Sahte Aşkın Gerçek Aşka Dönüştüğü 10 Yerli Dizi

4 dakikada okuyabilirsiniz


Klişeden geçilmeyen dizilerimizin vazgeçilmez konularından birisi de esas kız ve esas oğlan arasında yaşanan “sahte aşk” tır. Bazen aile baskısı, bazen gelenekler, bazen de hayat şartları derken birtakım koşullar, çiftimizi formalite evliliğe bile sürükleyebilir ve ne hikmetse bu sahte duygular daha sonra gerçek halini alır. İşte sonrasında gerçeğe dönüşse de sahte aşk konusuna örnek 10 yerli dizi:

1. Kiralık Aşk

dizilerde sahte aşk

Defne ile Ömer’in hikayesini izlediğimiz Kiralık Aşk’ta kızımız fakir, oğlumuz zengindir. Paraya ihtiyacı olan Defne, Ömer’i kendisine aşık etmesi karşılığında, Ömer’in yengesinden para alır. Defne, Ömer’i kendisine aşık etmeyi başarır fakat kendisi de Ömer’e âşık olmuştur. Kiralık Aşk’ta Defne’yi Elçin Sangu, Ömer’i de Barış Arduç canlandırır.

2. Aşk Oyunu

Başrollerini Yasemin Ergene ve Keremcem’in paylaştığı ve ismiyle müsemma olan bu dizimiz 2005’te ekranlara gelmiştir. Dizimizin esas kızı Ekin fakir, esas oğlanı Sarp ise zengindir. Ekin’in maddi durumunun kötü olması, Sarp’ın da babasının baskısından kurtulmak istemesi sonucu ikili bir aşk oyunu oynamaya karar verir. Ve tabii ki ilerleyen bölümlerde bu oyun gerçeğe dönüşür.

3. Aşka Sürgün

Beren Saat’in sesine henüz dublaj yapıldığı zamanlardan kalan dizinin bir diğer başrol oyuncusu da Mahsun Kırmızıgül olmuştur. Yine 2005 yılında çekilen Aşka Sürgün’de iki düşman ailenin çocuğu olan Zilan ve Hazar, ailelerin barışması için töreler gereği evlendirilir. Bu zoraki evlilik daha sonra ikilinin birbirine aşık olmasıyla devam eder.

4. Yaprak Dökümü

Efsane dizilerimizden biri olan Yaprak Dökümü’nde Fikret’in hikayesi hepimizin malumudur. “Bu aile nasıl bir beddua aldı” acaba diye düşünmeden edemediğimiz Tekin ailesinin gururlu kızı Fikret, yaşanan felaketlerden kaçmak için hiç tanımadığı Tahsin’le evlenir. Bennu Yıldırımlar’ın hayat verdiği Fikret ve Ahmet Saraçoğlu’nun canlandırdığı Tahsin karakteri büyük zorluklar yaşasa da en sonunda birbirine aşık olur.

5. Yahşi Cazibe

Başrollerini Aslıhan Gürbüz ve Hakan Yılmaz’ın paylaştığı dizide, Cazibe ile Kemal’in maceraları anlatılır. Azerbaycan’lı olan Cazibe Türk vatandaşı olmak için, ekonomik sıkıntı çeken Kemal de alacağı yüklü para için evlenmeye karar verir. Çiftimizin evlilik oyunu, sonrasında gerçek olsa da Yahşi Cazibe, “Meğerse Cazibe dolandırıcıymış” gibi bir sonuçla biterek dünyanın en saçma finallerinden birini yapmıştır.

6. Sıla

2006 yılında ATV’de yayınlanan Sıla’da esas kız olan Sıla’yı Cansu Dere, esas oğlan Boran’ı da Mehmet Akif Alakurt canlandırır. Töre ve berdel konusunun işlendiği dizide Sıla, Boran ile zorla evlendirilir. Daha sonra ikili birbirini gerçekten sever.

7. Adını Sen Koy

TRT 1’de ekranlara gelen dizide başrollerden Ömer’e Erkan Meriç, Zehra’ya da Hazal Subaşı hayat verir. Ömer altı aylık ömrü kalan kardeşinin mutluluğu için Zehra ile altı ay sürmesini planladığı formalite bir evlilik yapar. İlerleyen süreçte ise bu evlilik formalite olmaktan çıkar.

8. Fatmagül’ün Suçu Ne

Beren Saat ve Engin Akyürek’in başrollerini paylaştığı Fatmagül’ün Suçu Ne, tecavüz konusuyla gündeme gelmiş ve bir zamanların en popüler dizilerinden birisi olmuştu. Fatmagül, kendisine tecavüz eden dört erkekten birisi olan Kerim ile mecburi bir evlilik yapar ve sonrasında Kerim ile birbirlerine aşık olurlar.

9. Kertenkele

Kertenkele’de yaşlı dedesi ölmeden önce evlendiğini görsün isteyen Zehra ile yakalanmamak için imam kılığına giren bir hırsız olan Ziya’nın hikayesi anlatılır. Daha sonra ise çiftimizin arasında büyük bir aşk başlar. Dizide Zehra’yı Sera Tokdemir, Ziya’yı ise Timur Acar canlandırır.

10. Aşk ve Mavi

Başrollerinde Emrah ve Burcu Kıratlı’yı gördüğümüz dizide, intikam amacıyla başlamış olan Aras ve Mavi birlikteliği ilerleyen süreçte gerçek bir aşka dönüşür.

“Felaketle Sona Ermiş 7 Türk Dizisi” adlı içeriğimize ulaşmak için TIKLAYINIZ…

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
7
Komik
Muhteşem Muhteşem
12
Muhteşem
Acıklı Acıklı
1
Acıklı
Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Korkunç Korkunç
2
Korkunç
Şoke Şoke
11
Şoke