Platonik Aşk Gerçek Olur mu? 6 Adımda Platonik Aşkın Gerçek Aşka Evrimi

4 dakikada okuyabilirsiniz


Dünyanın en güzel ve en güçlü duygusudur aşk.  Fakat bu duyguyu kontrol etmek imkansızdır. Aşık olacağımız kişiyi ne yazık ki kendimiz seçemeyiz. Durum böyle olunca da aşk her zaman mutluluk veremeyebilir. Aşklar arasında belki de en zor olanı platonik aşktır. Sevdiğinizin sizi görmemesi, fark etmemesi oldukça ızdırap dolu bir süreçtir. Ancak doğru yöntemler ile sevdiğiniz kişiyi kendinize aşık edebilirsiniz. Sizin için hazırladığımız taktikleri kullanarak mutlu bir ilişkiye göz kırpabilir, platonik aşkı gerçeğe dönüştürmek için adım atabilirsiniz . İşte, Platonik Aşk Gerçek Olur mu? 6 Adımda Platonik Aşkın Gerçek Aşka Evrimi adlı içeriğimiz..

1. Platonik Aşk Gerçek Olur mu: Kendinizi Sevin

Platonik Aşk Gerçek Olur Mu

Her şeyden önce bilmelisiniz ki dünyanızın merkezi siz olmalısınız. Hiç kimse sizden daha değerli olamaz. Bunu bilerek ve kendi değerinizin farkında olarak adımlarınızı atın. Platonik aşkınızın şimdiye kadar sizi fark etmemiş olması sizin sevilmeye değer biri olmadığınızı göstermez. Bir başkasının sizi sevmesini istiyorsanız ilk adım sizin kendinizi sevmenizdir. Kendinizi sevdiğiniz zaman özgüveninizin de arttığını göreceksiniz. Özgüveni yüksek olan biri de daima karşı cinse çekici gelmektedir. Platonik aşkın gerçeğe dönüşmesi adına özgüven son derece önemlidir.

2. Platonik Aşk Gerçek Olur mu: Hoşlandığınızı Belli Edin

Platonik Aşk Gerçek Olur Mu

Konu aşk olunca karşı cinse bir adım atmak sanıldığı kadar kolay değildir. Küçük düşmek, reddedilme korkusu, alay edilmek gibi birçok nedenden ötürü bireyler hoşlandıkları kişilerden duygularını saklıyor. Ancak ona karşı atacağınız bir adım sizi küçültmez, aksine ne kadar cesur olduğunuzu gösterir. Eğer fark edilmek istiyorsanız ona karşı olan duygularınızı biraz belli etmekten zarar gelmez. Ancak bunu yaparken dozajı iyi ayarlamanız ve kararında bir ilgi göstermeniz gerekir. Çok fazla üzerine düşerseniz, bu durum ters etki yaratır ve sizden kaçmasına neden olur.

3. Platonik Aşk Gerçek Olur mu: Bakımlı ve Çekici Olun

Platonik Aşk Gerçek Olur Mu

Yalnızca fiziksel özelliklerinden dolayı birine aşık olmayız. Ancak ilk izlenimin olumlu olması ve dikkat çekmek için dış görünüşün önemi oldukça büyüktür. Hiç tanımadığınız birinin kişisel özelliklerini bilmediğinizden dolayı ondan etkilenmenizi sağlayan ilk şey fiziksel özellikleridir. Fakat dikkat çekmeye çalışırken aşırıya kaçmamaya özen gösterin. Abartılı makyajlardan, yürümenizi zorlaştıracak kadar yüksek topuklulardan uzak durun. Bunun yerine doğal güzelliğinizi ön plana çıkaracak hafif bir makyaj, minimal kıyafetler ile yakalanan şık bir tarz çok daha etkili olacaktır. Erkekler için ise özenli ve temiz kıyafetler, yerinde kullanılan aksesuarlar dikkat çekmek için yeterlidir. Tüm bunların yanında kendinize güvenen bir duruş sergilemeyi de unutmayın. Platonik aşkı etkilemenin yollarından birisi de bakımlı ve çekici olmaktır.

4. Platonik Aşk Gerçek Olur mu: Zoru Oynayın

Platonik Aşk Gerçek Olur Mu

Zoru oynamaktan kastımız elbette ki süründürmek, sürekli kaçmak anlamına gelmiyor. Yapmanız gereken tek şey karşınızdaki kişiye kolay lokma olmadığınızı göstermekten ibaret. Eğer sizi kolayca elde edebileceğini düşünürse değeriniz azalır. Bu nedenle kendinizi hazırda bekliyormuş gibi göstermeyin. Onun yanındayken gizemli telefon konuşmaları yapabilir, akşam dışarı çıkacağınızdan bahsedebilirsiniz. Tek ve son şansınızın o olmadığını hissettirirseniz sizi kolay elde edebileceği birisi olarak görmez. Ancak bunu yaparken aşırıya kaçarsanız çok flörtöz biri olduğunuzu düşünebilir ve sizden soğuyabilir. Abartmadan oynayacağınız küçük oyunlar ile onu kendinize çekebilirsiniz.

“Mutlu Evliliğin Korunması İçin 9 Pratik Yol” Adlı İçeriği Okumak İçin TIKLAYIN…

5. Platonik Aşk Gerçek Olur mu: Sabırlı Olun

Platonik Aşk Gerçek Olur Mu

Aşk sabır işidir. Hem karşılıklı hem de karşılıksız aşkta sabretmek gerekir. Olaylar her zaman sizin istediğiniz şekilde gitmeyebilir. Bu da oldukça doğaldır. Böyle durumlarda yapmanız gereken öncelikle modunuzu düşürmemektir. Hayatta her zaman mutlu olamayacağınız gibi her zaman mutsuz da olamazsınız. Bunun bir süreç olduğunu ve güzel günlerin geleceğini unutmayın. Kendinizi umutsuz hissettiğinizde size iyi gelen aktivitelere yönelerek enerjinizi yükseltebilirsiniz. Bütün bunlar Platonik aşkın gerçek olması yolunda önemli adımlardır.yol

6. Platonik Aşk Gerçek Olur mu: Kendiniz Olun

Platonik Aşk Gerçek Olur Mu

Hoşlandığınız kişiyi etkilemek adına onun sevdiği şeyleri seviyor gibi görünmeye çalışmak sizi eksiye çeker. İlişkinin başlarında sıklıkla yapılan bu hata ileride problemlere neden olmaktadır. Önemli olan birbirinize ne kadar benzediğiniz değil duygularınızda ne kadar samimi olduğunuzdur. Sırf onun ilgisini çekebilmek adına hiç dinlemediğiniz müzik gruplarının hayranıymış gibi davranırsanız, hiç sevmediğiniz filmleri seviyormuş gibi yaparsanız ilişkinize zarar verirsiniz. Yapmanız gereken en doğru şey şeffaf olmaktır. Sevdiğiniz ve sevmediğiniz şeyleri açıkça söylemelisiniz. Siz ne kadar samimi davranırsanız karşı tarafa o kadar çekici ve içten görünürsünüz. İlişkinizin geleceği açısından da sağlam adımlar atmış olursunuz. Belki de kendiniz olmak, platonik aşkıma nasıl açılırım sorusunun bir cevabı olabilir.

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
3
Komik
Muhteşem Muhteşem
10
Muhteşem
Acıklı Acıklı
5
Acıklı
Kızgın Kızgın
3
Kızgın
Korkunç Korkunç
3
Korkunç
Şoke Şoke
2
Şoke