“Nasıl Barışırım” Diyenler İçin 7 Maddede Küsen Sevgiliyle Barışma Yolları

5 dakikada okuyabilirsiniz


Sevgiliyle Barışma Yolları
Sevgiliyle Barışma Yolları
 “Nasıl Barışırım” Diyenler İçin 7 Maddede Küsen Sevgiliyle Barışma Yolları

“Nasıl Barışırım” Diyenler İçin 7 Maddede Küsen Sevgiliyle Barışma Yolları:İlişkilerde anlaşmazlıklar her zaman yaşanabilmekte. Partnerinizle birbirinizi ne kadar severseniz sevin, aranızdaki bağ ne kadar güçlü olursa olsun, sonuçta iki ayrı bireysiniz ve farklı özelliklere sahipsiniz. Zaman zaman bu farklı özellikler çatışabilir ve kendinizi hiç beklemediğiniz bir kavganın ortasında bulabilirsiniz. Ve görürsünüz ki; kavga da küslük de ilişkiye dahil. Bazı ilişkilerin kavgalardan ya da küslüklerden sonra çok daha güçlenmiş şekilde devam ettiğini de hesaba katarsak, eski insanların da dediği gibi, bu gibi şeyler aşkın tuzu biberi de sayılabilir. Kısacası bu olağan durum herkesin başına gelmekle birlikte, önemli olan şey, olumsuzlukların çok da uzatılmadan tatlıya bağlanmasıdır. Sevgilimle nasıl barışırım? Küsen sevgiliyle nasıl barışılır? Kavgadan sonra nasıl barışılır? Küsen erkekle nasıl barışılır? Küsen kadınla nasıl barışılır? Bütün bu soruların yanıtını merak edenler için küsen sevgiliyle barışma yöntemlerini sizler için derledik. İşte 7 maddede küsen Sevgiliyle Barışma Yolları :

1. Sevgiliyle Barışma Yolları: Hislerinizi Çekinmeden Yazın

Sevgiliyle Barışma Yolları

Çoğu insan için duygu ve düşüncelerini yazarak ifade etmek, konuşarak ifade etmekten daha kolaydır. Eğer kavga etmişseniz, ilk yapmanız gereken şey sinirlerinizin yatışmasını beklemektir. Çünkü öfke ile sergilenen davranışlar, sonrasında pişmanlık uyandırır. Sinirleriniz yatıştıktan sonra, elinize bir kağıt kalem almalı ya da bilgisayarınızın veya telefonunuzun başına geçip içinizden geçenleri dürüstçe yazmalısınız. Kavganın sizin tarafınızdan gözüken sebep ve sonuçlarından tutun da karşı tarafın hangi düşünce ya da davranışından rahatsız olduğunuza kadar, içinizden geçenleri samimi şekilde yazıya dökün. Kendi hatanızı kabullendiğinizi de medeni şekilde ifade edip özür dileyerek, uzlaşma arzusunda olduğunuzu belirtin. Bu şekilde yazılmış bir yazı partnerinizin de yumuşamasını sağlayacaktır.

2. Sevgiliyle Barışma Yolları: Dürüstçe Konuşun

Sevgiliyle Barışma Yolları

Konuşmanın da yazmak kadar önemli olduğunu söylemeliyiz. Partnerinizle sakin bir şekilde konuşmaya çalışın. Bu konuşmayı yaparken sizin sinirleriniz yatışmış olsa bile onun da sinirlerinin yatışmış olup olmadığına dikkat edin. Her iki tarafın da sağlıklı düşünebileceği bir ortam yaratmalısınız. Konuşmanızı suçlayıcı olmayan ve yapıcı bir dille, dürüstçe gerçekleştirmek için özen gösterin.

“6 Maddede Erkekleri Kadınlardan Soğutan Davranışlar” Adlı İçeriği Okuma İçin TIKLAYIN…

3. Sevgiliyle Barışma Yolları: Ona Sarılın

Sevgiliyle Barışma Yolları

Sarılmak, kucaklaşmak çok basit şeyler gibi gözükse de büyük bir duygusal derinlik ve anlam taşıyan eylemlerdir. Burada dikkat etmeniz gereken şey; sarılmak için doğru anın gelip gelmediğidir. Çünkü sevgiliniz sizinle konuşmuyorken pat diye karşısına çıkıp hiçbir şey söylemeden sarılmaya çalışırsanız, bu tamamen ters de tepebilir. Önce sorunları çözme yolunda adımlar atmalı, sakin ve sabırlı davranmalısınız. Doğru an geldiği zaman ona samimi bir şekilde sarılarak da sevginizi ifade etmelisiniz.

