Saçlar Nasıl Hızlı Uzar? Çabuk Saç Uzatmak İçin 7 Tavsiye

3 dakikada okuyabilirsiniz


Saçlar Nasıl Hızlı Uzar
Saçlar Nasıl Hızlı Uzar? Çabuk Saç Uzatmak İçin 7 Tavsiye

Saçlar Nasıl Hızlı Uzar? Çabuk Saç Uzatmak İçin 7 Tavsiye: Çoğu insan için saçlar vazgeçilmezidir. Uzun ve güçlü saçlara sahip olabilmek ise herkesin elinde olan bir şey değildir. Fakat saçınızın uzama zamanını siz belirleyebilirsiniz. Saçlar Nasıl Hızlı Uzar sorusuna cevaben bu yazıyı kaleme aldık. Saçın hızlı uzaması için evde yapılabilecekler bir yana hızlı saç uzatma maskeleri ve hızlı saç uzatan şampuan gibi konulara da değindik.

1. Saçlar Nasıl Hızlı Uzar? Saç Masajı Yapın

Saçlar Nasıl Hızlı Uzar

Banyodayken nemli saçlarınıza kökünden en ucuna kadar masaj yapın. Bu masaj sizin hem günlük stres dozajınızı azaltacak hem de saç köklerinizdeki kan akışını hızlandırarak saçlarınızın güçlü ve hızlı bir şekilde uzamasını sağlayacak.

2. Saçlar Nasıl Hızlı Uzar? Saç Maşası ve Şekillendiriciden Vazgeçin

Saçlar Nasıl Hızlı Uzar

Eğer kararınız kesinse ve bu karardan dönmek gibi bir niyetiniz yoksa saç maşası ve düzleştirici ile vedalaşın. Bu makinelerdeki yüksek ısı, saç köklerine zarar verir ve saçın çabuk uzamasını engeller. Yine de “Kullanmadan olmaz” diyorsanız ısıdan koruyucu saç bakımını uygulayın.

3. Saçlar Nasıl Hızlı Uzar? Soğuk Suyu İhmal Etmeyin

Saçlar Nasıl Hızlı Uzar

Banyodan çıkmadan önce yaklaşık 1 dakikalık bir sürede saçınızı soğuk su ile durulayın. Bunun temel sebebi,  ısıdan yıpranan saçların nemliliğini korumak ve saçların yıpranması engellemektir. Diğer yandan sürekli sıcak suyla yıkamak saçınızı hem yıpratır hem de güçsüzleştirir.

“Cilt Lekelerini Silgi Gibi Gideren 10 Doğal Cilt Bakım Ürünü” Adlı İçeriği Okumak İçin TIKLAYIN…

4. Saçlar Nasıl Hızlı Uzar? Yastık Kılıfını Kontrol Edin

Saçlar Nasıl Hızlı Uzar

İşin uzmanları pamuk yastık kılıflarının fazla sürtünmeden dolayı saçları daha çok döktüğünü ve karıştırdığını söylüyor. Bu sebeple saten kumaşı tercih edin.

5. Saçlar Nasıl Hızlı Uzar? Sağlıklı Beslenmeye Özen Gösterin

Saçlar Nasıl Hızlı Uzar

Günlük öğünlerinizde alacağınız C ve E vitaminleri saç dökülmelerine karşı gelecektir. Et ve özellikle yumurtada bulunan protein miktarı oldukça tatmin edicidir. Saç köklerindeki kan akışını hızlandıran E vitamini ise daha sağlıklı saçlar demektir. Daha sağlıklı saçlar ise daha çabuk uzayan saç kökleri demektir. Cildin ve aynı zamanda saçların teminatı olan C vitamini vücuda kollajen salgılayarak saçın güçlü kalmasını sağlar. Bu nedenle sağlıklı beslenmek, saçınızın uzama hızını artırmak ve güçlü saçlara sahip olabilmek adına önemlidir.

6. Saçlar Nasıl Hızlı Uzar? Bazı Efsanelere İnanın

Saçlar Nasıl Hızlı Uzar

Çoğu insan saçlarını kestirmekten korkar. Hatta saç kesiminin sonunda şok geçirerek günlerce ağlayan, dizlerini döven insanlar oldukça fazla. Ancak şunu unutmayın ki kesilen saç daha çabuk ve daha hızlı uzar. O yüzden “Kestikçe uzar” efsanesini göz ardı etmeyin.

“Sinüzite Ne İyi Gelir ? 6 Maddede Sinüzite Kesin Çözüm” Adlı İçeriği Okumak İçin TIKLAYIN…

7. Saçlar Nasıl Hızlı Uzar? Saçlarınız Açık Uyuyun

Saçlar Nasıl Hızlı Uzar

Birçok kadın saçlarının boynuna ve yüzlerine temas etmesinden hoşlanmadığı için uyku sırasında saçınıtoplar. Fakat sert bir şekilde bağlanan saçlar gece boyunca yastığın da etkisiyle ezilir ve zamanla güçsüzleşir. Bu da saçların güçlü ve hızlı bir şekilde uzamasını engeller. Bu sebeple uyku esnasında muhakkak saçlarınızın açık olması gerekmektedir.

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
0
Komik
Muhteşem Muhteşem
3
Muhteşem
Acıklı Acıklı
0
Acıklı
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Şoke Şoke
0
Şoke
Goktug Efil

Aldanmak yaptığımız her işte şaşmaz yazgısı hepimizin, her sabah parlak işler tasarlar gün boyunca budalalık ederim.