Sarı Taksiler Tarih mi Oluyor? Karşınızda Turkuaz Taksi

2 dakikada okuyabilirsiniz


İstanbul Taksiciler Esnaf Odası’nın (İTEO) İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile yürüttüğü Turkuaz Taksi projesi kapsamında yüzde 100 elektrikle çalışan turkuaz renkli Tesla Model S’in taksi olarak, İstanbul sokaklarındaki test sürüşü başladı.

Turkuaz Taksi

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası temmuz ayında Zorlu Center da kullanımına başlanan elektrikli taksilere, Turkuaz Taksi de eklenip, tanıtımı da burada yaptı.

Turkuaz Taksi nedir

Turkuaz Taksi, sarı taksilere göre yüzde 15 daha yüksek ücretle hizmet verecek diyen Taksiciler Odası Başkanı Yahya Uğur açıklamasında, “Bu şu anlama geliyor; müşterilerimiz 20 TL ödeyecekleri bir mesafe için turkuaz taksiyi tercih ettiklerinde 23 lira ödeyecekler. Dolayısıyla yeni Türkiye’de yeni taksilere ihtiyaç var. Korsan oluşumların, UBER’in ve benzerlerinin önüne geçmiş olacak.  Ayrıca müşterilerinizin konforunu, güvenliğini artıracak ve hizmet kalitemizi de yükseltecek. Mesela Beylikdüzü’nde kırmızı renkli taksiler var. Sarı taksiler burada iş almıyor. Turkuaz taksiler için böyle bir sınırlama yok. İstanbul içinde her taraftan müşteri alıp her tarafa götürebilecekler. Şu anda bir taksiyle başladık, yarın bir tane daha yollara çıkıyor. Yıl sonuna kadar bu sayı 200’e çıkacak. Bugün son model, dünyada dahi henüz yaygın olarak bulunmayan Tesla ile müşterilerimize hizmet verebiliyorsak bu durum taksiciliğin değişen vizyonu için de çok önemli bir göstergedir. Bu taksilerimizin şoförleri özel seçileceğinden müşterilerimizin keyifli ve konforlu yolculuklar yapacağını düşünüyoruz dedi.

Tesla marka turkuaz takside indi-bindi ücreti de 11,50 TL olarak belirlenmiş. Ayrıca araçta, iTaksi, navigasyon ve kamera sistemleri mevcut olacak.

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
1
Komik
Muhteşem Muhteşem
4
Muhteşem
Acıklı Acıklı
1
Acıklı
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Şoke Şoke
1
Şoke