“Oynadığı Diziden Kovuldu” Haberleri İle Gündeme Gelen 13 Ünlü Oyuncu

5 dakikada okuyabilirsiniz


İzlediğimiz dizilerde bazı oyuncuların hayat verdiği karakterlerin ani ölümü ya da oyuncunun değişmesi, hepimize tanıdık gelen durumlar. Bu plan değişikliklerinin arkasında ise çok çeşitli sebepler bulunabiliyor. İşte hakkında “ diziden kovuldu ” haberi yapılan 13 ünlü oyuncu:

1. Caner Kurtaran

diziden kovuldu

Caner Kurtaran’ı Yaprak Dökümü’nde canlandırdığı Şevket karakteri ile hatırlıyoruz. Ünlü oyuncu birçok kez uyuşturucudan dolayı gözaltına alındığına dair haberlerle gündeme geldi. Kurtaran, “Sorumsuz, disiplinsiz davranışları ve çekim saatlerini aksatması” gerekçeleri ile dizinin kadrosundan çıkarıldı. Caner Kurtaran, gördüğü tedavinin ardından “Aşk ve Ceza” dizisiyle ekranlara geri döndü. Şevket karakteri için ise Hasan Küçükçetin Yaprak Dökümü’ne dahil oldu.

2. Gonca Vuslateri

Vuslateri, 2015 yılında Star TV’de yayınlanan Gönül İşleri dizisinde rol almıştı.  Gonca Vuslateri ile ilgili, rol arkadaşı Can Yaman ile öpüştüğüne dair haberler çıktı. Daha sonra dizinin reytinglerinin de istenen düzeyde olmaması sonucu Vuslateri, Gönül İşeri’nin kadrosundan çıkarıldı. Ünlü oyuncu iddiaları yalanlayarak; Can Yaman ile arasında bir ilişki olmadığını ve sözleşmesi bittiği için diziden ayrıldığını açıkladı.

3. Selin Demiratar

ATV ekranlarında 2010 yılında yayınlanan Adanalı dizisinin başrol oyuncularından Selin Demiratar da oynadığı diziden ayrılan isimler arasında. Demiratar dizinden kendi isteğiyle ayrılacağını açıklamış olsa da dizinin yapımcıları farklı iddialarda bulundu. Dizinin yapımcılarının, rol arkadaşı Mehmet Akif Alakurt ile aşk yaşadığı da söylenen Demiratar ile oyuncunun kaprisli tavırları, gereksiz talepleri ve düşük performansını gerekçe göstererek yollarını ayırdığı iddia edildi.

4. Dağhan Külegeç

Dağhan Külegeç

Külegeç, bir zamanların popüler dizisi Kavak Yelleri’nde Efe karakterini canlandırıyordu. Dizinin yönetmeni Jale İncekol’un kafasına plastik sandalye fırlattığı ileri sürülen Dağhan Külegeç, Efe karakterinin ölümü ile diziden ayrıldı. Ünlü oyuncu bu iddiaları reddettikten sonra aynı rolle diziye tekrar döndü. Fakat bu geri dönüş de uzun ömürlü olmadı ve Külegeç, sağlık sorunları olduğu gerekçesiyle dizinden ayrılacağını açıkladı.

5. Ceren Hindistan

TRT 1 ekranlarında izleyiciyle buluşan Sakarya- Fırat dizisinin başrol oyuncusu Ceren Hindistan, iddialara göre çekim takvimini aksattığı gerekçesiyle dizinin kadrosundan çıkarıldı. Canlandırdığı karakterin öldürülmesiyle Sakarya- Fırat macerası sona eren Hindistan, avukatları aracılığıyla bir açıklama yaparak hakkında çıkan iddiaları yalanladı. Hindistan’ın açıklamasında, çalışma arkadaşlarının oyuncunun yokluğunda tutanak tanzim etmeye giden olumsuz hal ve tavırları nedeniyle kendi isteğiyle diziden ayrıldığı ifadelerine yer verildiği ileri sürüldü.

6. Ushan Çakır

Bir zamanların efsane dizisi Leyla ile Mecnun’da Arda karakterini canlandıran Ushan Çakır, dizinin başrol oyuncularından Leyla’ya hayat veren Ezgi Asaroğlu’nu tartakladığı gerekçesiyle diziden kovuldu. Dizinin yapımcıları, genç oyuncunun boğazını sıkıp saçlarından sürüklediği iddia edilen Çakır ile yollarını ayırırken, Asaroğlu’nun konuyu yargıya taşıdığı ileri sürüldü.

