“Sanki Rüya” Gibi Biri: Can Yüce

2 dakikada okuyabilirsiniz


Bu aralar sıkça karşıma çıkan birinden bahsetmek isterim size. Önce sosyal medyada fotoğraflarını gördüm. Sonra şarkısı dikkatimi çekti. Daha sonra da videolarında olan o içtenliğini görünce de onunla röportaj yapmam gerektiğini anladım. Hadi ama sizde kim olduğunu anladınız. O kişi tabi ki Can Yüce. İnstagram’da @yucex hesabını kullanan fenomenimiz oldukça ilgi görüyor.

‘Sanki Rüya’ şarkısıyla ismini duyuran Can Yüce 1996 yılında İstanbul’da doğup, Iğdır’ da büyümüş. Daha sonra tekrar İstanbul’a gelmiş ve  onunla röportaj yapma fırsatını yakalamış olduk.

Oldukça etki yaratan ‘Sanki Rüya’ şarkısını yazarken neyden ilham aldığını merak ettiğimizde, bir gün otururken bir şeyleri artık başarmam lazım diye düşünürken bu şarkıyı on beş dakikada yazmış. Evet yanlış duymadınız. Dillere dolanan o şarkıyı o kadar kısa zamanda yazmış.

Popülerlikten önce insan olmanın onun için daha çok önemli olduğunu vurgulayan şarkıcı Can Yüce hayatının birazda olsa değiştiğini kabul ediyor.

Popülerlik beraberinde onu seven insanları da birleştirdi tabi. Can Yüce’nin sıkı Fanları var. Ancak Şarkıcımız Fan diye isimlendirilmelerini pek sevmiyor. Çünkü hepsi benim kardeşim diyerek içtenliğini bir kez daha gözler önüne seriyor. Şunu da söylemeden geçmeyelim Can Yüce’nin Türkiye’de kalemini en çok beğendiği şarkıcıların başında Sezen Aksu ve Ahmet Kaya geliyor.

Yaptığı işte başarıyı yakalayan Yüce, aynı zamanda senaryo yazdığını da öğrenince bizler de vay bee demeden geçemedik. Sürekli yazıp çizdiğini öğrendiğimizde başarmak için çabalamak gerektiğinin canlı kanıtı diye aklımızdan geçmedi değil hani. Yakında televizyon dünyasında karşınızda Can Yüce’yi görürseniz sakın aşırmayın bizden demesi.

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
10
Komik
Muhteşem Muhteşem
39
Muhteşem
Acıklı Acıklı
5
Acıklı
Kızgın Kızgın
4
Kızgın
Korkunç Korkunç
4
Korkunç
Şoke Şoke
12
Şoke
Osk

İstanbul' da doğmuş, hayalleriyle büyümüş bir insan evladı olarak dünyaya gelmiştir. Bu yola Gazetecilik okuyarak başlayan ve dik başlılıkta marka olan bu kızın, mavi en sevdiği renktir. İnadı boyundan büyük olabilir ama sevgisi dünyadan da büyük. hehe :) @osk.official