Sanal Aşk Tehlikeli mi? Sosyal Medyada Bu 12 Erkek Tipinden Uzak Durun

8 dakikada okuyabilirsiniz


2013’te yapılan bir çalışma, modern zaman çiftlerinin üçte birinin sosyal medya platformlarında, forumlarda ya da özel web sitelerinde tanışarak sanal aşk yaşadığını gösterdi. Sanal aşk nedir sorusuna verilecek birçok popüler yanıt bulunuyor. Çünkü internet üzerinden iletişim artık gündelik bir hal aldı. Peki sanal aşk tehlikeli mi? Konuştuğumuzun kişinin bir çılgın olup olmadığını kestirmek aslında oldukça güç. Sanal aşk gerçek olabilir mi diye düşündüğümüzde internet aşkı da diyebileceğimiz tüm bu birlikteliklerin ya da ilişkilerin iyi şekilde sonuçlanmadığını görüyoruz. Ve sonucunda yanlış insanlara boşa zaman harcamış olmak sadece pişmanlık getiriyor. Biz de iyi bir arkadaşlık kurma ihtimalinizin pek olmadığı kişilerin profilleriyle ilgili olası bilgileri derledik. Bu kişiler muhtemelen sizi kullanmak ya da ortadan kaybolmak isteyecektir. Ya da siz onları bıraksanız bile onlar sizin peşinizi bırakmayacaktır.

1. Sanal Aşk Tehlikeli mi: Tek Gecelik İlişki Arayıcısı

Sanal Aşk Tehlikeli mi

Fotoğraf:

Çıplak vücudunun birkaç fotoğrafı: Sahilde, havuzda ya da evde. Fotoğrafların çoğunda yüzünü göstermez.

Bilgi: 

Yaş ve iş. (Genellikle iş gerçek değildir.) Muhtemelen şehrinizde 3 gün geçireceğini yazar ve iyi vakit geçirebileceği insan aradığını söyler.

Davranış:

Size âşık olduğunu ve diğer kızlardan farklı olduğunuzu söyler. Ama bütün bunlar sadece bir amaca hizmet ediyordur. Niyeti gayet nettir aslında. Sizi bir restorana, sonrasında da bir otele ya da eve davet edecektir. Sık sık “Maceraları sever misin” ya da “Ne kadar ileri gitmeye hazırsın” gibi garip sorular sorar.

Ne Yapmalı?

Mesajlarını görmezden gelin. Bir yabancıyla “eğlenmek” konusunda kararlı olsanız bile güvenliğinizi ihmal etmeyin. Örneğin, ne zaman nereye gittiğinizi bir arkadaşınıza söyleyin.

2.Sanal Aşk Tehlikeli mi: Hayvanların ve Çocukların Hayranı

Sanal Aşk Tehlikeli mi

Fotoğraf:

Evcil hayvanlarla, çoğunlukla köpeklerle olan fotoğraflarını paylaşır. Ya da küçük kardeşleri, yeğenleri veya arkadaşlarının çocuklarıyla fotoğraflar koyar.

Bilgi:

Hayvanları ne kadar sevdiği konusunda emin olmanızı sağlamak için bunu profil açıklamasında tekrarlar.

Davranış:

İnternet evcil hayvanı olan insanların aile odaklı olduğuna dair bilgilerle dolu. Bu sebeple bazı erkekler çok kibar ve sevecen olma izlenimi vermek için köpekleri kullanır. Yansıtma iddiasında oldukları bu yönleriyle körleşeceğinizi ve kusurlarını fark etmeyeceğinizi umarlar.

Ne Yapmalı?

Onunla konuşmalarınızda hayvan ve çocuk konusuna olabildiğince az yer vermeye çalışın ve hayatında yer alan diğer şeyleri öğrenmeye gayret edin. Bir erkeğin sakladığı karakter özellikleri gelecekte size tatsız bir sürpriz olabilir.

3.Sanal Aşk Tehlikeli mi: Sportif ya da Entelektüel

Sanal Aşk Tehlikeli mi

Fotoğraf:

Spor salonunda çekilmiş, kaslarını gösteren, koşu yaparken ya da futbol oynarken çekilmiş fotoğraflarını paylaşır. Bu fotoğraf vejetaryen kafedeki bir selfie ya da Woodstock festivalini ve 60’ları hatırlatan bir fotoğraf da olabilir.

Bilgi:

Kötü alışkanlıkları olmayan bir kız aramaktadır. Gerçekten erken uyanıp enerjisini güneşten aldığını söyleyebilir.

Davranış:

Size atletik başarılarını ve yoga, meditasyon gibi manevi uygulamalarını anlatır.

Ne Yapmalı?

Sağlıklı bir yaşam tarzına sahip olmak tabii ki yanlış bir şey değildir. Fakat böyle insanlar sizden kendisinin yaşam tarzını tamamen kabul etmenizi ve onunla aynı şeyleri yapmanızı bekleyebilir. Sabahın 5’inde kendisiyle birlikte kalkıp koşmanız gibi beklentilere sahip olabilir. Önemli olan şey ise bu durumun gerçekten onun yaşam tarzı mı yoksa herhangi bir şeyi saklamak için kullandığı maske mi olduğudur.

