Aylan Bebeğin Görüntüsü Hala Gözümüzün Önündeyken Bir Başka Suriyeli Bebek Seher Yaramızı Dağladı

2 dakikada okuyabilirsiniz


Suriye’de yaşanan insanlık dramı devam ediyor. Yüz binlerce insanın öldürüldüğü ve ülke nüfusunun yarısından fazlasının evsiz kaldığı savaş, 7 yıldır binlerce çocuğun da ölümüne yol açtı. Cansız bedeni kıyıya vuran Aylan bebekten sonra ölümüyle yürekleri parçalayan bir başka Suriyeli bebek Seher oldu.

Suriyeli bebek Seher

O, savaşın belki de en küçük mağduru. Bu yürek burkan fotoğraflar ise yetersiz beslenen ve açlıktan ağlayan bir bebeğin son anlarının fotoğrafları.

Şiddetli gıdasızlıktan kıvranan Suriyeli bebeğin bu içler acısı hali, savaşın ciddi sonuçlarını gösteriyor.

Açlıktan kaburga kemikleri dışarı fırlayan Suriyeli bebek, başkent Şam’ın Doğu Guta bölgesinde isyancıların kontrolündeki Hamouria şehrindeki bir klinikte bulunuyordu.

Henüz 34 günlük olan Seher bebek, 1,9 kg ağırlığına sahipti ve ağlamak için yeterli gücü bulamadığı için sesi bile çıkmıyordu.

Seher bebeğin annesi bebeğini emzirmekte yetersiz kalınca, bebek cumartesi günü Guta bölgesindeki bir kliniğe getirildi.

Bir hemşire tarafından tedavi edilmeye başlanan Seher bebek, son nefesini pazar günü yüzlerce çocuğun açlık sınırına geldiği ve bebek maması, süt gibi gıdaların tamamen tükendiği bölgedeki bu klinikte verdi.

Bunlar da bölgede açlıkla mücadele etmek zorunda kalan diğer bebekler:

Kaynak: Daily Mail

“‘Hümanist’ Batılıların Mülteciler Hakkında Sizi Şoke Edecek Açıklamaları” adlı içeriğimize ulaşmak için TIKLAYINIZ…

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
0
Komik
Muhteşem Muhteşem
0
Muhteşem
Acıklı Acıklı
5
Acıklı
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Şoke Şoke
0
Şoke