Sinüzite Ne İyi Gelir ? 6 Maddede Sinüzite Kesin Çözüm

2 dakikada okuyabilirsiniz


Sinüzit, enfeksiyon nedeni ile sinüsleri kapsayan dokunun şişmesi veya iltihaplanmasıdır. Mukus birikimine ve ağrıya sebebiyet verebilir. Bu enfeksiyonu yaşadıysanız, ne kadar sancılı bir süreç olduğunu bilirsiniz. Peki Sinüzite Ne İyi Gelir? Sinüzit ağrısına ne iyi gelir? Veya akan sinüzite ne iyi gelir? Bu soruların hepsi içeriğimizde saklı…

1. Sinüzite Ne İyi Gelir: İçinde Bulunduğunuz Ortamı Havalandırın

sinüzite ne iyi gelir

Sinüs enfeksiyonu kış aylarında daha da artış gösterir. Kapalı ve havasız alanlarda zaman geçirmek bu enfeksiyonu doğru orantılı olarak artıracaktır. Bundan dolayı bulunduğunuz ortamı sık sık havalandırın. Temiz havanın içeriye girmesini sağlayın.

2. Sinüzite Ne İyi Gelir: Burnunuzu Nemli Tutun

sinüzite ne iyi gelir

Burunda karşılaşılacak herhangi bir kurulukta, üst solunum yolunu takip eden enfeksiyonlar sinüziti kaçınılmaz hale getirir. Bu nedenle özellikle burnunuzu suyla ya da çeşitli jel ve nemlendirici sıvılar ile nemlendirmeyi unutmayın.

“Sivilce Nasıl Geçer? Sivilceye Çözüm Olarak Uygulanabilecek 9 Yöntem ” Adlı İçeriği Okumak İçin TIKLAYIN …

3. Sinüzite Ne İyi Gelir: Soğuk Havalara Dikkat Edin

sinüzite ne iyi gelir

Soğuk havalarda alınan rüzgar ve kuru hava sinüziti artırıcı bir nedendir. Ekseriyetle rüzgarlı havalarda ağzınızı ve burnunuzu kapatarak korumaya özen gösterin.

4. Sinüzite Ne İyi Gelir: Bol Su İçin ve Meyve Tüketin

sinüzite ne iyi gelir

Günlük olarak sıvı alımı çoğunlukla su veya meyve ile olmalı. Meyvelerde bulunan vitamin ve suyun metebolizmaya sağladığı fayda önemli. Besin ihtiyacınızı karşılarken taze meyve yemeyi unutmayın.

5. Sinüzite Ne İyi Gelir: Zencefili İhmal Etmeyin

sinüzite ne iyi gelir

Her derde deva zencefilin sinüzite faydası olmayacağını mı düşünmüştünüz? Eğer öyle bir düşünce içerisindeyseniz hemen bırakın. Çünkü zencefil, içinde bulundurduğu özellikler ile tam bir şifa kaynağı. Tavsiye olarak bir zencefil çayı yapın ve içine bal koymayı da aklınızdan çıkarmayın.

“Diş Ağrısına Ne İyi Gelir? Diş Ağrısı İçin Uygulanabilecek 8 Doğal Yöntem ” Adlı İçeriği Okumak İçin TIKLAYIN …

6. Sinüzite Ne İyi Gelir: Elma Sirkesini Her Zaman Bulundurun

sinüzite ne iyi gelir

Sinüzit elma sirkesi ile doğal bir şekilde tedavi edilebilir. En azından ağrısını alacağı kesin. Herkesin mutfağında bulunabilen elma sirkesi, içindeki vitaminleri ile sinüs enfeksiyonunu rahatlatıp tedavi eder.

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
0
Komik
Muhteşem Muhteşem
5
Muhteşem
Acıklı Acıklı
1
Acıklı
Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Şoke Şoke
2
Şoke
Goktug Efil

Aldanmak yaptığımız her işte şaşmaz yazgısı hepimizin, her sabah parlak işler tasarlar gün boyunca budalalık ederim.