Rajtoral ve Diğerleri Hayatlarına Son Veren 6 Futbolcunun Hazin Öyküsü

4 dakikada okuyabilirsiniz


Dünya üzerindeki insanlarla anket yapılsa derdi olmayan insan ya yoktur ya da yok denilecek kadar azdır. Söz konusu dert, sıkıntı ve stres olunca zengin-fakir, genç-yaşlı veya kadın-erkek fark etmiyor. Maalesef insanlar bir sürü çözüm yolu bulabilecekken bazen hayatlarına son vermeyi seçebiliyor. Futbolcular da bundan muaf değil. Biz de dertlerine derman bulamayınca intihar etmiş 5 futbolcuyu sizler için derledik. İşte Rajtoral ve Diğerleri Hayatlarına Son Veren 6 Futbolcunun Hazin Öyküsü ;

1. František Rajtoral (12 Mart 1986 – 31 yaşında)

Gazientepspor’da forma giyen František Rajtoral, 31 yaşındayken kendini evinde asarak intihar etti. İntiharın ardından ise kafalarda soru işaretleri kaldı. Konuyla ilgili net bilgilere ulaşılamasa da Çek oyuncunun 2008 yılından beri psikolojik sorunlar yaşadığı ortaya çıktı. Çek basınında yer alan bilgilere göre Rajtoral’e Banik Ostrava’da oynadığı yıllarda doktor “tükenmişlik sendromu” tehşisi koydu. Ancak bazı iddialara göre ise oyuncunun kumar alışkanlığı vardı ve rahatsızlığının Türkiye’de daha da arttığı ifade edildi. Olayın ardından Rajtoral ile birliktelik yaşayan Petra Hruzkova sosyal medya hesabından mesaj gönderdi. Rajtoral ile olan bir resminin altına kendi dilinde mesaj yazan Hruzkova, “Sana yardım etmeyi çok istedim ama o benden bir parça kopardı. Seni hiç unutmayacağım” ifadelerini kullandı.

2. Sabri Dino ( 14 Ocak 1990 – 48 Yaşında )
Rajtoral ve Diğerleri

Dünyaca ünlü ressam Abidin Dino’nun yeğeni olan Sabri Dino, futbol ile küçük yaşlardan itibaren gönül bağı kurdu. Galatasaray altyapısında top koşturan Dino, Denizgücü Takımı ile amatör kümede oynarken adını duyurdu. Daha sonra Beşiktaş’a transfer olarak kariyerinde çok önemli bir adım atan Sabri Dino, Siyah-Beyaz’lı formayı tam 288 kere giydi. Necmi Mutlu’dan sonra Beşiktaş’ın kalesini en çok koruyan isim olan başarılı kaleci centilmenliği ile de “örnek sporcu” sıfatını kazanmış oldu. Futbolu bıraktıktan sonra tekstil sektörüne giriş yapan ve kendi ismini taşıyan gömlekler üreterek bir marka haline gelen Sabri Dino, ekonomik sıkıntılar sonucu bunalıma girdi ve Boğaziçi Köprüsü’nden atlayarak intihar etti.

3. Ramiro Castillo ( 18 Ekim 1997 – 31 Yaşında )
Rajtoral ve Diğerleri

Bolivya’lı orta saha oyuncusu, teninin renginden dolayı “Chocolatin” olarak adlandırıldı. Başarılı bir kariyere sahipti. Arjantin futbolunda, Instituto de Córdoba, Argentinos Juniors, River Plate, Rosario Central ve Platense formalarını giydi ve toplam 152 maça çıktı. Oğlunun ölümünden duyduğu üzüntüyü asla unutamadı ve 31 yaşındayken kendini evinde asarak intihar etti.

4. Ali Akyıldız ( 19 Ağustos 2006 – 16 Yaşında )
Rajtoral ve Diğerleri

Denizlispor B takımında forma giyen Ali, 6 yıldır altyapı da başarılı bir şekilde görev alıyordu.Geleceği parlak bir futbolcu olarak gösterilirken, çok sevdiği komşusu Erhan Yılmaz’ın mezarı başına gitti. Akyıldız, burada tabancayla kafasına ateş ederek, yaşamına son verdi. Vatandaşlar tarafından cesedi bulunan genç futbolcu, geride kafa karıştıran bir not bıraktı.

Bilgisayarcıdan Spor Hocası Olur Mu? Karşınızda Eralp Terem ve Özel Spor Salonu
5. Sergi López Segú ( 4 Kasım 2006 – 39 Yaşında )
Rajtoral ve Diğerleri

Kariyeri boyunca Mallorca, Zaragoza ve Barcelona olmak üzere üç farklı kulüpte forma giymiş olan İspanyol futbolcu, merkezi bir defans oyuncusuydu. Oynadığı mevki ve gösterdiği performans nedeniyle her zaman yetenek vadeden bir futbolcu olarak gösterilirken, 28 yaşında geçirdiği diz sakatlığı probleminden dolayı futbolu bırakmak zorunda kaldı. Futbol kariyerinden sonra evlendi ve Arjantin’e taşındı. Fakat evliliği istediği gibi ilerlemeyince boşandı. Durumu kabullenemeyen Sergi, bekar günlerinin başlangıcıyla depresyona girdi. Arjantin’de bir psikiyatri hastanesine götürülürken, maddi sıkıntılar nedeniyle İspanya’ya dönmek zorunda kaldı ve İspanya’da kendini trenin altına atarak intihar etti.

6. Robert Enke ( 10 Kasım 2009 – 32 Yaşında )
Rajtoral ve Diğerleri

Futbola 11 yaşında başlayan ve iyi bir alt yapı eğitimi alan Alman file bekçisi, kariyeri boyunca önemli takımlarda rol aldı. Kendini geliştirmesiyle oynadığı takımların kalibresi de arttı. Borussia Mönchengladbach, SL Benfica derken kendini Barcelona’da buldu. Katalan ekininde fazla forma şansı bulamayan Enke, 2003 yılında Frank Rijkaard’ın Barcelona’nın başına geçmesiyle, Fenerbahçe’ye transfer oldu. Fenerbahçe macerası da kısa süren Alman kaleci, soluğu ülkesinde alarak Hannover 96’nın kalesine geçti. Tam 6 sezon Hannover’in kalesini koruyan Enke, bu süre içinde kalp rahatsızlığı ile doğmuş kızını 2 yaşındayken kaybetti. Bu olay üstüne Enke 32 yaşındayken, Bremen’den Hannover’e giden bir trenin önüne atlayarak intihar etti. Polis, Enke’nin bıraktığı bir intihar notu buldu ancak detaylarını paylaşmadı.

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
1
Komik
Muhteşem Muhteşem
12
Muhteşem
Acıklı Acıklı
20
Acıklı
Kızgın Kızgın
13
Kızgın
Korkunç Korkunç
15
Korkunç
Şoke Şoke
15
Şoke
Goktug Efil

Aldanmak yaptığımız her işte şaşmaz yazgısı hepimizin, her sabah parlak işler tasarlar gün boyunca budalalık ederim.