Sosyal Medyada Komik Yazarlarda Bugün: Ömer Demirel

3 dakikada okuyabilirsiniz


Sosyal medyada gezerken komik yazılar yazanlar efsane. Hele bazılarına gülmeden geçmek imkânsız. Ömer Demirel tam da öyle biri. Karşınızda komik yazarlarda bugün: Ömer Demirel

Ömer Demirel, İzmir doğumlu ayrıca bilgisayar teknolojileri mezunu. Boş zamanlarını kitap okumakla, müzik dinlemekle, fotoğraf çekmekle ve gezmekle dolduruyormuş. Zamanını bu kadar güzel, aktif şeylerle geçiren biri o akıllıca ve komik yazıları yazar tabii. Ben şaşırmadım. Sosyal medyada gezen Ömer Demirel, “Aynı zamanda gezerken de üreterek komik yazılar yazan, trajikomik olaylarda kimsenin göremediğini görmeye çalışan, ters köşe yapıp insanların zihinlerini kurcalamayı seven birisiyim” diyerek ifade etti.

Egodan nefret ettiğini belirten Ömer Demirel, “Egolu olmamayı kendime görev edindim ve takipçilerime karşı hep samimi oldum. Onların da beni ailelerinden biri olarak gördüğünü düşünüyorum. Yeri geliyor karşı düşüncelere karşı birlik olup beni savunup koruduklarını görüyorum ve bu çok hoşuma gidiyor. Ben de onları çok seviyorum ve onları kaybetmemek için elimden gelen çabayı sarfediyorum” diyerek takipçilerini ve onlara olan sevgisini dile getirdi. Bana da sevginiz daim olsun demekten baka bir şey düşmüyor sanırım.

Ömer Demirel

Hayat felsefesini merak etmedim değil hani. Dürüstlükmüş. İnsan hiçbir zaman dürüstlüğünden ödün vermemeli diye düşünüyormuş. Doğal olarak yalandan da nefret ediyormuş. Ömer Demirel, “Yalanı hiç sevmem ve kullanmam. Öyle bir kötü alışkanlığı Allah’ım bahşetmediği için hep dualarımda şükrederim. Dünyayı paylaştığımız her canlıyı severim. Yaşama haklarını bizlerin vermediğini düşünerek mümkün olduğunca incitmemeye çalışırım. Aynı şekilde kendi bedenimin de emanet olduğu bilinci ile bu kıyafeti en temiz en düzgün şekilde tekrar teslim etme gayreti içindeyim” dedi. Böyle insanların olduğunu bilmek insanı mutlu ediyor. Ne güzel düşünceler bunlar.

Hem Fenomen Hem Yakışıklı Hem de Doktor Ali Mert Özdoğan”İçeriğimiz İçin TIKLAYIN.

Sizce mizah işine girmeye nasıl karar vermiş olmalı. Öncelikle kendi gülmediği bir şeyi başkaları gülsün diye koymazmış. Bu konuda oldukça seçiciymiş. O yüzden mizah olayına girmeden önce çok analizler ve araştırmalar yapıyormuş. Bilin istedim. “Araştırmalar sonucunda insanımızın sevdiği mizah anlayışını çözdüğümü düşünüyorum ve bu durumu göz önünde bulundurarak aklıma gelen ve beni güldüren şeyleri insanlarla paylaşıyorum” diyen Demirel, düşüncelerini “Güzel tepkiler aldıkça daha da heveslenip çok daha güzel şeyler ortaya çıkarmaya çalışıyorum. Kısa sürede güzel kitlelere ulaştık. Umarım bu katlanarak çoğalır” diyerek ifade etti.

%90  olumlu ve güzel tepkiler alıyormuş. Geriye kalan eleştirileri ise dikkate alıp daha dikkatli davranıp %10’luk kısmı en aza indirgemeye çalışıyormuş. Sosyal konulara duyarsız kalamadığını belirten Demirel, “En son Arakan için takipçilerimden yardım istemiştim ve 1 saat içinde yüzlerce yardım mesajı attılar. Hepsinin tek tek fotoğraflarını gördüm. Duygulanmamak elde değil. İnsanlarımız çok temiz” dedi.

Hayatta olmazsa olmazı ailesiymiş. Demirel, “Kısa süre önce babamı kaybetmek bende çok büyük yıkım oldu. Her sene biraz daha vuruyor acısı. Aileci bir yapıya sahip olmamdan dolayı aile konusunda çok hassasım. Zor günümde yanımda olan dostlarım da olmazsa olmazımdır” dedi. Fakat çoğu insandan kazık yediğini de dile getirdi.

Son olarak takipçilerine ve seni sevenlere söylemek istediğin bir şey var mı dedim. “Takipçilerimin her birine teker teker teşekkür ediyorum. Ben şuan bu röportajı gerçekleştiriyorsam onların sayesindedir. Onlar benim arkamda olduğu sürece ben onları güldürmeyi hiç bırakmayacağım” diyen Demirel, “Hali hazırda yazmakta olduğum bir hikayem var. Nasip olursa 2018 yılında kitap olarak çıkarmayı düşünüyorum. Takipçilerimin de beni bu konuda yalnız bırakmayıp, hikayemi merak edip okuyacağına inanıyorum. Tekrardan herkese sevgilerimi sunuyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
5
Komik
Muhteşem Muhteşem
6
Muhteşem
Acıklı Acıklı
0
Acıklı
Kızgın Kızgın
2
Kızgın
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Şoke Şoke
4
Şoke
Osk

İstanbul' da doğmuş, hayalleriyle büyümüş bir insan evladı olarak dünyaya gelmiştir. Bu yola Gazetecilik okuyarak başlayan ve dik başlılıkta marka olan bu kızın, mavi en sevdiği renktir. İnadı boyundan büyük olabilir ama sevgisi dünyadan da büyük. hehe :) @osk.official