4. Sevgiliyle Barışma Yolları: Bir Sürpriz Yapın

Sevgiliyle Barışma Yolları

Partnerinizin gönlünü almak istiyorsanız, onu mutlu edecek şeyler yapmanız gerekir. Bunu küçük bir sürprizle bile gerçekleştirebilirsiniz. Bu sürprizin ise pahalı hediyeler anlamına gelmediğini belirtmemizde fayda var. Ona küçük bir hediye alabilir, onun için yemek yapabilir ya da çok sevdiği bir aktiviteyi birlikte yapmanız için bir ortam yaratabilirsiniz. Bu tamamen sevgilinizin ne ile mutlu olacağına bağlı. Dikkat etmeniz gereken şey ise; bu sürprizi yapmış olmak için yapmak gibi bir izlenimi karşı tarafta uyandırmamaktır. Tamamen içinizden gelen, tek amacı onu mutlu etmek olan bir sürprizin samimiyetini sevgilinize hissettirmelisiniz.

“İlişkiden Uzaklaştıran Hareketler: Kadınları Erkeklerden Soğutan 7 Davranış” Adlı İçeriği Okumak İçin TIKLAYIN…

5. Sevgiliyle Barışma Yolları: Mutlu Anılarınızı Hatırlatın

Sevgiliyle Barışma Yolları

Sizinle geçirdiği anlar emin olun ki; partneriniz için tahmin edemeyeceğiniz derecede özeldir. Özellikle de mutlu anılarınız, barışma isteği uyandırması açısından oldukça önemlidir. Bunun için bu güzel anıları ona tekrar hatırlatın. Bu, kendisiyle geçirdiğiniz zamanların sizin için de çok özel olduğu ve asla unutulmadığı mesajını vermenizi sağlayacaktır.

6. Sevgiliyle Barışma Yolları: Fiziksel Yakınlık Kurun

Sevgiliyle Barışma Yolları

Sevgilinizle konuşmanızı birbirinizin yakınında bulunacağınız konumlarda gerçekleştirin. Çünkü iki insan arasındaki fiziksel yakınlığın gücü küçümsenemeyecek derecede önemlidir. Birbirinizin nefesini hissedebilmek, elini tutabilmek, gözlerine yakından bakabilmek, aranızdaki sevgiyi daha derinden hissetmenizi sağlar. Bu da barışma sürecinizi hızlandırmış olur.

“Aşk Acısı Nasıl Geçer? Bilmeniz Gereken 10 Önemli Tavsiye” Adlı İçeriği Okumak İçin TIKLAYIN…

7. Sevgiliyle Barışma Yolları: Müziğin Gücünden Yararlanın

Sevgiliyle Barışma Yolları

Müziğin duyguları harekete geçiren etkisi kadar, tedavi edici bir yönü de vardır. İlişkinizi tedavi etmek için müzikten yararlanabilirsiniz. Sevgilinizle özel bir parçanız olabilir, onun sevdiği başka parçalar olabilir. Müzikle zenginleştireceğiniz bir ortamda, birbirinize olan hassasiyetiniz artacaktır.

Bütün bu anlattıklarımız; her ilişkide yaşanan ufak tefek sorunları, içinden çıkılmaz hale gelmeden çözme noktasında sizlere yarar sağlayacaktır. Karşımızdakini anlamaya çalışmak, hata yaptığımızda özür dilemek, sorunları büyütmek yerine çözmek için uğraşmak, küsmüşsek barışmak için yollar aramak; bizi gurursuz değil duyarlı bir insan yapar. Sevginin olduğu yerde de buna her zaman ihtiyaç vardır.

“Aşk Acısı Çekenler Toplanın: Eski Sevgiliyi Geri Kazanmak İçin 4 Yol” Adlı İçeriği Okumak İçin TIKLAYIN…

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
4
Komik
Muhteşem Muhteşem
6
Muhteşem
Acıklı Acıklı
3
Acıklı
Kızgın Kızgın
4
Kızgın
Korkunç Korkunç
3
Korkunç
Şoke Şoke
3
Şoke
Afife