Ses Yarışmasına Katıldıktan Sonra Müzik Dışındaki Alanlarda da Boy Gösteren 10 Yarışmacı

4 dakikada okuyabilirsiniz


Popstar’la başlayıp birçok farklı yarışma türüyle devam eden ve bazılarının günümüzde de varlığını sürdürdüğü ses yarışmaları, bir zamanların en popüler program çeşidiydi. Bu programlarla, önce jüri karşısına geçen sonra da “x yaz y’ye gönder” şeklindeki komutlarla “kaderlerinin parmaklarımızın ucunda” olduğu söylenen onlarca yarışmacı tanıdık. Yarışmacılarımızın bazıları sönüp gitti, bazıları müzik kariyerine devam etti. Bazıları ise daha multidisipliner bir imaj çizerek farklı alanlarda da boy gösterdi. İşte müzik dışındaki çalışmalarıyla da ekranlarda yer alan 10 yarışmacı:

1. Barış Akarsu 

2004 yılında ATV’de yayınlanan Akademi Türkiye yarışmasıyla tanıdığımız Barış Akarsu, yarışmayı 1’incilikle bitirdikten sonra 2 albüm çıkararak müzik kariyerine devam etti. Doğallığı ve samimiyetiyle milyonların sevgisini kazanan Akarsu, 2006 yılında Star TV’de yayınlanan “Yalancı Yarim” adlı diziyle oyunculuğa da adım attı. Canlandırdığı “Alfonso Tarık” karakteriyle büyük beğeni toplayan Barış Akarsu, 2007 yılında Bodrum’da geçirdiği trafik kazası sonucu henüz 27 yaşındayken hayata veda etti.

2. Abidin Özşahin 

Abidin Özşahin’i Popstar yarışmalarının ilki olan “Popstar Türkiye” ile tanıdık. Yarışmayı 1’incilikle tamamladıktan sonra albüm çıkaran Abidin Özşahin, yıllar geçtikçe popülerliğini kaybetti. Müzik çalışmalarına devam etse de eskisi kadar rağbet görmeyen Abidin’i en son TV 8’de yayınlanan “Ütopya” adlı yarışmada gördük.

3- Tolga Futacı 

Akademi Türkiye’nin en iyi 2’nci yarışmacısı seçilen Tolga Futacı, müzik çalışmalarına aralıksız devam etti. 2 albüm ve 2 single çıkaran Futacı, 2007 yılında ATV’de yayınlanan “Senden Başka” adlı dizide başrol olarak yer aldı. Daha sonra Yaprak Dökümü’nde de konuk oyuncu olarak bulunan Tolga Futacı, müzik yapmaya devam etti.

4. Pınar Aydın 

Akademi Türkiye ile ekranlara merhaba diyen Pınar Aydın, yarışmadan sonra “Akasya Durağı” ve “Arka Sokaklar” dizilerinde oynadı. Müzik çalışmalarını sürdüren ve albüm de çıkaran Aydın, oyunculuk kariyerine de rol aldığı birçok diziyle daha devam etti.

5. Bayhan Gürhan 

Metin Özülkü’nün “Seninle Olmak Var Ya” şarkısıyla hatırladığımız Bayhan Gürhan, Popstar’da Deniz Seki’nin programı terk etmesine sebep olan isim olmuştu. Kendine has tarzıyla ilgi toplayan Gürhan, yarışmayı 3’üncülükle bitirmişti. Popstar’dan sonra albüm çıkarsa da eski popülaritesini yitiren Bayhan’ın en son durağı Zuhal Topal’ın evlilik programı oldu.

6. İrem Derici 

Son dönemlerin en çok dinlenen şarkıcılarından birisi olan İrem Derici, O Ses’te Hülya Avşar tarafından keşfedildi. Yarışmanın ardından çıkardığı albümler ve çektiği kliplerle milyonlarca hayran kazanan Derici, “Eğlenmene Bak” adlı yarışma programı ile sunuculuğa da adım attı.

7. Özgür Çevik

Akademi Türkiye ile hayatımıza giren bir diğer isim de Özgür Çevik. Yarışma sırasında Pınar Aydın’la aşk yaşamasıyla gündeme gelen Çevik, yarışmadan sonra Kanal D’de yayınlanan “Yabancı Damat” dizisinde canlandırdığı “Niko” karakteriyle büyük beğeni topladı. Özgür Çevik’in oyunculuk kariyeri Yabancı Damat’ın ardından yer aldığı birçok dizi ve filmle müzisyenlik kariyerinin önüne geçti.

8. Aydan Kaya 

Popstar Türkiye’de güçlü sesiyle ve sert tavırlarıyla dikkat çeken Aydan Kaya, yarışmayı 6’ncılıkla tamamladı. Yarışma bittikten sonra 2007 yılında Kanal D’de yayınlanan “Elveda Derken” adlı dizide oynayan Kaya, daha sonra albüm çıkardı.

9. Özge Günaydın 

Akademi Türkiye yarışmacılarından olan Özge Günaydın, yarışmaya erken veda eden isimlerden birisi olmuştu. Yarışmadan elendikten sonra oyunculuğa başlayan Günaydın, birçok dizi ve filmde yer almasının yanı sıra sunuculuk da yaptı.

10. Mehtap Yılmaz  

Mehtap Yılmaz, Popstar Alaturka’nın dikkat çeken isimlerinden birisiydi. Yarışmadan sonra albüm çıkaran Yılmaz, Kanal 7’de yayınlanan “Mehtap Vakti” adlı program ile sunuculuk da yaptı.

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
16
Komik
Muhteşem Muhteşem
8
Muhteşem
Acıklı Acıklı
1
Acıklı
Kızgın Kızgın
2
Kızgın
Korkunç Korkunç
2
Korkunç
Şoke Şoke
9
Şoke