14 Şubat’ta Sevgilinizle İzleyebileceğiniz 6 Film

4 dakikada okuyabilirsiniz


Sevgiliyle İzlenecek Filmler
Sevgiliyle İzlenecek Filmler

Sevgiliyle İzlenecek Filmler: 14 Şubat’ta Sevgilinizle İzleyebileceğiniz 6 Film

Sevgiliyle İzlenecek Filmler: 14 Şubat Sevgililer Günü yaklaştı. Yılın en romantik gününde “Şöyle sevgilimle uzanıp film izleyeyim” diyenlerdenseniz bu içeriğimiz tam size göre. Sevgiliyle izlenebilecek romantik filmlerle harika anlar yaşayacaksınız. Sevgiliniz yoksa da üzülmeyin, bu filmler size aşkı tattırmaya aday… “14 Şubat filmleri hangileri”, “Sevgililer Günü filmleri hangi filmler” diyenler için işte sevgililer gününde izlenebilecek filmler: 

1.Titanic (1997)

Sevgiliyle İzlenecek Filmler

Evet, çok klasik ama romantizmi iliklerinize kadar hissedecek ve gerçek bir aşkı izleyeceksiniz. Konusuna gelecek olursak, hiçbir şeyin batıramayacağı iddia edilen gemi Titatic’te; Avrupa’da birkaç yıl geçirdikten sonra Amerika’ya dönmekte olan Jack adlı genç bir ressam ile nişanlısı ve annesiyle Philadelphia’ya giden Rose adlı genç bir kız vardır. İki genç şans eseri tanışacak, aralarındaki sınıf farkına aldırmaksızın birbirlerine yakınlaşacaktır. Bu arada doğa insanoğlunun günden güne artan kibirine bir nokta koymayı planlamaktadır. Yola çıkılmasından dört buçuk gün sonra, 10 Nisan 1912’de, Titanic iki saat kırk dakika süren ve sulara gömülmesiyle son bulan, hazin olayların başlamasına neden olacak buz dağına çarpacaktır. Titanic, Sevgiliyle İzlenecek Filmler arasında her zaman ilk sıralardadır.

2. Jeux d’enfants / Love me If You Dare / Cesaretin Var mı Aşka (2003)

Sevgiliyle İzlenecek Filmler

Annesi kanser ve ölmek üzere olan Julien Janvier ve göçmenliğin zorluğu ile başa çıkmaya çalışan Sophie Kowalsky arasında özel bir bağ vardır. Bu bağ oynadıkları cesaret oyunu sayesinde güçlenmektedir. Oyun icabı her biri sırasıyla diğerine, cesaret gerektiren, sınava sütyenle gitmek, okulun en sert çocuğunu tokatlamak gibi zorlu görevler vermektedir. Zamanla hayatın zorlukları da bu oyunun bir parçası haline gelmektedir. Bu oyun iki arkadaş arasında büyük bir aşkı alevlendirirken, aynı şekilde birbirlerine kavuşmalarına da engel olmaktadır.

“Yeşilçam Aşk Filmleri: Mutlaka İzlemeniz Gereken 12 Aşk Filmi” adlı içeriğimizi okumak için TIKLAYINIZ…

3.Before Sunrise / Gün Doğmadan (1995)

Sevgiliyle İzlenecek Filmler

Sevgiliyle İzlenecek Filmler arasından bir diğeri: Fransız yüksek lisans öğrencisi Celine (Julie Delpy) ile Amerikalı Jesse (Ethan Hawke), Budapeşte – Viyana treninde bir çiftin kavgası ile tesadüfen tanışırlar. Jesse, Celine’e, ertesi gün uçağa bineceğini, ancak parası olmadığından sabaha kadar Viyana caddelerinde dolaşacağını söyler ve Celine’in kendisine eşlik etmesini ister. Viyana’da trenden inerler ve 14 saat boyunca hayatlarını derinden etkileyecek bir beraberliğe adım atarlar. Serinin diğer filmleri Before Midnight ve Before Sunset de kesinlikle izlenmeli.

4.La La Land / Aşıklar Şehri (2016)

Sevgiliyle İzlenecek Filmler

Oyuncu olabilme hayaliyle yanıp tutuşan Mia (Emma Stone) ile klasik cazı günümüzde sürdürmeye çalışan Sebastian (Ryan Gosling) trafiğin sıkışık olduğu bir gün tanışırlar. İkisinin de hayallerinin gerçeğe dönüşmesi imkansız gibidir. Ancak büyük cesaret gerektiren hayalleri ve aralarında başlayan aşk, ikiliye adeta büyülü bir dünyanın kapılarını açacaktır. 

5.The Holiday / Tatil (2006)

Sevgiliyle İzlenecek Filmler

Gelelim bir başka romantik filmle. Bu filmimiz de Sevgiliyle İzlenecek Filmler listemizde önemli bir yere sahip. Iris Simpkins, Londra’da yaşayan bir gazete köşe yazarıdır. Aynı zamanda meslektaşı Jasper Bloom’a karşılıksız bir aşk beslemektedir. Yılbaşı yaklaşırken Jasper’ın nişanlandığını ve başka bir meslektaşı ile evlenmek üzere olduğunu haber aldığında, Iris’in tüm dünyası tepetaklak olur. Diğer yanda Los Angeles’da yaşayan Amanda Woods, kendisine ihanet eden sevgilisinden henüz ayrılmıştır ve onu unutmaya çalışmaktadır. Kader bu iki kadının yollarını kesiştirir. Bir internet sitesi aracılığı ile yaşadıkları evi takas etmeye karar verirler. Amaçları hayatlarında tamamen bir farklılık yaratmaktır. 

“Kar Yağarken Sevgilinizle İzlemeniz Gereken 10 Duygusal Film” adlı içeriğimizi okumak için TIKLAYINIZ…

6.Love Actually / Aşk Her Yerde (2004)

Sevgiliyle İzlenecek Filmler

İster dünyanın yönetim koltuğunda oturan otoriter bir başkanı, ister kitleleri büyüleyen bir rockstar olun, sonuç aynı kapıya çıkacaktır: Aşktan kaçamazsınız! İşte, günümüz Londra’sında Noel’den iki ay önce yaşanan farklı olayları mercek altına alan “Aşk Her Yerde” adlı bu film de aşkın yüceliği üzerine bir yapım. Filmin nihai amacının, aşkın yüceliğine dair bir güzelleme olduğunu ileri sürmek mümkün. 

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
0
Komik
Muhteşem Muhteşem
0
Muhteşem
Acıklı Acıklı
0
Acıklı
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Şoke Şoke
0
Şoke