Sharp Objects Dizisi: Psikolojik Gerilim İçin 4 Maddede Sharp Objects

3 dakikada okuyabilirsiniz


Sharp Objects Dizisi
Sharp Objects Dizisi

Sharp Objects Dizisi: Psikolojik Gerilim İçin 4 Maddede Sharp Objects

Sharp Objects Dizisi: Psikolojik Gerilim İçin 4 Maddede Sharp Objects: Gillian Flynn’in aynı isimli kitabından (2006) uyarlanan Sharp Objects dizisi 2018’in en çok ses getiren dizilerinden biri oldu. Başrolde Amy Adams var, daha ne olsun… Sharp Objects aslında bir mini dizi, 8 bölümden oluşuyor. Polisiye, dram, psikolojik gerilim türlerinde diyebiliriz. Sharp Objects konusu, Sharp Objects oyuncular gibi konuları merak ediyorsanız; buyrun Sharp Objects incelemesi içeriğimize:

1.Sağlam Kadro, Sağlam Arka Plan

Sharp Objects Dizisi

Sharp Objects kitabının yazarı Gillian Flynn aynı zamanda Gone Girl’ün de yazarı. Dizinin yönetmeni Jean-Marc Vallée, onu da Big Little Lies’tan tanıyoruz.  Yani dizinin kadrosunun sağlam olmasının yanı sıra arka planı da oldukça sağlam.

2.Camilla Preaker ve Zorlu Mücadelesi

Sharp Objects Dizisi

Dizi, büyüdüğü kasabada işlenen cinayeti araştırmak için kasabasına dönen gazeteci Camilla Preaker (Amy Adams)’ın yaşadıklarını anlatıyor. Uzun zamandır görmediği annesi Adora Crellin (Patricia Clarkson) ve üvey kardeşi Amma Crellin (Eliza Scanlen) ile bir araya gelen Camille, bu cinayeti çözerken sık sık geçmişten gelen görüntülerle boğuşacak ve Wind Gap kasabasının karanlık havası ve dedikoducu halkı ile baş etmek zorunda kalacaktır.

“Suç, Dram, Gerilim, En Çok da Cinayet Dizisi Arayanlara: How To Get Away With Murder” Adlı İçeriği Okumak İçin TIKLAYIN…

Sharp Objects Dizisi

3. Sembollere Dikkat!

Sharp Objects Dizisi

Sharp Objects Dizisi izlendiğinde, en başından beri sonuyla ilgili ipuçları verilse de son bölüm şoka uğratıyor. Spoiler vermek gibi olmasın ama çok bilinmeyen psikolojik bir hastalığı da öğrenmiş oluyoruz. Dizide herkes biraz deli aslında ama kasabanın havasından mıdır suyundan mıdır bilinmez…

Sharp Objects Dizisi

Dizi ağır ilerliyor gibi gözükse de her bölümde kayda değer bir şeyler oluyor ve oldukça akıcı. Her bölüm dizinin bize verdiği ipuçları ve sembollerle bezeli. Bu semboller bazen kelimeler olurken bazen de nesneler olabiliyor. Bu yüzden detaylara dikkat edilerek izlenmeli.

“Kafa Karıştırıcı Sonla Biten 6 Ünlü Dizi” Adlı İçeriği Okumak İçin TIKLAYIN…

4. Cinayet, Psikolojik Gerilim ve Polisiye Bir Arada

Sharp Objects Dizisi

Sharp Objects Dizisi ile ilgili değinmemiz gereken bir diğer konu da karakterlerin özellikleri. Camille Wind Gap’ten ayrılıp gazeteci olmuş; psikolojik, ailevi sorunlarının yanı sıra alkol sorunu olan bir kadın. Ailesiyle özellikle annesiyle yüzleşmek onun için oldukça zor. 

Camille’in annesi Adora, çocuğunu kaybetmenin acısını hala yaşayan hüzünlü bir kadın. Camille’e karşı tavrı oldukça sert ve onun diğer kızı Amma’yı kötü etkilemesinden korkuyor. 

Adora’nın kocası Alan ise sürekli müzik dinliyor hatta öyle ki çoğu zaman kızı Amma’nın dışarı çıktığını bile duymuyor.

Camille’in üvey kardeşi Amma için alaycı ve bencil bir ergen desek hiç de abartmış sayılmayız. Annesine çok bağımlı ve bebek evi konusunda hassas.

Cinayeti çözmek için gönderilen Dedektif Richard Willis (Chris Messina) ise kasabanın şerifinin aksine peşin hükümlere varmadan cinayeti çözmeye çalışıyor. Bu noktada Camille ile birbirlerine yardımcı oluyorlar.

Sonuç olarak; oyunculuklar mükemmel, hikaye de muhteşem. Eğer cinayet olsun, psikolojik sorunlar olsun, e biraz da polisiye olsun diyorsanız Sharp Objects Dizisi tam da aradığınız bir dizi. Kitabını da mutlaka okuyun!

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
1
Komik
Muhteşem Muhteşem
2
Muhteşem
Acıklı Acıklı
0
Acıklı
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Şoke Şoke
0
Şoke