Selülit Nasıl Geçer? Selülite İyi Gelen 5 Besin

3 dakikada okuyabilirsiniz


Selülit Nasıl Geçer?
Selülit Nasıl Geçer?

Selülit birçok kadının korkulu rüyası olan bir problemdir. Kışın kıyafetler ile kamufle edilen selülit, yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte tüm kadınları endişelendirmektedir. Kadınlar arasında sıklıkla görülen selülit ne yazık ki kadınların özgüvenini düşürmekte hatta onları denize ve havuza girmekten mahrum bırakmaktadır. Selülit sanıldığı gibi kurtulması imkânsız bir sorun değildir. Gerçekten de selülitlerden kurtulmak biraz fazla zaman alabilmektedir ancak düzenli spor ve sağlıklı beslenme ile selülit probleminizden tamamen kurtulabilirsiniz. Eğer siz de Selülite Ne İyi Gelir diye merak ediyorsanız bu bilgilerden mutlaka yararlanmalısınız. İşte “Selülit Nasıl Geçer”, “Selülite Ne İyi Gelir”, “Selülitten nasıl kurtulurum” gibi soruların cevapları: 

1. Domates

Selülit Nasıl Geçer

Domates selülit ile savaşınızda size çok faydalı olacaktır. Domatesin içerisinde yer alan likopen, kan dolaşımının hızlanmasına yardımcı olur. Böylece hızlanan kan akışıyla hem yağ yakımı hızlanır hem de selülit görünümü azalır. Eğer düzenli olarak domates tüketmeye başlarsanız selülitlerinizin gözle görülür bir şekilde azaldığını göreceksiniz.

2. Brokoli

Selülit Nasıl Geçer

Son zamanlarda birçok diyet listesinde kendine yer bulan brokoli, Selülit Nasıl Geçer sorusunun da cevabı olarak karşımıza çıkmaktadır. Brokoli selülitlerin en büyük düşmanlarındandır. Ayrıca brokoli cilt için de çok faydalıdır. Brokoli, içerisinde bulunun alfa lipoik asit sayesinde selülit görünümünü ortadan kaldırmada çok başarılı bir besindir.

“Yaza Nasıl Hazırlanılır? 5 Maddede Yaza Hazır Girmenin Yolları” adlı içeriğimizi okumak için TIKLAYINIZ…

3. Greyfurt

Selülit Nasıl Geçer

İçerisinde yoğun miktar da C vitamini barındıran greyfurt, selülit problemi olan her kadının tüketmesi gereken bir meyvedir. Greyfurt iyi bir C vitamini kaynağı olduğu için vücudun kolajen üretmesine çok büyük katkı sağlar. Kolajen de vücuda kaybettiği esnekliği geri kazandırarak selülitlere karşı savaş açar ve selülitlerden kurtulmak konusunda yardımcı olur.

4. Salatalık

Eğer Selülite Ne İyi Gelir diye merak ediyor ve selülitlerinize veda etmek istiyorsanız salatalık size çok faydalı olacaktır. Salatalık çok iyi bir ödem atıcıdır. Ödemli vücutlar ise çok gergin ve şişkin olur. Vücut ödemini attığında ise rahatlar ve şişkinliği iner. Bacaklardaki ödemin atılması da bacakları rahatlatır ve selülit görünümünün azalmasına yardımcı olur. 

“Yaza Şekilli Bacaklarla Girmek İsteyenler: İşte İç Bacak Egzersizleri” adlı içeriğimizi okumak için TIKLAYINIZ…

5. Karpuz 

Karpuz da tıpkı greyfurt gibi içerisinde likopen bulunduran bir meyvedir. Bu sayede de kan dolaşımının hızlanmasına yardımcı olarak selülit oluşumuna engel olmakta, var olan selülitlerin de görünümünü azaltmaktadır. Uzmanların da Selülite Ne İyi Gelir sorusuna sıklıkla karpuz cevabı verdiği görülmektedir.

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
0
Komik
Muhteşem Muhteşem
0
Muhteşem
Acıklı Acıklı
0
Acıklı
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Şoke Şoke
0
Şoke