Saç Yağlanmasına Karşı 6 Bitkisel Çözüm

3 dakikada okuyabilirsiniz


Saç Yağlanması Nasıl Önlenir?
Saç Yağlanması Nasıl Önlenir?

Saç Yağlanması Nasıl Önlenir? Saç Yağlanmasına Karşı 6 Bitkisel Çözüm

Saç Yağlanması Nasıl Önlenir? Hem kadınların hem de erkeklerin ortak problemlerinden biri saç yağlanmasıdır. Yeni banyo yapmış olmanıza rağmen, bir iki gün içinde saçlarınız tekrardan yağlanmaya başlıyor ise yağlı bir saç derisine sahipsiniz demektir.  Ama endişelenmeyin, saç yağlanmasını önleyecek bitkisel ve doğal çözümler mevcuttur. Öncelikle saçlarınızın yağlanmasına sebep olan faktörleri inceleyelim. Saç yağlanmasına sebep olan başlıca faktörler; çok fazla sıcak su ile banyo yapmak, kalıtsal faktörler, saçınıza sürdüğünüz yanlış kişisel bakım ürünleri, saçlarınız ile çok fazla oynamak ve aşırı yağlı gıdalar tüketmek. Şimdi canınızı sıkan bu durumdan sizi kurtaracak kolay ve doğal çözümleri öğrenelim. “Saç yağlanması nasıl geçer”, “Saç Yağlanması Nasıl Önlenir”, “Saç yağlanmasına çözüm nedir”, “Yağlı saçlardan kurtulma yolları nelerdir” diyorsanız işte sizler için hazırladığımız tavsiyeler:

1.Karbonatlı Su

Saç Yağlanmasına Karşı Karbonatlu Su

Saç yağlanmasından kurtulmak için kullanabileceğiniz en pratik, en kolay ve en kesin çözüm karbonatlı su diyebiliriz. Karbonatın suya oranla daha az olacağı şekilde bir karışım hazırlayıp, dilediğiniz bir şişeye veya daha rahat uygulamanız için saç spreyine koyabilirsiniz. Bu karışımı saçlarınızın diplerine sıkıp iyice yedirdikten ve duruladıktan sonra, saçlarınızın birkaç gün sonra bile yağlanmadığına şahit olacaksınız. Karbonatlı su uygulamasını düzenli olarak yaptıktan sonra artık saçlarınızda yağlanma problemi kalmayacak.

2.Aloe Vera

Saç Yağlanmasına Karşı Aloe Vera

Aloe vera neredeyse her derde devadır. Saç yağlanmaları için de birebir çözümdür. İçinde barındırdığı yenileyici maddeler sayesinde, hem saç derinizdeki sorunlardan kurtulmuş olacaksınız hem de saçlarınızın yağlanmasını engellemiş olacaksınız. Bunun için yapmanız gereken, aloe veranın içinde bulunan jeli bir kaba çıkarıp, dilerseniz içine bir miktar da limon damlatarak saç diplerinize maske şeklinde uygulamanız. Bir müddet beklettikten sonra durulayabilirsiniz. Bu sayede saçlarınız eskisinden daha parlak, ışıltılı ve yağlarından arınmış bir görünüme kavuşacaktır.

“Daha Sağlıklı Saçlar İçin Yapılması Gereken 8 Şey” adlı içeriğimizi okumak için TIKLAYINIZ…

3.Kükürtlü Şampuan

Saç Yağlanmasına Karşı Kükürtlü Şampuan

Bilindiği üzere kükürt yağlanmanın engellenmesini sağlayan en iyi bitkisel çözümlerden biridir. Kükürtlü sabunlar ciltteki yağlanmaları engellediği gibi kükürtlü şampuanlar da saçlarınızdaki yağlanmalara kesin çözüm olacaktır. Hem de sağlıklı, parlak ve güçlü saçlara sahip olmanızı sağlayacaktır.

4.Siyah Çay

Saç Yağlanmasına Karşı Siyah Çay

Kahvaltılarımızdan eksik etmediğimiz, günün her saatinde severek içtiğimiz siyah çayın saç yağlanmasını engellediğini biliyor muydunuz? Çay, saç derinizdeki gözeneklerin sıkılaşmasını sağlayarak deride fazla yağ oluşumunu yok eder. Tek yapmanız gereken, kaynattığınız çayı süzüp, bir sprey yardımıyla saç diplerinize uygulayarak iyice masaj yapmanız. Çayı saçınızda bir süre beklettikten sonra, saçlarınızı yıkayıp yağdan arınmış güzel bir görünüme kavuşabilirsiniz.

5.Kahve Telvesi

Saç Yağlanmasına Karşı Kahve Telvesi

Kahve telvesinin cilde iyi geldiği, cildi pürüzlerinden arındırdığı, sıkılaşmış ve parlak bir cilde dönüştürdüğü bilinir. Aynı zamanda kahve telvesi, saç derisinde meydana gelen yağlanmayı da engeller. Saç derinize kahve telvesini peeling şeklinde uygulayarak hem ölü derilerden, hem de saç derinizdeki gözeneklerin sıkılaşmasıyla meydana gelen yağlanmadan kurtulmuş olacaksınız.

“Saç Dökülmesini Önleyen Kolay ve Uygulanabilir 5 İpucu” adlı içeriğimizi okumak için TIKLAYINIZ…

6.Domates

 

Saç Yağlanmasına Karşı Domates

Domates, içerisinde barındırdığı asidik maddeler sayesinde saç derinizin PH düzeyini dengelemenizi sağlayarak saçlarınızda meydana gelen aşırı yağlanmanın önüne geçecektir. Domatesin suyunu çıkarıp bir kaba doldurarak saçlarınıza masaj yapabilirsiniz. Bu uygulamayı düzenli bir şekilde yaparsanız saçlarınız artık yağlanmayacaktır.

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
3
Komik
Muhteşem Muhteşem
9
Muhteşem
Acıklı Acıklı
3
Acıklı
Kızgın Kızgın
2
Kızgın
Korkunç Korkunç
1
Korkunç
Şoke Şoke
3
Şoke
Fatmanur Türk
Hayatın acı gerçeklerinden kaçıp hayallerine sığınan bir yabancı.