Yeni Trend Boks Sporunu Emre Kalkan’a Sorduk

2 dakikada okuyabilirsiniz


Yoğun iş hayatında stres, evde stres, trafikte stres, off yeter artık biri bizi kurtarsıınn diye bağırdığınızı duyar gibiyiz. İşte tam da doğruyu yerdesiniz. Sizi stresten arındıracak ve hatta üstüne fazla kilolarınızı da yaktıracak olan müthiş bir spordan bahsediyoruz. Tabii ki boks. Bilen bilir, bilmeyenler için tanıştırayım. Genç yaşında Boks Antrenörü olan Emre Kalkan.

Bu işi ustasına sormadan yapamazdık. 10 yaşında boksa başlayan, İstanbul Bölge ve Türkiye Şampiyonalarında birincilikler ve dereceleri olan sporu hayat felsefesi haline getiren üstelik sadece sporcu olarak da kalmayıp akademik olarak da spor kariyerine devam eden İstanbul Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi mezunu olan biri. Size işin uzmanını bulduk demiştik.

Kadın ve erkeğin oldukça ilgi gösterdikleri bu sporun popülerlik seviyesi oldukça yüksek. Erkeklerin daha çok güç sporu olduğu için boksu tercih etmelerini anlayabiliyoruz. Kadınların neden bu spora oldukça ilgi duyduklarını Emre Kalkan’a sorduk. Kadınlar hem kendilerini savunmak hem de fitness sporunu artık sıkıcı buldukları için boks sporuna yoğun talep ettiklerini ifade eden Emre Kalkan ve tabii ki  zayıflamak için de bire bir olduğunu belirtti. Düşünsenize hem stresten kurtuluyorsunuz hem fazla kilolarınızı veriyorsunuz hem de eğleniyorsunuz. Şaka gibi.

Bu sporu yaparken disiplinin önemini vurgulayan Emre Kalkan antrenmanlara düzenli katılım, ciddiyet ve hocanın dediklerine bire bir uymanın şart olduğunu belirtti. Ve sporların olmazsa olmazı tabii ki uyku ve düzgün beslenme. Bu işin başında gelir bizden söylemesi.

Konu Boks olunca ilginç bir anısının olup olmadığını merak ettiğimizde ise Emre Kalkan bizimle bir tanesini paylaştı. Ders verdiği baba ve oğul trafikte 7 kişinin saldırısına uğramışlar. E tabii bokstan antrenmanlı oldukları için hepsini dövmüşler. Sonra da Emre Kalkan’ı arayıp olayı anlatmışlar ve iyi ki sizden ders aldık teşekkür ederiz diye minnetlerini sunmuşlar.

Kesinlikle şiddeti onaylamadığımızın altını çizerek şunu eklemek isterim ki boks kendini savunmak için oldukça güzel bir spor. Ve bu sporu kullandığınız tek yerin antrenman salonu olması dileğiyle.

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
3
Komik
Muhteşem Muhteşem
13
Muhteşem
Acıklı Acıklı
1
Acıklı
Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Korkunç Korkunç
2
Korkunç
Şoke Şoke
6
Şoke
Osk

İstanbul' da doğmuş, hayalleriyle büyümüş bir insan evladı olarak dünyaya gelmiştir. Bu yola Gazetecilik okuyarak başlayan ve dik başlılıkta marka olan bu kızın, mavi en sevdiği renktir. İnadı boyundan büyük olabilir ama sevgisi dünyadan da büyük. hehe :) @osk.official