılar Gökhan ve Adem’miş. Anıl ve “Sörvi” karakteri hakkında da konuşan Akgül, “Her insanın düşüncesine saygım var, o da iyi bir insandı” diyor. Cumali Akgül’e göre Survivor’ın en etkileyici tarafını, insanların aç kaldıklarında gerçek yüzlerini ortaya koymaları oluşturuyor.

“Geçmişte kendi hayatımda da büyük zorluklar yaşadım. Gelecek güzel günlere dair hayallerim var” diye konuşan Akgül, ada hayatında karşılaşabileceği zorluklar karşısında da kendisini hayallerinin motive edeceğini söylüyor. Akgül, kimsenin kalbini kırmamak gerektiğini, “Gün bitiminde yine yüz yüze bakacağız” sözleriyle ortaya koyuyor.

Yaşamın aslında zor olmadığını, bunu insanların zorlaştırdığını düşünen Cumali Akgül; Abdullah Gül, Kemal Sunal gibi isimleri örnek alıyor. “Her zaman olduğum gibi bir insan oldum” diyen Akgül’ün planlarının arasında, ev almak, iş kurmak ve vergisini veren bir vatandaş olarak hayatına devam etmek yer alıyor.

Survivor’a katılmak için bir hafta önce Iğdır’dan yola çıkan ve Kars’a ulaşan Cumali Akgül sözlerini şu şekilde sürdürüyor: “Ben hayatım boyunca insanlara yardım ettim. Kimsenin kalbini kırmadım. Çıktığım yoldan yanlış olduğunu gördüğüm anda döndüm. Doğru olduğunu bildiğim yollardan ise dönmedim. Yarışmaya katılamasam da en azından bir idealim oldu. Bunu gerçekleştirmek için de elimden geleni yapacağım. Çünkü idealsiz insan ölür.”

“Ses Yarışmasına Katıldıktan Sonra Müzik Dışındaki Alanlarda da Boy Gösteren 10 Yarışmacı” adlı içeriğimize ulaşmak için TIKLAYINIZ…

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
5
Komik
Muhteşem Muhteşem
44
Muhteşem
Acıklı Acıklı
6
Acıklı
Kızgın Kızgın
3
Kızgın
Korkunç Korkunç
4
Korkunç
Şoke Şoke
12
Şoke