“Sen” Şarkısı ve Daha Fazlasıyla: Sinan Sipahiler

4 dakikada okuyabilirsiniz


Sosyal medyada gezinirken dikkatimi çeken bir şarkıyla başladı her şey. Şarkı huzur veriyor özellikle melodisiyle. Tabi durur muyum hemen şarkıyı seslendiren kişiyi aramaya koyuldum. Ben sadece onu şarkısıyla tanıdım ama o birçok işle uğraşan biriymiş. Hadi gelin hep birlikte tanıyalım Sinan Sipahiler’i.

Sinan Sipahiler’in şarkı ve klip macerası nasıl başladı diye merak ettim. Müziğe ilk 13 yaşındayken gitar çalarak başlamış. Ortaokul mezuniyetinde ‘Seven Nation Army’ çalmış ve bu ilk konseriymiş. Sipahiler, daha sonra lisede kendi grubunu kurmuş. Bol bol heavy metal, punk rock, grunge, klasik rock efsanelerini dinleyip, şarkılarına cover yapıp ve öğrenciler arası müzik yarışmalarında çaldığı bir grupmuş. Üniversite ve sonrasındaki dönemde zamanla akustik müziğe doğru bir geçiş yaşamış ve yine bu dönemde hep solo çalışmaları olmuş. Sonrasında zamanla besteler oluşmaya başlamış ve bugünkü akustik projeyi hayata geçirmiş. Görünen o ki bu single son değil. Devamı dolu dolu gelecek gibi duruyor.

Instagram’da “Sen” için çektiği sokak performansı videosunu gören Yusuf Sümer, bu şarkı için hemen Sinan Sipahiler’ i aramış ve çekim için düğmeye basmışlar. Küçük bir dipnot vereyim sizlere. Yusuf Sümer hem yönetmen hem de Sinan Sipahiler’ in eskiden beri tanıdığı arkadaşı. Durum böyle olunca klip hayata geçmiş. İyi ki geçmiş. Ruhumuzu dinlendiren bu şarkılara ihtiyacımız var.

‘”Sen” hem benim için, hem de bu parçayı birlikte oluşturduğum arkadaşım Derin Gökbudak için çok değerli bir eser’ diyen Sinan Sipahiler, ‘Derin’in evinde tek başına banyoda duş alırken birşeyler mırıldanmasından, sosyal medyada ilk 3 günde tüm platformlarda toplam 100 binden fazla izlenen bir müzik klibi oluşmasına kadar gelişen progresif bir hikayesi var bu şarkının’ diye ekledi.

Sinan Sipahiler, solo çalışmaya başladığından beri bazı besteler oluşmuş. Aranjman konusunda birlikte ilerlediği AO Stüdyo’nun prodüktörü Akın Ağzıtemiz ile çalışmaları hala devam ediyormuş. Zamanla hazır oldukça diğer parçaları da piyasaya süreceklerinin haberini vermedi değil hani.

Şarkı yazarken ilham kaynağın ne diye sorduğumda Sipahiler, ‘Geçmiş tecrübelerim, diğer insanların yaşamları ile ilgili genel gözlemlerim ve geleceğe dönük hayalci düşüncelerim… Bunlar benim temel ilham kaynaklarım’ dedi.

Sinan Sipahiler birçok şeyi yapmakla beraber şuan da şarkıcı. Peki başka ne gibi hayali olduğunu sordum. ‘Daha önce de dediğim gibi, progresif bir hayat felsefem ve girişimci bir ruhum var. Her insan gibi benim de hayatımda irili ufaklı gerçekleştirmek istediğim bir takım hedeflerim var. Ancak en uçuk olanını söylemek gerekirse, eğer şartlar uygun olursa, Elon Musk’ın SpaceX firmasının Mars projesi ile ileride Mars’a gitmek isterim mesela’ diyen Sinan Sipahilere vayy bee demeden geçemeyeceğim. Sonuç olarak başka bir gezegene gitmek hayali etkileyici.

“Küçük veya büyük her hedef önemlidir” diyen Sipahiler, “Müziğimle, diğer çalışmalarım veya herhangi başka bir şekilde bu Evren’de bir iz bırakmak hedeflerimin başında” diye ekledi. Ki bence bu dünyada iz bırakmak hele ki birilerinin yüreğine güzel şekilde dokunarak o izi bırakmak paha biçilemez. Umarım hedefi gerçek olur.

Sinan Sipahiler’in hayatta olmazsa olmazı nedir mi? Aktardığına göre en başta aile, sağlık, devamlı gelişim ve sonrasında özgür düşünce, gerçek dostlar, kendine zaman ayırabilmek ve basketbol.

Son olarak takipçilerine ve sevenlerine mesajını sorduğumda, “Öncelikle beni eski projelerimden beri sosyal medyadan takip eden herkese destekleri için teşekkür ederim” diyen Sinan Sipahiler, ‘Beni müziğimle yeni tanımaya başlayan herkese ise şunu iletmek isterim; ilk şarkım “Sen”i dinlediyseniz veya bu röportajdan sonra dinlemeye karar verdiyseniz, şunu bilin ki pozitif veya negatif tüm yorumlarınız benim için çok değerli. O yüzden müziğim ve klibimle ilgili düşüncelerinizi sosyal medya hesaplarımdan bana iletebilirsiniz. Sonuçta gelişim ve değişim kaçınılmaz” diye konuştu.

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
10
Komik
Muhteşem Muhteşem
11
Muhteşem
Acıklı Acıklı
1
Acıklı
Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Korkunç Korkunç
1
Korkunç
Şoke Şoke
9
Şoke
Osk

İstanbul' da doğmuş, hayalleriyle büyümüş bir insan evladı olarak dünyaya gelmiştir. Bu yola Gazetecilik okuyarak başlayan ve dik başlılıkta marka olan bu kızın, mavi en sevdiği renktir. İnadı boyundan büyük olabilir ama sevgisi dünyadan da büyük. hehe :) @osk.official