Sizi Koşa Koşa İşe Götürecek 10 Meslek Tipi

3 dakikada okuyabilirsiniz


Çalışan insanlar bilir ki; sabah o yataktan kalkmak ve işe gidecek olmak son derece duygusal anlar yaşatır. Ama bazı meslekler vardır ki; “şöyle bir işim olsun, dünyalar kadar borcum olsun” dersiniz. Biz de belki de imreneceğiniz ve hatta kıskanacağınız 10 meslek türü.


1. Su Kaydırağı Müfettişi

Müfettiş denilince akla gelen o takım elbiseli ciddi birinden çok mayosuyla kaydırakları test eden biri sizi şaşırtmasın. İşte dünyanın en sevilesi müfettişi Tommy Lynch sadece bu yıl testlerinden 27 bin mil yol yaptı.

2. Şarap Tadıcısı

Hem kaliteli şarapları tadacaksınız hem de üstüne tam 10 bin dolar kazanacaksınız. İşte o şanslı kişi Hardy Wallace.

3. Twitter Fenomeni

Yeni neslin hayallerini süsleyen ‘fenomenlik’ için komik, kelime oyunlu, hazırcevap ve online olmanız yeterli. Markalar size reklam vermek için peşinizden koşacak…

4. Yattığı Yerden Para Kazanmak

Dünyanın en güzel işini yapan Roisin Madigan mışıl mışıl uyuyarak ayda bin 500 dolardan fazla kazanıyor. Üstelik uyandığında yaptığı tek şey test ettiği yatakları blogunda yazmak…

5. Kahve Tadıcısı

Sıradaki talihli kişimiz Gennaro Pelliccia’nın sabahları uyanmasını sağlayan mis gibi bir işi var. Üstelik yaptığı işin hakkını veren Gennaro dilini bile sigortalatmış durumda.

6. Google Haritası İçin Kameralı Bisikletçi

Dünyanın dört bir yanından seçilen şanslı kişiler bisikletlerine takılan kameralar sayesinde her yere girip fotoğraf çekiyor ve Google haritasına yeni fotoğraflar gönderiyor.

7. Kağıt Havlu Koklayıcısı

Burnunuza güveniyorsanız bu iş tam sizlik. Firmalar ürünlerinin kokusuz olduğundan emin olmak için çalışanına tam 50 bin dolar veriyor.

8. Pasta Tasarımcısı

Dünyanın en leziz mesleği. Hobinizi işe dönüştürerek hayal ettiğiniz birbirinden güzel tasarımları lezzetli birer sanat eserine dönüştürebilirsiniz.

9. Oyun Denetleyicisi

Kısaca oyunu deneyip hatalarını bulan kişidir. Bunun için yeterli seviyede dil bilmeniz ve anlaştığınız firmanın kriterlerine uymanız gerekiyor. Şuan Türkiye’de meslek olarak görülmese de yurt dışında bundan oldukça büyük meblağlarda para kazanmak mümkün.

10. Astrolog

Merkür’den girip Jüpiter’i ters döndürerek güneş tutulmasında burçların kariyer, iş, sağlık, aşk ve hatta evleneceği insanla arasındaki uyumu yorumlayıp dertsiz tasasız bir çalışan olabilirsiniz.

 

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
15
Komik
Muhteşem Muhteşem
16
Muhteşem
Acıklı Acıklı
9
Acıklı
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Korkunç Korkunç
10
Korkunç
Şoke Şoke
20
Şoke
handeocak