Sanatı Eğlenceye Dönüştürenlerde Bugün: Arda Tulum

2 dakikada okuyabilirsiniz


Çizerlik mühim mesele dostlar. Hem yeteneğin olacak, güzel çizeceksin hem de sanatsal bir yönün olacak. Üstüne hem düşündürüp hem güldürebiliyorsan tadından yenmez. O zaman sizlere birini anlatayım. Karşınızda Arda Tulum.

Leman Dergisi’nde çizer olan Arda Tulum, sanata farklı bir boyut kazandırıyor. Çizimleri oldukça başarılı. Objeleri ve gölgeleri kullanarak yaptığı çizimler yaratıcılığını gözler önüne sermiş. Tulum, 16 yaşında ve hayal gücü çok iyi.

Mesleğinde kendisini nasıl nitelendirdiğini merak ettim ve tabi ki durur muyum hemen sordum. “Karikatür dünyasının kalıplarının dışına çıkıp, karikatür mesleğini daha da ilerletmek, yeni alanlar ve fikirler katarak (objeart, gölgeart vb.) bu alanda ilerlemek istiyorum. Karikatür dünyasında yenilikleriyle öncü olmak istiyorum” dedi.

“Güzel Sözler Fısıldayan ve Yüreği de Sözleri Gibi Olan Bir İnsan: Arda Erel” adlı içeriğimiz için TIKLAYINIZ…

Çizerken plan yapmadığını belirten Tulum, farklı bir bakış açısıyla, espri katarak ve farklı bir boyuta taşımaya çalışarak çizimlerini hayata geçirdiğini belirtti. Profiline baktığımda çizimlerinde farklı olmasını çok sevdim.

Arda Tulum 5-6 yaşlarındayken Sünger Bob hayranıymış ve onu çizmeyi çok severmiş. O yaşlarda çizim yapması da ayrı bir güzelmiş. Şimdi ise kendi karakterini yaratmış. Adı Hödük. Bu karakteri çizmeye bayılıyor. İnstagram hesabında linki var. He hee. Genç Çizer, karikatür ve objeart ile hazırlanmış 28 adet tablosu sergiye çıkmış. İşini hakkıyla yapınca o iş ayrı bir güzel oluyor. Buda kanıtı sanırım.

Leman Dergisi’nde çizer olmanın gururunu yaşayan Arda Tulum’un olmazsa olmazı kalemi. Ayrıca dergide çalışmak çizerimize tecrübe, kalite ve kendisini geliştirmesini sağlamış. Bize de çizdiklerini keyifle seyretmesi kalıyor.

“İleride kendini nerede görmek istersin” diye sorduğumda karikatür albümü ve kitap çıkarmak istediğini belirtti. “İnstagram’da Arda Tulum hesabımdan nasıl zaman geçirdiğimi ve çalışmalarımı takip edebilirsiniz” diye de ekledi.

Ve takipçilerine, onu sevenlere ‘En iyisi ve ilerisi için takipte kalın’ mesajıyla bu güzel röportajı tamamladık.

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
6
Komik
Muhteşem Muhteşem
14
Muhteşem
Acıklı Acıklı
1
Acıklı
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Şoke Şoke
6
Şoke
Osk

İstanbul' da doğmuş, hayalleriyle büyümüş bir insan evladı olarak dünyaya gelmiştir. Bu yola Gazetecilik okuyarak başlayan ve dik başlılıkta marka olan bu kızın, mavi en sevdiği renktir. İnadı boyundan büyük olabilir ama sevgisi dünyadan da büyük. hehe :) @osk.official