Sömestr Tatilinde Soluğu Avrupa’da Almak İsteyenler İçin 7 Gidilesi Nokta!

3 dakikada okuyabilirsiniz


Malumunuz kış ayları kapımızda. Kış aylarıyla beraber kapımızda olan bir diğer şey ise Sömestr Tatili! Herkesin –özellikle de öğrencilerin – iple çektiği bu tatili daha bi’ keyifli geçirmeniz için ziyaret edebileceğiniz 7 Avrupa şehrini bu yazıda derledik!

1. Budapeşte, Macaristan

Tarih boyunca hükmü altında kaldığı bütün imparatorlukların izlerini taşıyan ve Doğu’nun Paris’i olarak görülen Budapeşte, keyifli bir kış tatili için en gözde yerlerden. Tuna Nehri üzerine kurulan şehrin ihtişamlı mimarisi kar ile birleşince ortaya muhteşem görüntüler çıkıyor. Hareketli gece hayatı ve eşi benzeri olmayan kaplıcalarıyla bu kış Budapeşte sizi bekliyor!

Berlin’e Gittiğinizde Gözünüze Çarpacak 10 Özellik

2. Jasna, Slovakya

Daha çok kayak için tercih edilen Jasna, Alp Dağlarına alternatif olabilecek bir kış cenneti. Tatras Dağlarının karlı çamlarının arasında rahat bir nefes almak isterseniz sizi Jasna’ya alalım!

3. Rovaniemi, Finlandiya

 

Aynı zamanda Santa Köyü olaraktan bilinen Rovaniemi, Noel Baba’nın yaşadığı yer olmasından dolayı kış ayları yoğun ilgi görüyor. Donmuş nehri ve Santa Köyü Müzesi’yle meşhur bu köyü ziyaret etmeyi düşünürseniz yanına en kalın kıyafetlerinizi alın çünkü hava sıcaklığı asla 0 derecenin üstüne çıkmıyor!

4. Kopenhag, Danimarka

 

Yaz kış fark etmezsizin renkli mimarisiyle dikkat çeken Kopenhag, şehri keşfetmeyi, değişik dünya mutfaklarını ve karlı havaları sevenler için en iyi seçenek. Kendi Andersen Masalınızı yaşamak için bu kış rotamız Kopenhag!

5. Venedik, İtalya

 

Her yıl Şubat ayında Dünya’nın en ünlü karnavallarından birine ev sahipliği yapan Venedik, romantik bir kış tatili için harika bir fikir. Diğer lokasyonlara göre daha ılımlı iklimiyle ve karnaval enerjisiyle bizi büyüleyen bu şehrin bilimsel olarak her yıl biraz battığı kanıtlandı. Bu yüzden bu kış batmadan bu şehri görmenizi öneriyoruz!

6. Sevilla, Endülüs, İspanya

”İspanya’nın başkenti Madrid’dir ama Sevilla Dünya’nın başkentidir” şeklinde bir özdeyişle ünlü Sevilla, Endülüs bölgesinin en popüler lokasyonu. Bir çok katedral ve diğer tarihi yapılara ev sahipliği yapması, yaya ulaşımının kolaylığı ve buna ek olarak da ılıman iklimiyle ayaklarına güvenenler için keşfedilmeyi bekliyor!

7. Transilvanya, Romanya

Dracula’nın – yani Prens Vlad Tepeş’in – memleketi olan Transilvanya, gotik havasıyla ve Prens’in vampir efsaneleriyle tarih meraklıları için ilgi çekici bir yer. Fatih Sultan Mehmet’in uzun yıllar uğraştığı ve 20 bin Osmanlı askerinin ölümüne sebep olan Prens, savaş esirlerine yaptığı işkenceler ve kanlarını içmesi söylentileri dolayısıyla Dracula adını almış. Eğer bu kış tarihsel bir yolculuk istiyorsanız ve  Transilvanya’yı ziyaret etmeye karar verirseniz kendinizi kasvetli kale gezmelerine hazırlayın! (Kale’yi gezdikten sonra söylentilerin aslında söylenti olmadığını düşünebilirsiniz.) 🙂

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
6
Komik
Muhteşem Muhteşem
54
Muhteşem
Acıklı Acıklı
1
Acıklı
Kızgın Kızgın
2
Kızgın
Korkunç Korkunç
1
Korkunç
Şoke Şoke
2
Şoke