Sosyal Medyadaki Paylaşımı Yüzünden İşinden Kovulmuş 8 İsim

4 dakikada okuyabilirsiniz


Sosyal medya hesapları tarafından hayatı ele geçirilmeyen insan kaldı mı bilinmez ama sosyal medya paylaşımları bazı insanların başına ciddi işler açıyor. Bunların başında da yaptığı paylaşımlardan dolayı işinden gücünden olan insanlar geliyor. İşte yaptığı paylaşım yüzünden işini kaybetmiş 8 isim:

1. Trump’ı Kızdıran Kathy Griffin

CNN kanalının yılbaşı özel yayınlarını sunan Kathy Griffin, ABD Başkanı Donald Trump’ın kesik baş maketini gösterdiği videoyu paylaştı ve olanlar oldu. Trump bu duruma sessiz kalmadı ve tepkisini yine sosyal medyadan gösterdi. Twitter’a videonun çocuklarının psikolojisini bozduğunu yazan Trump, Griffin’in yaptığı şeyden utanması gerektiğini söyledi. Bütün bunlar üzerine Griffin, özür dilemiş olsa da CNN ile olan sözleşmesinin sona erdirilmesine engel olamadı.

2. Aldığı Bahşişi Beğenmeyen Kirsten Kelly

Kristen Kelly, ABD’nin Ohio eyaletinde bir restoranda garson olarak çalışıyordu. Facebook hesabında kendisine bırakılan bir bahşişle ilgili eleştiride bulunan Kelly, muhtemelen böyle bir sonla karşılaşacağını tahmin etmedi. Restoran tarafından işine son verilen Kelly’nin Facebook’ta yazdığı cümle ise şöyleydi: “Bir restorana gidip 50 Dolar’ın üzerinde hesap ödüyorsan, hesabınla doğru orantılı bir bahşiş bırakmalısın kardeşim.”

3. Beşiktaşlıları Sinirlendiren Miray Çınar

Beşiktaş stadı Vodafone Arena’nın yapım sürecinde tribünlerde koltuk montajı yapan Miray Çınar isimli şirket çalışanı, Facebook’taki bir yorumu sonucunda işini kaybetti. Çınar, stadın yapımının bir türlü tamamlanmadığı yönündeki eleştirilere “Beter olsunlar” şeklinde yorum yazınca, siyah beyazlı kulüp tarafından kovuldu. Şirketten yapılan açıklamada çalışanla olan sözleşmenin de feshedildiği duyuruldu.

4. Maaş Çekini Paylaşan Jefferson Wade Groom

New York’ta bir mağazada çalışan Jefferson Wade Groom’un hikayesi de son derece trajikomik. Groom’un işinden olmasına sebep ise bu sefer bir Instagram paylaşımı. Maaş çekinin fotoğrafını çekip Instagram’a koyan Groom, bunun o mağazadaki son maaşı olduğunu bilmiyordu. Groom’un işine çalıştığı şirketin gizlilik kuralını ihlal ettiği gerekçesiyle son verildi.

5. Çalıştığı Kurumu Eleştiren Ercan Mutlu

Hesap sahibini işinden gücünden ettirme platformunda sıra Twitter’da. İstanbul’da bir mağazada çalışan Ercan Mutlu, çalıştığı firmanın, pano yeri seçimini beğenmeyince o kara talihle yüzleşmiş oldu. Mutlu’nun Twitter’daki paylaşımıyla dile getirdiği bu eleştiri, kurum yöneticilerinin hiç hoşuna gitmedi. Attığı tweet yüzünden işini kaybeden Mutlu, yaşanan bu yeni durma yönelik eleştirileri için de yine Twitter’ı kullandı.

6. Bira İçtiği Fotoğrafını Paylaşan Ashley Payne

Hikayelerimiz arasında en enteresan olanlardan birisi de Ashley Payne’e ait. Payne, ABD’nin Atlanta eyaletinde bir lisede öğretmenlik yapıyordu. Onun da başını Facebook paylaşımı yaktı. Yaz tatilinde arkadaşlarıyla bira içerken çekildiği fotoğrafı Facebook’a koyması, Payne’i ilginç bir şekilde işsiz bıraktı. Okul müdürü tarafından istifaya zorlanan Payne, bu zorlama üzerine açtığı davayı da kaybetti.

7. Dedikodu Yapan İşçi

Çalıştığı iş yerinde kullandığı bilgisayardan Facebook’a giren bir işçi, arkadaşlarına hakaret edince işinden çıkarıldı. İşçi Facebook hesabını açık bırakarak bilgisayarının başından ayrıldı. Gelen mesajların sesinden rahatsız olan işçinin mesai arkadaşı bilgisayarın başına geçince, bilgisayarın sahibi işçiyle eski bir çalışan arasındaki yazışmaları gördü. Yazışmalarda o kişiye ve personel amirine dair hakaretler vardı. Hakarete uğrayan çalışan yazışmaların çıktısını almayı ihmal etmeyip bunu bir de personel amirine bildirince, iş arkadaşının tazminatsız olarak kovulmasına sebep oldu.

8. Prensese Küfür Yazan Cameron Reilly

Cameron Reilly, Buckingham Sarayı’ndaki askerlerden birisiydi. Facebook’a bir gün önünden geçen Prenses Kate Middleton hakkında küfür yazınca, Kate ve William’ın evlilik gününde ordudan atılmış oldu. Daha sonra Facebook hesabı incelenen 18 yaşındaki asker Reilly’nin, küfür konusunda çok daha kıdemli olduğu tespit edildi.

 

Mülteciliğin de Hiyerarşisi Mi Olur? Batılıysan Neden Olmasın? adlı videomuz ilginizi çekebilir.

 

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
2
Komik
Muhteşem Muhteşem
12
Muhteşem
Acıklı Acıklı
14
Acıklı
Kızgın Kızgın
2
Kızgın
Korkunç Korkunç
3
Korkunç
Şoke Şoke
14
Şoke