7. Nurana Bagieva

Oynadığı dizinin kadrosundan çıkarılan bir diğer isim de Göç Zamanı adlı dizide rol alan Nurana Bagieva. 6 yıldır Türkiye’de dizi oyunculuğu yapan Bagieva, sevişme sahnelerinde oynayacak olmaktan rahatsızlık duyduğunu söyleyerek bu sahnelerde oynamayı reddetti. Genç oyuncu, canlandırdığı karakterin öldürülmesiyle diziden kovuldu.

8. Su Kutlu

Kutlu, bir dönem Star TV’de yayınlanan Güzel Köylü adlı dizide rol alıyordu. Su Kutlu’nun Güzel Köylü kadrosundan çıkarılma sebebi, çekimlerin yapıldığı Muğla’da gittiği bir barda olay çıkarması ve dizinin markasına zarar vermesi olarak gösterildi. Dizinin yönetmeni, açıklamalarında, “Benim için Muğla’nın huzuru bir kişiden daha önemli” ifadelerine yer verdi.

9. Didem Erol

Didem Erol’un oynadığı dizinin kadrosundan çıkarılma macerası da oldukça enteresan. Goncakaranfil adlı diziden daha ilk bölümde kovulan Erol’un, “Ben bir Hollywood starıyım” diyerek kapris yaptığı ve çekim ekibini çileden çıkardığı iddia edildi. Bunların üzerine dizinin yönetmeni, Didem Erol’un işine son verdi.

10. Hande Subaşı

Elveda Rumeli dizisinde sadece bir bölüm rol alan Hande Subaşı, annesinin çekimler sırasında sürekli yanında bulunması ve bazı sahnelere müdahale etmesi gerekçesiyle dizinin kadrosundan çıkarıldı. Subaşı’nın dizinden ayrılmasından sonra Vahide karakterine Berrak Tüzünataç hayat verdi. Hande Subaşı ise konuyla ilgili olarak, sözleşmenin maddeleri konusunda ATV ile uyuşma sağlayamadıklarını ve annesinin menajerliğini yaptığı için yanında geldiğini açıkladı.

11.Selen Seyven

Kocamın Ailesi dizisinde oynayan Selen Seyven’in de diziden ayrılma süreci olaylı oldu. Seyven, sosyal medya hesabından gözü morarmış bir fotoğrafını paylaştı ve “İş ahlakı böyle bir şey. Gözün çıkıp eline düşse de sahneleri çekersin” şeklinde ifadeler kullandı. Bir süre sonra da “Gün aydınlandı, hala çalışıyoruz” yazarak paylaşımda bulundu. Genç oyuncunun dizinin kadrosundan çıkarılması bu paylaşımlarına bağlansa da Seyven, “Aramızda tatsız bir şey yok” diyerek iddiaları yalanladı.

12. Ebubekir Öztürk

Şafak Sezer’in Kolpaçino adlı filminde canlandırdığı ‘Ganyotçu’ karakteriyle hatırlanan Öztürk, Payitaht Abdülhamid dizisinde rol alıyordu. Öztürk, bir otomobilde İzmir Marşı’na küfür ettiği videosu ortaya çıkınca diziden kovuldu. Oyuncunun anlaşmalı olduğu yapım şirketi Es Film, Ebubekir Öztürk’ün sözleşmesinin iptal edildiğini ve dizideki işine son verildiğini bildirdi.

13. Füsun Demirel

ATV’de yayınlanan Aile İşi dizisinde Emel karakterini canlandıran Füsun Demirel, bir röportajında gerillayı ya da gerilla annesini oynamayı istediğini açıklayınca dizinin yapımcıları tarafından işine son verildi.

“Sahte Aşkın Gerçek Aşka Dönüştüğü 10 Yerli Dizi” adlı içeriğimize ulaşmak için TIKLAYINIZ…

 

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
5
Komik
Muhteşem Muhteşem
11
Muhteşem
Acıklı Acıklı
2
Acıklı
Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Korkunç Korkunç
3
Korkunç
Şoke Şoke
12
Şoke