Seyahatlerde İşinizi Kolaylaştıracak 18 Yararlı Tavsiye

5 dakikada okuyabilirsiniz


Seyahate çıktığımız zaman her şeyin mükemmel olmasını isteriz. Zamanımızın, paramızın ve enerjimizin de boşa gitmesini istemeyiz. İşte çıkacağınız seyahatlerde işinizi oldukça kolaylaştıracak ve gereksiz endişelerden kurtulmanıza yardım edecek bazı yararlı seyahat tavsiyeleri :

1. Sivrisineklere Karşı Adaçayı

seyahat tavsiyeleri

Bu tavsiye doğa yürüyüşünü sevenler için kesinlikle harika. Yapmanız gereken tek şey bir demet adaçayı yaprağını ateşe atmak. Bu sayede sivrisinekler sizi uzun bir zaman boyunca unutur.

2. Krem Saklamak İçin Kontakt Lens Kabı

Lens takmıyorsanız bile bu kapları eczanelerden küçük bir fiyat karşılığında satın alabilirsiniz.  Bu kaplar çok az yer işgal eder ve birkaç gün için yeterli miktarda kreminiz olur. Kremin sızması konuşunda endişelenmenize de gerek kalmaz. Lens kabı aynı zamanda diş macunu saklamak için de iyi bir yoldur.

3. Araç Tutmasını Önlemek İçin Defne Yaprağı

Uçak, tren ya da araba, hangisi olursa olsun seyahat ederken araç tutması yaşıyorsanız, probleminiz için en iyi çözüm defne yaprağı. Tek yapmanız gereken defne yaprağını dilinizin altına koymak. Tadı için endişelenmeyin. Defne yaprağı oldukça güzeldir ve size sakızı hatırlatır.

4. Takılarınızı Saklamak İçin İlaç Kutusu

İlaç kutusu takılarınız için en iyi kaptır. Olabildiğince az yer kaplar ve size fazlasıyla kolaylık sağlar. Kolyelerinizi, zincirlerinizi ve küpelerinizi düzgün bir şekilde muhafaza edersiniz.

5. Tokalar İçin Tic Tac Şeker Kutusu

Seyahat ederken tokalarınızı Tic Tac şeker kutusunun içinde uygun bir şekilde saklayabilirsiniz.

6. Giysilerin Valizin İçinde Kırışması Nasıl Önlenir?

Giysilerinizin valizin içinde kırış kırış olmasını önlemek için, onları katlamak yerine rulo yapın. Yaptığınız ruloların açılmayacağından emin olmak için her bir ruloyu lastik bant ile sağlamlaştırabilirsiniz.

7. Ekstra Anahtarı Çiçek Tarhının İçinde Saklamak

Ekstra anahtarınızı kimsenin bulamaması için paspasın altına ya da kapı başlığına koymak yerine bir ilaç kutusuna yerleştirin ve kapağını taşla sıkıştırın. Daha sonra çiçek tarhındaki küçük bir deliği veya evinizin yakınındaki bir bitki saksısını kazın ve ilaç kutusunu içine koyun. Böylece ona bakan herkes sadece bir taş görür.

8. Temiz Bir Çözüm

Üzerinde pişirdiğiniz mutfak eşyalarını folyo ile kaplayın. Bu sayede kir ve bulaşık çıkarmadan yemek yemiş olursunuz. Folyo kızartmayı zorlaştırmaz. Aksine ısıyı düzgün bir şekilde dağıtmaya yardımcı olur.

9. Bir Çanta İçinde Patlamış Mısır

İşte patlamış mısır yapmada son derece kullanışlı ve alışılmadık bir yöntem. Tek kullanımlık bir folyo tepsisi alın ve bitkisel yağ ile ¼ bardak oranında mısır tanelerini karıştırın. Kabı kubbe oluşturacak şekilde folyo ile örtün. Yüksek ısıda yaklaşık 8 dakika kızartın. Mısır taneleri açılıncaya kadar çalkalayın. Keyfini çıkarın!

10. Ayakkabılarınızı Temiz Tutun

Ayakkabılarınızı yapışkan kozalaklardan ve diğer şeylerden korumak için ormana gitmeden önce parafin mumu ile silin.

11. Ateşte Cips

Cips mükemmel bir yakıcı madde olabilir. Ateş yakmak için onları ateşe verin ve bazı dalların arasına koyun.

12. Kamyonları Takip Edin

Yol üzerinde atıştırmaya karar verdiğinizde, yanında çok fazla kamyon bulunan bir yer seçin. Kamyoncular genellikle bildikleri bir yerde yemek yerler. Onların tecrübelerine güvenebilirsiniz.

13. Bir Yabancı ile Selfie

Otostop çekmeye karar verirseniz, kendinizi korumak için her zaman elinizden geleni yapın. Eğer bir yabancının arabasına binerseniz onunla seyahati, hobileri ve başka şeyler hakkında konuşun. Ona birlikte fotoğraf çekinmeyi teklif edin ve sonra bunu sosyal hesaplarınızda paylaşın.

14. Ceketinizi Kapüşonuna Sarın

Bu, ceketinizi taşımak için gerçekten işe yarar bir yoldur. Ceketiniz bu şekilde yuvarlandığında hem daha az yer kaplar hem de rahat bir yastık görevi görür. Nereye koyacağınız konusunda kafanızın karışmasından da daha iyidir.

15. Kaşınmaya Karşı Deodorant

seyahat tavsiyeleri

Sivrisinek ısırıklarının kaşıntısını durdurmak isterseniz biraz deodorant alın ve ısırıkların üzerini ovun.

16. Giysileri Biriktirirken Dikkat

Giysileriniz temiz kalsın ve valizdeki kokuları içine çekmesin istiyorsanız, valizin alt ve yan taraflarına antistatik mendiller koyun.

17. Uçakta Farklı Bir Yemek

Birçok havayolu yolcularına farklı yiyecekler sağlıyor. Bir vejetaryen, koşer, helal, Hint ya da Lenten yemeği arasından seçim yapabilirsiniz. Neden yeni şeyler denemiyorsunuz? Bir kural olarak, bunun için ekstra ücret ödemenize de gerek yok. Yapmanız gereken tek şey, uçuştan en az 72 saat önce yemek çeşidini seçmek.

18. “Kırılabilir” Çıkartmaları

seyahat tavsiyeleri

Havaalanı personeli valizinizi bu çıkartmalarla gerçekten dikkatli taşır. Aynı zamanda yükleri ilk kez onlar boşaltır. Çıkartmaları resepsiyondan isteyebilirsiniz ve valizinizin güvenliği konusunda endişelenmeniz de gerekmez.

Kaynak: brightside

 

 

 

 

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
3
Komik
Muhteşem Muhteşem
12
Muhteşem
Acıklı Acıklı
0
Acıklı
Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Korkunç Korkunç
1
Korkunç
Şoke Şoke
6
Şoke