Ramazanda Nasıl Kilo Verilir? Ramazanda Kilo Vermek İçin 8 Öneri

3 dakikada okuyabilirsiniz


Ramazanda Nasıl Kilo Verilir
Ramazanda Nasıl Kilo Verilir
Ramazanda Nasıl Kilo Verilir? Ramazanda Kilo Vermek İçin 8 Öneri

Ramazanda Nasıl Kilo Verilir? Ramazanda Kilo Vermek İçin 8 Öneri: Ramazan geldiğinde birçoğumuzun kafasını kurcalayan konu bellidir. Oruç tutarken nasıl beslenmek gerekir? Ramazanda kilo alınır mı? Ramazanda kilo verilir mi? Ramazanda nasıl kilo verilir? Bu soruların cevaplarını düşünürken, bir yandan da sağlığımıza dikkat etmemiz gerekir. Uzun saatler süren açlığın ardından, iftarda ve sahurda aşırı ve sağlıksız şekilde beslenmek metabolizmamıza zarar verir. Bu aynı zamanda kilo almayı da beraberinde getirir. Fakat doğru şekilde beslenerek ramazanda kilo vermek de mümkündür. İşte sizlere Ramazanda nasıl kilo verebileceğinizi gösteren öneriler:

1.Ramazanda Nasıl Kilo Verilir? Eti ve Sebzeyi Bir Arada Tüketin

Ramazanda Nasıl Kilo Verilir

Vücudumuz hem ete hem de sebzeye ihtiyaç duyar. Bunlardan sadece birine ağırlık verip, diğerini hiç tüketmemek ise vücut dengesini bozacak bir durumdur. İftar sofralarında etli ya da kıymalı sebze yemekleri, son derece yerinde tercihlerdir Yine miktarına dikkat edilmesi kaydı ile tavuk ve köfte tüketirken, salata ile de sebze ihtiyacı karşılanmaya çalışılmalıdır.

2.Ramazanda Nasıl Kilo Verilir? Yeterince Protein Almaya Çalışın

Ramazanda Nasıl Kilo Verilir

Protein kaynakları arasında en önemli gıda yumurtadır. Yine süt, yoğurt, peynir gibi gıdalar da gaz problemi ya da başka bir problem yaratmıyorsa, tercih edilmesi faydalı olan ürünlerdir. Protein, içerik bakımından zengin olduğu için, gün boyu yaşanacak açlık hissini ortadan kaldırmaya yardımcı olur.

3.Ramazanda Nasıl Kilo Verilir? Sahurda Yediklerinize Özen Gösterin

Ramazanda Nasıl Kilo Verilir

Sahurda kesinlikle ağır yemekler yemeyin. Hatta yemek yemek yerine, kahvaltı şeklinde bir öğün tercih edin. Bu öğüne meyve de ekleyebilirsiniz. Sahur sofrasında dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta da tuzlu besinlerdir. Tuzlu gıdalardan kaçınmaya çalışın.

4.Ramazanda Nasıl Kilo Verilir? Su Tüketimini Artırın

Ramazanda Nasıl Kilo Verilir

Özellikle sıcak yaz aylarında, su ihtiyacınız çok daha fazla olur. Sahurdan iftara kadar geçen sürede susuz kaldığınız için, iftardan sonra bu su dengesini karşılamanız gerekir. Hem su içerek hem de sulu besinler tüketerek, vücudunuzun ihtiyaç duyduğu suyu karşılamaya çalışın.

“Kilo Aldırmayan Abur Cuburlar: Kilo Verirken Tüketilebilecek 11 Atıştırmalık” Adlı İçeriği Okumak İçin TIKLAYINIZ…

5.Ramazanda Nasıl Kilo Verilir? Lifli Besinler Tüketin
Ramazanda Nasıl Kilo Verilir

Mide ve bağırsakta uzun süre kalma özelliğine sahip olan lifli besinler, yine tercih edilmesi gereken gıdalardandır. İftar ya da sahur sofralarında aşırı tatlı, tuzlu ya da çok yağlı besinlerden ise mutlaka kaçınmanız gerekir.

6.Ramazanda Nasıl Kilo Verilir? Sahurdan Hemen Sonra Uyumayın

Ramazanda Nasıl Kilo Verilir

Ramazanda kilo almak istemiyorsanız, sahura kesinlikle kalkmalısınız. Sahurda hafif ve tok tutucu yiyecekler yemelisiniz. Pide, makarna, börek, pilav gibi karbonhidrat içeren besinlerden kaçınmalısınız. Ve dikkat etmeniz gereken en önemli şeylerden birisi de sahura yedikten hemen sonra uyumamanız gerektiğidir. Bu süre 40 dakikadan az olmamalıdır.

7.Ramazanda Nasıl Kilo Verilir? Bitki Çaylarını Tercih Edin

Ramazanda Nasıl Kilo Verilir

İftardan sonra bitki çayı tüketmeniz sindiriminizi kolaylaştırır. Özellikle papatya ve rezene çayları bu noktada oldukça faydalıdır. İftar sırasında yemeğinizi çay ve kahve eşliğinde yemeniz ise, yemeklerden aldığınız vitaminlerin ölmesine sebep olur.

8.Ramazanda Nasıl Kilo Verilir? Egzersiz Yapın

Ramazanda Nasıl Kilo Verilir

Ramazanda sağlıklı şekilde kilo vermenin en önemli koşulu elbette ki; sağlıklı besinleri doğru şekilde tüketmektir. İftardan bir buçuk saat sonra yapılacak hafif egzersizler de sağlığınızı bozmadan kilo vermenize yardımcı olur. Bu egzersizler yürüyüş, yüzme, bisiklet, yoga, pilates ya da var olan fitness programınızın hafifletilmiş bir şekli olabilir.

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
0
Komik
Muhteşem Muhteşem
2
Muhteşem
Acıklı Acıklı
0
Acıklı
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Şoke Şoke
0
Şoke
Afife