Şampiyon Bold Pilot Filmi ile İlgili 5 Bilgi

3 dakikada okuyabilirsiniz


Şampiyon Bold Pilot
Şampiyon Bold Pilot

Şampiyon Bold Pilot Filmi ile İlgili 5 Bilgi

Şampiyon Bold Pilot: Geçtiğimiz ay vizyona giren Şampiyon Bold Pilot; aşkın, zaferin ve umudun hikayesini anlatıyor. Ay Yapım ve Med Yapım ortaklığı ile çekilen film gerçek bir hikayeden uyarlanıyor. Peki, Şampiyon Bold Pilot konusu nedir? Şampiyon Bold Pilot oyuncuları kimlerdir? Şampiyon Bold Pilot fragmanı nasıl? Şampiyon Bold Pilot yönetmeni kimdir? Bütün bu soruları ve çok daha fazlasını sizler için cevapladık:

1.Başrollerde Ekin Koç ve Farah Zeynep Abdullah

Şampiyon Bold Pilot

Başrollerini Ekin Koç ve Farah Zeynep Abdullah‘ın paylaştığı filmin oyuncu kadrosunda Fikret Kuşkan , Sibel Taşçıoğlu, Ali Seçkiner Alıcı, Serkan Alıcı ve Erdem Akakçe gibi isimler yer alıyor.

2.Yönetmen Ahmet Katıksız

Şampiyon Bold Pilot

Filmin yönetmen koltuğunda Ahmet Katıksız otururken aynı zamanda senaryosunu da Serkan Yörük ile Ahmet Katıksız kaleme alıyor. Filmin müzikleri başarılı müzisyen Toygar Işıklı imzası taşıyor.

“Elyesa Bazna Beyaz Perdeye Taşındı” adlı içeriğimizi okumak için TIKLAYINIZ…

3.Aşkın ve Başarının Öyküsü Bold Pilot

Şampiyon Bold Pilot

Film, şampiyon olarak efsaneleşen yarış atı Bold Pilot sayesinde bir araya gelen ünlü jokey Halis Karataş ve Begüm Atman arasındaki aşkı konu ediniyor. Bold Pilot ve onun daimi jokeyi Halis Karataş’ın 1996 yılı Gazi Koşusundaki 2:26:22’lik rekorunun hala geçilemediği bilinmektedir. Türk atçılığının önemli isimlerinden olan Özdemir Atman’ı, Fikret Kuşkan canlandırırken, Atman’ın “Kaybetmek kazanmanın kardeşidir” sözü filmin ana cümlesi oldu. Senaryosu üzerinde 3 yıl çalışılan filmde Halis Karataş karakterini canlandıran Ekin Koç 3 aylık süreçte hızlandırılmış binicilik dersleri aldı, diyet ve başarılı oyuncu spor takviyesiyle film için 10 kilo verdi.

4.Halis Karataş Kimdir?

Şampiyon Bold Pilot

2 Ekim 1920’de Sivas’ın bir köyünde doğan Halis Karataş maddi durumu iyi olmayan bir aileden gelmektedir. 14 yaşında jokeyliğe adım atmasını sağlayan şey, babasının, amcasının ve seyis abisinin de jokey olmasıdır. 19 yaşında umut vaat eden bir jokey olarak Özdemir Atman’ın sahip olduğu çiftlikte işe başlaması ile şampiyon at ve gerçek aşkı Begüm Atman ile tanışmıştır. Bold Pilot’u ilk gördüğü andan itibaren etkilenen Karataş, ona önerilen tüm atları reddedip “İzin verin bu atı ben çalıştırayım” diyerek bir başarı hikayesinin oluşmasının temellerini attı. 1996-1998 yılları arasında defalarca şampiyon olan efsane ikili Halis Karataş ve Bold Pilot; 30 yarış, 21 galibiyet ve art arda birinci oldukları 11 seri yaptılar. 20 Temmuz 2012 tarihinde İstanbul Veli efendi  Hipodromu‘nda koşulan 7 yarışın tümünü kazanarak Türkiye rekoru kırdı ve dünya rekorunda ünlü jokey Frankie Dettori‘ye ortak oldu.

“Spotlight Film Analizi: Spotlight’ı İzlemek İçin 6 Neden” adlı içeriğimizi okumak için TIKLAYINIZ…

5.Halis Karataş ile Begüm Atman

Şampiyon Bold Pilot

Türkiye Jokey Kulübü (TJK) başkanlarından olan Özdemir Atman’ın kızı Begüm Atman’la evlenen Karataş’ın, Azra ve Özdemir adında iki çocuğu oldu. Huzurlu bir hayat süren çiftin mutluluğu 2009 yılında Begüm Atman’a meme kanseri teşhisi konulmasıyla son buldu. Beş yıl süren mücadele sonunda 2014 yılında Begüm Atman hayatını kaybetti.  Karataş, eşinin ölümü üzerine atlardan ve binicilikten bir süre uzak dursa da Gazi Koşusunu 6. kez kazanarak ödülünü eşi için kaldırdı.

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
0
Komik
Muhteşem Muhteşem
2
Muhteşem
Acıklı Acıklı
1
Acıklı
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Şoke Şoke
0
Şoke
Ayse Kocet