4.Sanal Aşk Tehlikeli mi: Çılgın

Sanal Aşk Tehlikeli mi

Fotoğraf:

Karnaval kostümleri giyerek, tuhaf yerlerde, tuhaf arkadaşlarla yine tuhaf pozlar verdiği fotoğraflar paylaşır.

Bilgi:

Absürt, anlayamayacağınız tuhaf espriler yazar.

Davranış:

Konuşmayı genellikle garip bir şekilde başlatır. Size yaratıcılığını göstermek için tuhaf bir soru sorabilir.

Ne yapmalı?

Büyük olasılıkla hayatınızda yeterince endişelenecek şey vardır. Gerçekten bir yenisine daha ihtiyaç duyuyor musunuz? Böyle bir adamın gerçek yüzünü görmeden önce, bir sürü ambalaj kağıdını koparmak zorunda kalırsınız.

5.Sanal Aşk Tehlikeli mi: Gece Kulübü Müdavimi

Sanal Aşk Tehlikeli mi

Fotoğraf:

Tabii ki de gece kulüplerinden.

Bilgi:

“Dünyaya bir daha mı geleceğiz” tarzında cümleler, alkol ve partiler.

Davranış:

Bu insan tipi size genellikle iltifat eder, çocukluğunuz hakkında sorular sorar. Bunlar aynı zamanda kendi ilginç yaşamlarıyla ilgili süper hikayeler anlatmaya da bayılır.

Ne yapmalı?

Ciddi bir ilişki arıyorsanız bu adama ihtiyacınız yok. Genellikle böyle duygusal olarak olgunlaşmamış insanlar bu şekilde davranır. Bir yetişkin olarak karar veremezler ve geleceğe dair nadiren düşünürler.

6.Sanal Aşk Tehlikeli mi: Araba Hastası

Sanal Aşk Tehlikeli mi

Fotoğraf:

“Arabadayken”, “Arabanın yanındayken”, “İşte arabam”

Bilgi:

Ne bilgisi? Arabası var işte!

Davranış:

“Hey bebeğim, arabamla gezmek ister misin” ve türevleri.

Ne yapmalı?

Bir insanın araba alacak kadar parasının olması tabii ki güzel bir şey. Ama hayatta gurur duyduğu tek şeyi bu olan bir adama gerçekten ihtiyacınız var mı?

“Arkadaşınız Size Aşık mı? Bu 10 Davranışı Sergiliyorsa Dikkat!” adlı içeriğimize ulaşmak için TILKLAYINIZ…

7.Sanal Aşk Tehlikeli mi: Mükemmel Adam

Sanal Aşk Tehlikeli mi

Fotoğraf:

Güzel yerlerde ve farklı şehirlerde profesyonel fotoğraflar paylaşır.

Bilgi:

Onunla ilgili bilgileri yazmak için evrende yeterli alan yoktur aslında. Seyahat eder, atletiktir, fotoğraf çekiyordur, ihtiyacı olanlara yardım ediyordur ve hatta dikiş bile dikiyordur.

Davranış:

Sizin tüm ilgileriniz bir anda onda da zaten hep varmış hali alır. Yemek yapmayı sevdiğinizi söylerseniz, her hafta sonu yeni yemekler yapmayı dener. Çizim yapmayı sevdiğinizi söylerseniz, bir bakmışsınız ki o da çizim yapmaktan çok hoşlanıyormuş aslında. Eserleri birçok yarışmada ödül bile almış olur hatta.

Ne yapmalı?

Mükemmel insan diye bir şey tabii ki de yoktur. Bütün bu görüntü bu adamın ideal görünmekten öte ciddi psikolojik sorunlarının olduğunun bir işaretidir. Büyük ihtimalle çok manipülatif ve narsistir. O halde bu sözde ideal şeye inanmaya gerek de yoktur.

8.Sanal Aşk Tehlikeli mi: “Ofisteyim, sıkıldım”

Sanal Aşk Tehlikeli mi

Fotoğraf ve Bilgi:

Genellikle sıradandır. Evli olmadığından bahsetmiş olabilir.

Davranış:

Sadece mesai saatleri içinde çevrimiçidir. 6’dan sonra çevrimiçi olmaz. Sizden ilginç detaylar almaya çalışır. Ve hatta bazı garip fotoğraflar göndermenizi isteyebilir.

Ne yapmalı?

Doğrudan olma konusunda tereddüt etmeyin ve ona ne aradığını sorun. Sonrasında yapmanız gereken şey de konuşmayı sona erdirmektir. Bu adam büyük ihtimalle işte canı sıkılmış bir ofis çalışanıdır. Bir karısı ve çocukları vardır. Sizin fotoğraflarınız ise muhtemelen bütün ofis tarafından görülmektedir.

9.Sanal Aşk Tehlikeli mi: Sahtekâr

Sanal Aşk Tehlikeli mi

Fotoğraf ve Bilgi:

Ya hiç fotoğrafı yoktur ya da internetten bulduğu fotoğrafları kendine aitmiş gibi paylaşır.

