Regl Sancısına Ne İyi Gelir? Regl Sancısını Geçiren 8 Şey

3 dakikada okuyabilirsiniz


Regl Sancısına Ne İyi Gelir
Regl Sancısına Ne İyi Gelir
Regl Sancısına Ne İyi Gelir? Regl Sancısını Geçiren 8 Şey

Regl Sancısına Ne İyi Gelir? Regl Sancısını Geçiren 8 Şey: Regl dönemi, kadınların hayatına ergenlik ile girip, menopoza kadar devam eden bir süreçtir. Her sağlıklı kadının yaşadığı ve ayda bir rutin olarak gerçekleşen regl, doğurganlığın da bir gerekliliğidir. Kadınların depresif ve bitkin bir ruh haline girmesine sebep olan bu dönem, çoğu kadın için sancılı şekilde geçmektedir. Peki regl sancısına ne iyi gelir? Adet sancısı nasıl geçer? İşte 8 maddede regl sancısına iyi gelen şeyler:

1.Regl Sancısına Ne İyi Gelir? Papatya Çayı

regl sancısına ne iyi gelir

Papatya çayı, rahimdeki kasılmaların yarattığı ağrı için oldukça faydalıdır. Bu kasılmaları hafifletici antispazmodik özelliğe sahip olan papatya çayı, aynı zamanda hazımsızlık, bulantı, şişkinlik gibi durumlara da iyi gelir. Adet döneminden birkaç gün önce başlayarak günde 1- 2 fincan papatya çayı tüketmek, regl döneminizi sancısız olarak geçirmenizi sağlayacaktır.

2.Regl Sancısına Ne İyi Gelir? Bitter Çikolata

regl sancısına ne iyi gelir

Regl olmak, magnezyum kaybını da beraberinde getirir. Bu kaybı, yüzde yetmiş oranında kakao içeren bir bitter çikolata ile telafi edebilirsiniz. Fakat içinde haddinden fazla şeker ve kafein bulunan çikolatalardan uzak durmalısınız.

3.Regl Sancısına Ne İyi Gelir? Tarçın

regl sancısına ne iyi gelir

Tarçın; demir, manganez ve kalsiyum açısından oldukça zengin olan bir baharattır. Aynı zamanda anti-inflamatuar, antiklot ve antispazmotik özelliklere de sahiptir. Adet sancısına karşı oldukça etkili olan tarçın, tarçın çayı şeklinde tüketilebilir.

4.Regl Sancısına Ne İyi Gelir? Maydanoz

regl sancısına ne iyi gelir

Maydanoz adet söktürücü özelliği ile bilinen bir bitkidir. Rahmi uyaran maydanoz, kan akışını hızlandırıcı etkiye sahiptir. Maydanoz aynı zamanda adet dönemini de düzene sokar.

“Adet Kanının Rengi Sağlığınız Hakkında Bilgi Veriyor | 7 Çeşit Regl Kanı” Adlı İçeriği Okumak İçin TIKLAYINIZ…

5.Regl Sancısına Ne İyi Gelir? Rezene Çayı

regl sancısına ne iyi gelir

Rezene çayının kas gevşetici özelliği vardır. Rahim kasılmalarını da hafifleten rezene çayı sayesinde, regl sancısının önüne geçilebilmektedir. Adet dönemi süresince günde 2-3 fincan rezene çayı içmek, bu dönemin kabusa dönmesine büyük ölçüde engel olacaktır.

6.Regl Sancısına Ne İyi Gelir? Zencefil

regl sancısına ne iyi gelir

Ağrı kesici özelliğe sahip olan zencefil, bir iltihap giderici olarak da önemli etkilere sahiptir. Adet döneminde zencefil çayı içerek, kasılmaların ve ağrıların önüne geçmek mümkündür. Zencefil aynı zamanda; halsizliğe, mide bulantısına ve yorgunluğa da iyi gelir.

7.Keten Tohumu

regl sancısına ne iyi gelir

Keten tohumu tüketmek, vücuttaki prostaglandin düzeyini azaltır. Bu da regl sancısının hafiflemesini sağlar. Keten tohumu yoğurda ilave edilerek de tüketilebilir.

8.Pekmez

regl sancısına ne iyi gelir

Pekmez, içeriğinde birçok şeyi barındırmaktadır. Potasyum, kalsiyum, demir, manganez, magnezyum, selenyum ve B6 vitaminleri bunların başlıcalarıdır. Rahimdeki kasılmaların yarattığı sancıyı hafifleten pekmez sayesinde, kaybedilen kan da takviye edilmiş olur.

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
1
Komik
Muhteşem Muhteşem
4
Muhteşem
Acıklı Acıklı
3
Acıklı
Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Korkunç Korkunç
1
Korkunç
Şoke Şoke
3
Şoke
Afife