Davranış:

Size şablon mesajlar gönderiyor gibi görünür. Farklı bir isimle hitap ederse şaşırmayın, çünkü aynı mesajı daha önce başka birine de göndermiştir. Bazen de size bir link gönderir ve tıklamanız için bir sebep sunar. Bir fotoğrafının olmadığını ve sizinle Skype aracılığı ile iletişim kurmak istediğini söyler.

Ne yapmalı?

Banka hesabınızda bulunan bütün paranızı kaybetmek istemiyorsanız, bu kişiyle takipleşmeyin. Ve çıplak görmek istemiyorsanız, videolu görüşme talebini asla kabul etmeyin.

10.Sanal Aşk Tehlikeli mi: Avcı

Sanal Aşk Tehlikeli mi

Fotoğraf:

Sahip olduğu en iyi fotoğrafı paylaşır

Bilgi:

İyi bir iş ve avantajlarının bir listesini yazar.

Davranış:

Sıradan bir “Merhaba” yerine “Bebeğim, ebeveynlerin bahçıvan mı? Öyle değilse nasıl bu kadar güzel bir çiçek yetiştirmişler” tarzında cümleler kurar.

Ne yapmalı?

Ona veda etmeden önce iyi bir şaka ile ders verebilirsiniz.

11.Sanal Aşk Tehlikeli mi: Yanlış Anlaşılan Dahi

Sanal Aşk Tehlikeli mi

Fotoğraf ve Bilgi:

Avantajlarının bir listesini ya da güven sorunlarının olduğunu çünkü kalbinin bir kez kırıldığını yazar.

Davranış:

İyi ve hoş görünmek için elinden geleni yapar. Mesajlarına hemen cevap vermezseniz veya onunla bir kafede buluşmayı reddederseniz, tüm kadınların aynı olduğu ve ona bir şans bile vermeden çekip gittiği konusunda şikayetlerini sıralar.

Ne yapmalı?

Narsistler için böyle bir davranış normaldir. Her zaman her türlü duruma kurban edilmiş gibi davranır. Herkesin kendisine borçlu olduğunu düşünür. Vaktinizi boşa harcamak istemiyorsanız, bu kişiyle konuşmanızı hemen sonlandırın. Ona bir psikoloğa gitmesini tavsiye edebilirsiniz ama muhtemelen sizi dinlemeyecektir.

12.Sanal Aşk Tehlikeli mi: Manipülatör

Sanal Aşk Tehlikeli mi

Fotoğraf ve Bilgi:

Dikkat çekici bir şey yoktur.

Davranış:

Profili şüphe uyandırıcı görünmeyebilir, hatta bu adam samimi ve ilgi çekici de görünebilir. Ama meşgul olduğunuz anlarda sizi bir mesaj yağmuruna tutması ve cevap vermediğiniz için hakaret etmesi bile muhtemeldir. Sizi dikkatli bir şekilde dinler. Ama sizi dinlemesindeki asıl amaç, hakkınızda daha fazla bilgi toplamak ve zayıf noktalarınızı öğrenmektir. Bu tür insanlar daha sonra ise yok olur. Bu kasıtlı bir hamledir. Artık endişelenme sırası sizdedir. Şimdi sizin onu mesaj yağmuruna tutmanızı bekler ve sarf ettiğiniz efor için sizi kendi kafasında ödüllendirir. Kendi hareketlerini inkâr eder ve sizin sözlerinizi çarpıtmak ister.

Ne yapmalı?

Eğer diyaloğun bir monolog haline geldiğini ya da bir soğuk bir sıcak olduğunu fark ederseniz onunla iletişimi sürdürmek istemediğinizi söyleyin. Hakaret ya da tehdit etmeye başlarsa da onu engelleyin.

O Zaman Kiminle Çıkacaksınız?

Günümüzde sanal aşk son derece popüler olsa da bir kişi hakkında gerekli bilgileri yalnızca sosyal medya hesaplarından edinmek çok zordur. Ve ilk izlenim genellikle yanlıştır.

Psikolog Meredith Golden, sizin için uygun gözüken, sizin ilgi duyduğunuz sohbet konularına eğilimli olan, sizinle ilgili bilgi edinmeye çalışan ve kendileri hakkında konuşmaktan kaçınan erkeklere daha fazla dikkat etmenizi öneriyor.

Normal bir kişi konuşmaya uygunsuz bir şaka yerine “Merhaba” diyerek başlar. Çalıştığı yer, yaşı, medeni hali ve hedefleri ile ilgili bilgileri sizden saklamayan kişilerle ilişkiye devam edebilirsiniz.

Hiç sanal aşk yaşadınız mı? Peki bu bir düğünle sonuçlandı mı?

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
0
Komik
Muhteşem Muhteşem
5
Muhteşem
Acıklı Acıklı
0
Acıklı
Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Korkunç Korkunç
2
Korkunç
Şoke Şoke
5
Şoke
Afife